Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 75  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 02.08.2021 20:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2016
Příspěvky: 18
prikrylm píše:
Nezdá se mi, že je teď XM+ nějaký problémový. Po vydání nového FW do XM+ problém byl, ale teď?
Používáte protokol FrSky X2 LBT? Mě XM+ normálně funguje.

Možná ještě zkuste párovat kousek dál jak u rádia, XM+ má nějaké extrémě citlivý vstup a do půl metru od rádia se přebudí a nefunguje.


Všechno je jinak. Kuchnul jsem z letadla starší XM+, který dříve létal jako slave s G-RX8 proti vysílači Taranis-E. Tento XM+ byl na FW XM+_ACCST_2.1.0_LBT.
Dle doporučení jsem umístil TX16S s FrskyX2 LBT (EU) do vzdálenosti cca 2m a zázrak -> nabindováno a zelená LED vesele svítí.
Ten stejný XM+ jsem flešnul na XM+_ACCST_2.1.2_LBT, vysílač cca 2m a opět -> nabindováno a zelená LED vesele svítí.

Ten původní, problematický přijímač XM+ jsem rituálně vhodil do koše.

Děkuji všem za podněty, příspěvky, rady i návrhy na zlepšení.

_________________
____________________________________
Taranis x9E, FunCub, Optima, TX16S, KIWI, Twigy, WIKI


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 03.08.2021 7:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Neměl vyhozený XM+ třeba jen uklepanou anténu/y nebo něco očividně podivného? Na lodičku by se ještě mohl hodit. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 19:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
S novým FW 2.3.14 (i 13) se začal RM podivně chovat k externímu multiprotokolovému modulu.
Pokud se externí modul zapne s vypnutým interním modulem, zahlásí chybu protokolu, zezadu bliká červená LED (iRangeX), jako že je podivná/špatná/žádná komunikace po sériové lince.

Pokud se interní modul zapne, externí modul vypne/zapne (stačí cvaknout na MULTI, odpojí se napájení a po "výběru" se zase napájení připojí) funguje komunikace normálně a to i po té, co se interní modul vypne.

Pokud zůstane interní modul vypnutý a externí se zase vypne/zapne, zase je problém s komunikací.

OTX 2.3.11, který jsem měl ještě na kartě RM, výše popsaným problémem netrpí.

Úplně stejně se chová i Horus X12S s ISRM modulem, takže předpokládám, že je to chyba v OpenTX. Ještě jsem nezkoušel "night build", tak ho zkusím, kdyby nefungoval, zkusím jim rovnou napsat.

Tož tak.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
S novým FW 2.3.14 (i 13) se začal RM podivně chovat k externímu multiprotokolovému modulu...

Rád čtu tvoje sdělení. Podobné chování jsem zjistil u Horusu X10 s ISRM a říkal jsem si, jesti v tom nemá prsty nějaká změněná knihovna Frsky, tak snad ne. Zajímavé je, že na Taranisu 2019d+ se chyba objeví taky, ale jen asi na 1-2 vteřiny, potom normálně naskočí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 20:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Na mém starším Taranisu (pre 2019) se problém neprojevuje vůbec, nebo jsem si nevšiml. Ještě tu mám X-lite, ale ten se mi zkoušet nechce.
... a night build na RM se chová stejně...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Já jsem upgradoval MTM i OpenTx, tak jsem si nebyl jistej na co to svádět. Přepokládám, že ty jsi flešnul jen vysílač. Je tak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pát 06.08.2021 6:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Právě že jsem zkoušel "všechno" možné. Vzal jsem poslední FW do MPM včetně posledního bootloaderu do MPM. MPM používám prakticky výhradně v Taranisu, takže mi nepřišlo, že něco nefunguje. Pak jsem zaregistroval jakýsi problém co zmiňoval nemox ve vlákně o MPM, dostal se mi (zase :) ) do ruk a testoval jsem ho i v RM a v Horusovi. A tam pro OTX 2.3.11 (co jsem našel na SD) OK, pro v2.3.14 problém...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pát 06.08.2021 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Takže OTX a vidím, že jsi to už nahlásil, dobrá práce, budeme čekat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak vzhledem k tomu že to zde ještě nikdo nenapsal tak hlásím že TX16S Hall má bug a to teplotní drift Hall snímačů.Na RCG se to řeší xx dní zpět.Pár bláznů už bastlí jiné křížové ovladače ale chyba je naštěstí celkem malá.Je potřeba rozdělat rádio a u všech DPS s Hall snímači vyměnit 100Kohm rezistory za 10Ohm.V nouzi stačí kapka cínu a ten resitor přemostit.Po léčbě je nutná kalibrace ale pak už to vlivem teploty neujíždí.Fotka v odkaze.
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... ount=11698


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2021 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
prikrylm píše:
S novým FW 2.3.14 (i 13) se začal RM podivně chovat k externímu multiprotokolovému modulu.
Pokud se externí modul zapne s vypnutým interním modulem, zahlásí chybu protokolu, zezadu bliká červená LED (iRangeX), jako že je podivná/špatná/žádná komunikace po sériové lince.

Zkoušel si /mohl bys zkusit, zda je ten problém vyřešen v EdgeTX 2.5?

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2021 19:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Chvíli jsem si "osahával" EdgeTX V2.5.0.
Výše popsaný problém s externím multimodulem už jsem nepozoroval.

Touchscreen je příjemný. Trošku mi chybí "rychlý náhled" na monitor kanálů, který se dal zobrazit dlouhým enterem v menu modelu (alespoň u ne příliš zanořených menu). Pak by se mi líbilo "čísilko" pro aktuální kanál v obrazovce serv nebo aspoň v obrazovce editace konkrétního kanálu.
Možná jsem jen nepřišel na to, "jak na to".
Předpokládám, že základ bude fungovat stejně jako OTX 2.4.x

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 19:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 19.11.2018
Příspěvky: 80
Bydliště: Jablonec n. Nisou
Ahoj, tak jak jsem se radoval že mi konečně funguje bezdrátovej učitel/žák s přijímačem FS-A8S tak už se zase neraduju.

2.3.11 funguje ok, naprosto..
2.3.12 nevím nějak jsem vynechl tuto verzi
2.3.13 občas vysílačka zahlásí "trenér port připojen", trenér jde tak asi 3 vteřiny a pak vypadne a nejde třeba 30s pak zase třeba na par sekund naskočí a pak zas vypadne...
2.3.14 to samé

Jestli tu je někdo kdo to hodí na github tak budu rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 07.10.2021 8:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
"Jak dostat EdgeTX do rádia" (zkouším v2.5.0 rc2)

Pokud nemáte, napřed si z OpenTX zazálohujte modely!

Flash FW neumí přímo Companion jako u OpenTX, takže buď std cestou přes nahrání správného .bin na SD do složky FIRMWARE, pak ze zapnutého rádia napřed flash bootloaderu a pak z bootloader obrazovky flash FW, nebo se dá stáhnout flasher.
Vše na https://edgetx.org/getedgetx

Zatím se nedá firmware konfigurovat ve smyslu jazyka, vynechání heli, různé ty FAI režimy a pod. Pro každé rádio je jeden FW (nebo TO jen neumím).

Na SD kartu je potřeba dát "nový" obsah, minimálně adresář THEMES, WIDGETS a soubor edgetx.sdcard.version, který má být v kořenovém adresáři SD. (Vlastně v tom zipu obsahu SD ani nic jiného není)
Zvuky jsou stejné jako u OpenTX a tuším ke stažení nejsou. Takže nemazat to, co máte na SD z OpenTX a dokopírovat obsah nový.

Celé "přeflashování" je asi na minutu, ale je pak potřeba nastavit obrazovky, případně stopy plynu, stopky...

Po spuštění proběhne převod modelů, takže si před nahráním EdgeTX zazálohujte modely. Převod, co se týká mixů a dalšího nastavení zdá se funguje, tuším jsem musel nastavovat, který kanál/vstup je plyn, pro hlášení "plyn není na nule" a pro stopky a úplně zmizelo nastavení obrazovek. Takové ty "funkční" mixy, tedy která páčka je plyn a do kterého kanálu se má poslat, se převedly dobře, ale kontrolujte raději dvakrát.

Zkoušel jsem i na X12S s ACCESS modulem a úspěšně jsem se dostal i zpět na OpenTX. Měl jsem ozálohováno.

Ještě jsem s EdgeTX nelítal, zkoušel jsem jen simulátor a zatím nevím, asi OK. Bude potřeba prověřit, co dělá s vysíláním. Jak bude možnost zkusím se Zorrem.
Tož zatím tak.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 07.10.2021 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Neskusal si ten flashing z Companionu ? (v tej 2.5.0 rc2 )
Pises ze to nejde ale v 2.4 to vraj este islo , tak ze ci to zmenili a podporu companion flashing v 2.5 zrusili uplne....


Uryvok z patch notes 2.4 :
Citace:
You are not (yet!) able to import or edit EdgeTX models using OpenTX Companion (but firmware flashing with OpenTX Companion is still possible).

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 07.10.2021 8:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.5.2013
Příspěvky: 74
prikrylm píše:
"Jak dostat EdgeTX do rádia" (zkouším v2.5.0 rc2)

Pokud nemáte, napřed si z OpenTX zazálohujte modely!

Flash FW neumí přímo Companion jako u OpenTX, takže buď std cestou přes nahrání správného .bin na SD do složky FIRMWARE, pak ze zapnutého rádia napřed flash bootloaderu a pak z bootloader obrazovky flash FW, nebo se dá stáhnout flasher.
Vše na https://edgetx.org/getedgetx

Zatím se nedá firmware konfigurovat ve smyslu jazyka, vynechání heli, různé ty FAI režimy a pod. Pro každé rádio je jeden FW (nebo TO jen neumím).

Na SD kartu je potřeba dát "nový" obsah, minimálně adresář THEMES, WIDGETS a soubor edgetx.sdcard.version, který má být v kořenovém adresáři SD. (Vlastně v tom zipu obsahu SD ani nic jiného není)
Zvuky jsou stejné jako u OpenTX a tuším ke stažení nejsou. Takže nemazat to, co máte na SD z OpenTX a dokopírovat obsah nový.

Celé "přeflashování" je asi na minutu, ale je pak potřeba nastavit obrazovky, případně stopy plynu, stopky...

Po spuštění proběhne převod modelů, takže si před nahráním EdgeTX zazálohujte modely. Převod, co se týká mixů a dalšího nastavení zdá se funguje, tuším jsem musel nastavovat, který kanál/vstup je plyn, pro hlášení "plyn není na nule" a pro stopky a úplně zmizelo nastavení obrazovek. Takové ty "funkční" mixy, tedy která páčka je plyn a do kterého kanálu se má poslat, se převedly dobře, ale kontrolujte raději dvakrát.

Zkoušel jsem i na X12S s ACCESS modulem a úspěšně jsem se dostal i zpět na OpenTX. Měl jsem ozálohováno.

Ještě jsem s EdgeTX nelítal, zkoušel jsem jen simulátor a zatím nevím, asi OK. Bude potřeba prověřit, co dělá s vysíláním. Jak bude možnost zkusím se Zorrem.
Tož zatím tak.

Že by Edge už podporoval modul v X10 s ACCESS?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 75  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz