Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Celá séria prijímačov ARCHER ACCESS prepustená: https://www.frsky-rc.com/product-catego ... hz-access/

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 19:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Protokol ACCESS prináša nový komuinikačný F.PORT 2.0 Zatial je iba na prijímačoch rady Archer, ale bude aj na budúcich napr. TD (Tandem) Rx.
https://www.frsky-rc.com/f-port-2-0/


Přílohy:
F.Port2_.0.jpg
F.Port2_.0.jpg
[ 69.58 KiB | Zobrazeno 3530 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne úte 23.06.2020 20:12, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Protokol F.Port je novější než S.Port, tak je pochopitelné, že bude u nových výrobků používán (a dál rozvíjen). Nesouvisí to ale s Protokolem ACCESS. F.Port má (dnes už bych měl asi psát měl) třeba i příjímač R9MM jako volitelný (F.Port/S.Port) a to před ACCESS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ellet píše:
Protokol F.Port je novější než S.Port, tak je pochopitelné, že bude u nových výrobků používán (a dál rozvíjen). Nesouvisí to ale s Protokolem ACCESS. F.Port má (dnes už bych měl asi psát měl) třeba i příjímač R9MM jako volitelný (F.Port/S.Port) a to před ACCESS.

R9MM je, bol ACCESS. Prvé boli ACCESS prijímače boli s dlhým dosahom. F.Port 2.0 bez ACCESS nieje podporovaný, aspoň o tom neviem.


Přílohy:
ACCESS-900MHz-R9-MM.jpg
ACCESS-900MHz-R9-MM.jpg
[ 16.67 KiB | Zobrazeno 3481 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne úte 23.06.2020 21:22, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
R9MM byl jako novinka ACCST.Teď je i ACCESS.
S firmware ACCST umí F.Port.... v180629 F.Port version
https://www.frsky-rc.com/product/r9-mm/
https://oscarliang.com/setup-frsky-fport/


Naposledy upravil blembondo dne úte 23.06.2020 21:04, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
juraj.jurej píše:
...R9MM je, bol ACCESS. Prvé boli ACCESS prijímače boli s dlhým dosahom. F.Port bez ACCESS nieje podporovaný, aspoň o tom neviem.
Mám ho a kupoval jsem ho ještě před ACCESS. Už tehdy bylo možné nastavit (flashovat) fw s S.Port nebo F.Port. Že to nevíš snad není moje chyba :lol:.
Samozřejmě do verze 2 byly implementovány další funkčnosti které umí jen ACCESS. To je bežný vývoj. A abysme to neměli nudný, budou určitě i tady verze přibývat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
f.port bez access funguje, prijimace accst maju niektore FW vo verzii Fport, hlavne na pripojenie FC (riadiaca jednotka koptery)
mozno fport v2 zasa nejako zmrvili, aby siel len s access, nestudoval som to.


silni priaznivci access prosim nasledujuci kusok textu necitat a nekomentovat, nebudem reagovat...

Cely tento Frsky trucpodnik s nazvom access mi lezie dost na nervy... vymenit komplet radio koli ich vymyslaniu je trochu cez ciaru. Aj ta argumentacia, ze R9 modul nepojde s access a r9 2019 hej, lebo ma seriovu linku, pritom rozdiel modulov je v pridanom invertore (na webe najdete porovnania).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ellet píše:
Mám ho a kupoval jsem ho ještě před ACCESS. Už tehdy bylo možné nastavit (flashovat) fw s S.Port nebo F.Port. Že to nevíš snad není moje chyba :lol:.
Samozřejmě do verze 2 byly implementovány další funkčnosti které umí jen ACCESS. To je bežný vývoj. A abysme to neměli nudný, budou určitě i tady verze přibývat.


Ale Ja sa tu od začiatku bavím o F.PORT 2.0 ak si si nevšimol! :roll: Je to tam hrubo zvíraznené. Nepíšem o prvých pokusoch v ACCST a upgrade na F.Port.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ellet píše:
Protokol F.Port je novější než S.Port, tak je pochopitelné, že bude u nových výrobků používán (a dál rozvíjen). Nesouvisí to ale s Protokolem ACCESS. F.Port má (dnes už bych měl asi psát měl) třeba i příjímač R9MM jako volitelný (F.Port/S.Port) a to před ACCESS.


F.Port 2.0 súvisí s ACCESS. Podporujú ho iba prijímače s ACCESS. :D

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
juraj.jurej píše:
...F.Port 2.0 súvisí s ACCESS. Podporujú ho iba prijímače s ACCESS. :D
Ano, F.Port 2 má možnosti, které využije jen ACCESS, vždyť jsem to psal. Chtěl jsem jen zdůraznit, že F.Port není nic nového, jak by se nezasvěcený pod dojmem tvého příspěvku mohl domnívat. A nebyly to jen pokusy a nejednalo se o upgrade, podívej se třeba tady (a je to víc jak 2 roky starý příspěvek.
Jinak každá další verze čehokoli bude využitelná, asi nebo zpravidla, jen v ACCESS, je to prostě firemní strategie.


Naposledy upravil ellet dne úte 23.06.2020 22:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ellet píše:
Ano, F.Port 2 má možnosti, které využije jen ACCESS, vždyť jsem to psal. Chtěl jsem jen zdůraznit, že F.Port není nic nového, jak by se nezasvěcený pod dojmem tvého příspěvku mohl domnívat. A nebyly to jen pokusy a nejednalo se o upgrade, podívej se třeba tady (a je to víc jak 2 roky starý příspěvek.


Ja o F.Port už viem dlhšie (mal rôzne obmedzenia), ale to to je téma o ACCESS a tak som iba upozornil, že ACCESS prináša nový F.Port 2.0 s novými možnosťami. To je všetko.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
juraj.jurej píše:
...Ja o F.Port už viem dlhšie (mal rôzne obmedzenia)...
Můžeš o těch omezeních něco napsat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 23:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ellet píše:
Můžeš o těch omezeních něco napsat?


Napr. ak sa dobre pamätám tak po prepnutí na F.Port nešiel S.Bus a pod.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Nefunkční S.Bus nesouvisí s žádným jiným protokolem. To je dřív otázka jak co a kdo, protože vidím ve specifikaci, že F.Port obsahuje i S.Bus. Můžeš dát odkaz, kdo to kde píše? Docela by mě to zajímalo. Pokud to tak někde bylo, potom fw přijímače nestačil obě sběrnice obsloužit. To ale pořád není chyba protokolu. Ani FrSky na svých stránkách o odstraněných chybách nepíše. Píše jen o přidaných funkcích. (Pokud píšeš o nedostatcích - jak víš že nový protokol je nemá?)
Teď jen moje úvaha. Specifikace F.Port je jasná. Specifikaci F.Port 2 jsem zatím nikde nenašel. Myslím si, že se bude jednat pouze o rozšíření možností (v záhlaví paketu). Tím by byl protokol stále srozumitelný i pro "starý" F.Port, protože by nesrozumitelné pakety zahodil. Pokud si Frsky neprosadil nějakou schválnost..., je to společný protokol s BetaFlight.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ACCESS protokol
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 23:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ellet píše:
Nefunkční S.Bus nesouvisí s žádným jiným protokolem. To je dřív otázka jak co a kdo, protože vidím ve specifikaci, že F.Port obsahuje i S.Bus. Můžeš dát odkaz, kdo to kde píše? Docela by mě to zajímalo. Pokud to tak někde bylo, potom fw přijímače nestačil obě sběrnice obsloužit. To ale pořád není chyba protokolu. Ani FrSky na svých stránkách o odstraněných chybách nepíše. Píše jen o přidaných funkcích. (Pokud píšeš o nedostatcích - jak víš že nový protokol je nemá?)
Teď jen moje úvaha. Specifikace F.Port je jasná. Specifikaci F.Port 2 jsem zatím nikde nenašel. Myslím si, že se bude jednat pouze o rozšíření možností (v záhlaví paketu). Tím by byl protokol stále srozumitelný i pro "starý" F.Port, protože by nesrozumitelné pakety zahodil. Pokud si Frsky neprosadil nějakou schválnost..., je to společný protokol s BetaFlight.


To by som musel mať super pamäť, aby som si všetko pamätal čo som niekde pred dvomi rokmi čítal. Možno sa to už odstránilo, alebo sa to týkalo iba chybi FW niektoreho Rx, to si už nepmätám. A také otázky, ako viem , že nemá nieake nedostatky nový F.Port 2.0 sú od veci. Ty vieš, aké má? Čas ukáže čo má a nemá, je to nový port.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf, Zenair a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz