Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2020 18:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2020
Příspěvky: 17
Zdravím,

nevíte, jestli je možné setový vysílač dxe spektrum, který je u carbon cub 1.3 safe+ rozšířit o klapky ? Není tam přepínač, ale na plošňáku jsou dírky a vypadá to, že bych tam mohl přepínač připájet a do plastu vysílače vyvrtat díru a přepínač osadit.
Přijímač v letadle má evidentně konektor na 7 kanále, ale o vysílači jsem nic nenašel a bez klapek se pořádně létat nedá.
Záruku neřeším.

https://www.astramodel.cz/cz/katalog/ho ... 59553.html

Díky za informace.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2020 19:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
vzhledem k tomu, že by to měl být devítikanál, co jsem teď na rychlo koukal, tak ho rozeber a čekám, že tam budou volný piny pro zapojení dalších přepínačů. Případně zkus vyhledat na Yutube.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2020 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Pokud sis to koupil v RTFku, tak by to klapky mít mělo. Jinak veškeré změny v nastavení se provádí přes USB převodník SPMA3065 a program s názvem Spektrum Programmer. Cokoliv rozebírat je blbost, to už to raději zahoď a kup si plnohodnotný vysílač trochu vyšší kategorie.
Něco k nastavení máš i tady https://www.astramodel.cz/cz/blog/nasta ... ci-pc.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 0:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Pozdravujem, mam doma rozobrate dva pokazene vysielače DXe, jeden plnohodnotny a jeden setovy DXe.
Konektory na setovej DXe nesu osadene kablikami pre dalšie prepinače, podla mna stači len doplnit kabelaž, prepinače a vyskušat. raz o tom bol aj kratky prispevok bud na astramodel alebo na rczoom ale sa to niekde stratilo. neviem to znova dohladat.

ked opravim vysielače tak hned vyskušam pripojit prepinače z fuul DXe do setovej DXe
teraz sem neviem ani narychlo pridat foto z mobilu

na RCzoom su velmi dobre foto plnohodnotnej DXe
https://www.rc-zoom.cz/zmena-modu-vysil ... ktrum-dxe/
https://retailysoldstorage.blob.core.wi ... modu-3.JPG

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 1:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
DXS píše:
Cokoliv rozebírat je blbost, to už to raději zahoď a kup si plnohodnotný vysílač trochu vyšší kategorie.


Proč ? odlepí boky a povolí 4? šrouby ?

Svou osmičku jsem rozebíral několikrát, abych našteloval menší odpor pák a řadu jinejch blbostí.
Práce na deset minut . Vypínač dokoupí.

Na ty polystyrenový éra to bohatě postačí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 2:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2020
Příspěvky: 17
rozebral jsem to hned, jak jsem to dostal, ale konektory tam nejsou, zato díry v plošňáku v místech, kde bych předpokládal připojení přepínače klapek a dalšího kanálu, jenže jsem nezjistil, jestli je to funkční, nebo je jen univerzální deska
nevíte, kdyby to bylo možné, jestli by tam nešlo dát proporcionální ovládání klapek, nebo to je jen třípolohové ?
k programovacímu kabelu, je tam převodník, nebo to je jen propojení konektorů, nevíte ?
na youtube jsem vůbec nic nenašel, ani na internetu jsem nic nenašel
mám futabu 2,4 osmikanálovou, plně vybavenou včetně přijímače , takže se mi nechce kupovat další vysílač za 6 tisíc

díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
z01 píše:
mám futabu 2,4 osmikanálovou, plně vybavenou včetně přijímače , takže se mi nechce kupovat další vysílač za 6 tisíc

díky



tak proč nepoužiješ tu futabu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
z01 píše:
rozebral jsem to hned, jak jsem to dostal, ale konektory tam nejsou, zato díry v plošňáku v místech, kde bych předpokládal připojení přepínače klapek a dalšího kanálu, jenže jsem nezjistil, jestli je to funkční, nebo je jen univerzální deska
nevíte, kdyby to bylo možné, jestli by tam nešlo dát proporcionální ovládání klapek, nebo to je jen třípolohové ?
k programovacímu kabelu, je tam převodník, nebo to je jen propojení konektorů, nevíte ?
na youtube jsem vůbec nic nenašel, ani na internetu jsem nic nenašel
mám futabu 2,4 osmikanálovou, plně vybavenou včetně přijímače , takže se mi nechce kupovat další vysílač za 6 tisíc

díky


Zasílal jsem odkaz z Astry, kde je všechno popsaný. Pokud to je koupený v RTFku, tak to klapky mít nastavený musí.
Mít stranou Futabu a srát se s tímhle, tak si ještě dlouho klepu na hlavu proč dělám, to co dělám 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
dudaj píše:

Proč ? odlepí boky a povolí 4? šrouby ?

Svou osmičku jsem rozebíral několikrát, abych našteloval menší odpor pák a řadu jinejch blbostí.
Práce na deset minut . Vypínač dokoupí.

Na ty polystyrenový éra to bohatě postačí.

Osmička je jiný level, to co má teď v ruce je parodie na vysílač - paměť na jeden model, jakékoliv změny se musí dělat zvlášť přes program...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 12:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2020
Příspěvky: 17
protože mi s tím nic jiného než spektrum nechodí, už jsem o tom četl někde na fóru, není to kompatibilní a aby fungoval safe+ a gps tak to musí být všechno spektrum
říkal jsem si, že zaletovat tři drtáky, vyvrtat dírku a zašroubovat vypínač je práce na půl hodiny


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 22:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ten model sice neznám, ale tam není výměnný přijímač? Vím, že některé setové modely mají např integrovaný přijímač třeba s reglem, dokonce někteří výrobci tam integrovali i servozesilovače.
Pokud je přijímač samostatný, tak není problém přejít na Fujtabu, tedy Futabu :wink: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2020 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
DAF píše:
Ten model sice neznám, ale tam není výměnný přijímač? Vím, že některé setové modely mají např integrovaný přijímač třeba s reglem, dokonce někteří výrobci tam integrovali i servozesilovače.
Pokud je přijímač samostatný, tak není problém přejít na Fujtabu, tedy Futabu :wink: .

Tady je samotný přijímač napojený na SAFE+ systém včetně vestavěného GPS modulu. Dá se to celý vybrat a nechat jen motor s reglem a servy, ale to pak ztrácí význam kupovat to právě kvůli SAFE+.
Osobně bych za tohle ty prachy nedal, člověk by se měl naučit létat sám bez nějakých fičurin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 0:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
z01 píše:
rozebral jsem to hned, jak jsem to dostal, ale konektory tam nejsou, zato díry v plošňáku v místech, kde bych předpokládal připojení přepínače klapek a dalšího kanálu, jenže jsem nezjistil, jestli je to funkční, nebo je jen univerzální deska

je to univerzalna doska pre vsetky DXe
z01 ako som už vyššie pisal pre dalšie prepinače su tam konektory ale nesu plne osadene kablikmi pre ostatne prepinače

urobim ti fotku konektora prepinačov BNF verzie DXe zo všetkymi prepinačmi
a fotku konektora prepinačov RTF setovej verzie DXe z chybajucimi prepinačmi

z01 zbytočne tam koukaš na nevyužie zdirky .-) treba pozerat na konektory pre prepinače :-) tam to je
EDIT: alebo si myslel volne zdirky v konektoroch a nie na plošnom spoji, tak by to bolo sprave

z01 píše:
nevíte, kdyby to bylo možné, jestli by tam nešlo dát proporcionální ovládání klapek, nebo to je jen třípolohové ?

no to netušim ani ja, chcelo by to vyskusat vymenit prepinač za potenciometer, ale asi to bude iba neproporcionalny logicky prepinač

z01 píše:
k programovacímu kabelu, je tam převodník, nebo to je jen propojení konektorů, nevíte ?

je to usb prevodnik, pomocou neho sa pripajam aj do prijimačov Spektrum AR636
v podstate DXe vysielač je nastaveny uplne zakladne pre všetky lietadla a všetky ostatne nastavenia pre konkretne lietadlo sa nastavaju v prijimači AR636 - preto DXe nepotrebuje mat zlozite nastavovania ako ma DX6 s lcd, DXe nahradzuje predosle zakladne DX4 a DX5

z01 píše:
na youtube jsem vůbec nic nenašel, ani na internetu jsem nic nenašel

kabel SPMA3065 bude pravdepodobne FTDI232 prevodnik
https://pfmrc.eu/topic/78416-programowa ... rum-dxe-a/

kabel SPMA3060 AS6410NBL pre AS3X UMX lietadla je USB UART / FT232 - odskusane:
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... e-SPMA3060

z01 píše:
mám futabu 2,4 osmikanálovou, plně vybavenou včetně přijímače , takže se mi nechce kupovat další vysílač za 6 tisíc

no to je nezmysel kupovat dalši vysielač, aj kamoš ma Carbon Cub 1.3m SAFE+ RTF už som mu ho 2x daval dokopy :-)
teraz ho pocuchal po treti krat :-)

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Naposledy upravil ecoone dne ned 05.01.2020 11:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
DXS píše:
...Osobně bych za tohle ty prachy nedal, člověk by se měl naučit létat sám bez nějakých fičurin.

Berličky, berličky a zase berličky, to je samý asistent řízení, asistent brždění, asistent sledující jízdní pruh, asistent, že řidič nespí, že nejede moc rychle, že nepil, že není unavený, že se nepočůral, a nakonec nebude umět řídit nikdo. Tady je to to samé a už se to několikrát řešilo. Různé asistenční prvky pak mají za následek to, že "pilot" nepozná, že je na pádovce, že to má natažené jak strunu a trhají se mu proudnice, řeší to za něj křivou stavbu a špatné těžiště, vybírá to za něj "krizové situace" a když pak dostane do ruky éro bez toho, tak to nakonec neuřídí. Nejsem zcela proti těmto prvkům, ale má to být doplněk, ne hlavní prvek řízení. Ano, už slyším, že to jde u většiny těchto systémů vypnout, ale to by v případě samoučení mělo být pokud možno co nejdřív, aby se pilot nenaučil na špatné návyky.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 1:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
z01 - manual 21. strana,
https://www.astramodel.cz/manualy/hobby ... ual-EN.pdf

Inštalácia voliteľných klapiek
DÔLEŽITÉ: Voliteľné fllap pre toto lietadlo vyžadujú počítačový vysielač s najmenej 7 kanálmi *.
Vysielač RTF DXe nie je kompatibilný s voliteľnými fllap.
Voliteľné fl aps by mali byť nainštalované pred inštaláciou krídla.

takže vaš prijimač je už na to predprogramovany, stači serva klapiek pripojit do AUX2
to už určite viete

a vo vysielači sa ma nastavit kanal AUX2 zvyčajne je to prepínač D
v mojom vysielači to je kanal čislo 7 sedem a pekne označeny Flap .)

no podla mna by stačilo len doplnit do konektora kabliky s konektormi a prepinač ako ste vy planoval hned od začiatku

takže treba urobit prakticky test :-)

zoberem zakladnu dosku z mojej tretej funkčnej RTF setovej DXe :-)
a vložim ju do obalu od pokazenej BNF full DXe ktora ma všetky prepinače
nabindujem na osemkanal a dam vam vediet

esšte v tom DXe mam nahrane nastavenie pre vrtulnik Blade 230S

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz