Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 75  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
prikrylm píše:
Tak asi chce poletuchu řídit TX16S ..

U DSMx protokolu někdy dělá zmatek mapování kanálů - std 1,2,3,4 přemapuje na něco jako 3,2,1,4. Vypnul bych ho.

Není mi úplně jasná logika označení toho checkboxu- aby se kanály nepřemapovávaly a byly tak, jak je pošlu z mixéru, tomu odpovídá zatrženo nebo prázdné?

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 22:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Když je checkbox (disable ch. map.) zaškrtnutý, posílá se ch1 na ch1 atd. Pokud není, tak se posílá do DSMx přijímače pořadí TEAR (Spetkrum default pořadí prvních 4 kanálů) a posílá se podle toho, jaký je v MTM firmware, tedy pokud je tam AETR, tak prohodí právě ch1 a ch3. Pokud je v MTM firmware s TEAR pořadím, nemá na DSMx přijímače checkbox žádný vliv.

Zkoušel jsem jen DSMx přijímače. U ostatních přijímačů asi podle toho, jak mají označené výstupy.

Jinak u těch DSMx odpovídají nemapované kanály pořadí pinů a ch1 odpovídá tomu THR...

(snad jsem nic nepopletl)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
A co tedy doporučuješ?

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 13:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jiri píše:
A co tedy doporučuješ?

Asi je dobré vědět, že TO mapování takto funguje. Pak ať se každý zařídí podle svých zkušeností.

Z mého pohledu je asi jednodušší u těch DSMx odpočítat kanály od kraje, jako ch1 (THR) a td. a mapování vypnout. Člověk si tak nemusí pamatovat jaký FW má v MPM a jak zamýšlel autor přijímače popisky.
Vzhledem k tomu, že na ta malá písmenka stejně nevidím, tak je mi jedno jestli mám na konektoru označeném jako THR něco jiného. Stejně většinou strkám konektory podle toho jak "vyjdou" než podle názvu...

Ještě mám takový mlhavý pocit, že byly nějaké zmatky u pořadí kanálů, co mi lezly ze std PWM přijímačů a z s.bus/CPPM, co jsem zkoušel. Ale spíš si myslím, že jsem v tom zmatky dělal právě tím vypínáním a zapínáním mapování.

Prostě u přijímačů (protokolů), které mají "dané" pořadí kanálů, resp. je mají napsané na přijímači se na ten přepínač "mapování" musí myslet a pokud něco nefunguje dle očekávání, tak vědět kam sáhnout.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Já mám problém s BNF dronem, který původně chodil s DX6i v DSMX. On se spáruje dobře, ale neprojde nějaká kontrola (testuje si např., že je plyn stažený), bez toho se neinicializuje. A dovnitř člověk nevidí, jak si který kanál interpretuje, tj. nelze jednoduše zjistit, co mu vadí.
Jako poslední zoufalý pokus bych viděl vypůjčit si opět někde originální DXko, a pokud s ním dron půjde spárovat a rozchodit, napárovat tam namísto něj DSMX přijímač, strčit do něj serva a vše odměřit.... Následně pak přijímač napárovat k MM a nastavit vše co nejpodobněji. Ale je to komplikovaný, DX vysílač nemám a DSMx přijímač pouze Orange, ale ten by asi měl vyhovět.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 22:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
U Spektráckých BNF je ještě důležité mít rozsahy kanálů 1100-1900 us. Zvlášť u plynu větší rozsah může působit popisované problémy. Testoval jsem akorát na Blade mCP x a větší rozsah plynového kanálu byl problém.

Zkus, třeba pomůže.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2021 16:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Zdravím pánové,
novopečený majitel Eachine TX16S (jinak pěkný rádio) a nenašel jsem zatím k tomuto rádiu diskusi ale je to v podstatě klon RadioMasteru. Takže to trápím, sebe trápím, kdysi jsem měl Taranise, pak jsem přešel na Spektrum ale na stáří abych trochu namáhal hlavu tak zpátky k OpenTX, (abych nenamáhal hlavu jen křížovkami). Takže prosba - "vyrobil" jsem TrothleCut na přepínač SF, na to je vázán Timer 1 takže když přepínačem uvolním do činnosti páku plynu tak mi to pěkně odečítá čas. Když dám páku plynu do -100 tak se Timer pěkně zastaví a tak pořád dokola. To je v pohodě, ale jak zabránit tomu aby se ten Timer nespouštěl i při vypnutém plynu pomocí přepínače? Prostě když je ten plyn vyp. tak i když brnknu o páku plynu tak to spustí Timer. Pokud by byla nějaká rada moc by jste pomohli.
Dík Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2021 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
To není zívislé na vysílači, to je standardní v jakémkoliv OpenTX. Dám příklad z vysílače táty, sám ale používám identickou logiku:
Typicky používám 2 časovače, 1. na letový čas, 2. na čas motoru.
Letový čas přičítá, doba chodu motoru odečítá a je nastavená přibližně dle modelu a používaných kapacit baterií s nějakou rezervou. Odečítá dle % plynu, tj. při polovičním plynu poloviční rychlostí.
Oba časovače jsou ovlivněné spínačem SF, kterým blokuji motor, aby se neroztočil omylem dotykem na plynovou páku a neposekala nás vrtule.
Tj. těsně před startem se odblokuje motor, a zároveň tím spustí měření letového času. Se spuštěním plynu se úměrně spustí odpočítávání času baterie. Po přistání opět jako první následuje zablokování plynu a tím i pozastavení letového času. Plyn jde přes kanál 3 (CH3), tj. časovač 2 ho má jako řídící
Nastavení je triviální - základní nastavení časovačů:
Příloha:
timer_set.png
timer_set.png
[ 17.01 KiB | Zobrazeno 1811 krát ]


Stopa plynu:
Příloha:
Timer2_set.png
Timer2_set.png
[ 15.86 KiB | Zobrazeno 1811 krát ]


Blokace motoru přes mixér:
Příloha:
Blokace_motoru.png
Blokace_motoru.png
[ 16.63 KiB | Zobrazeno 1811 krát ]


Aby blokace motoru byla na první pohled patrná, je pro ni vždy použit samostatný letový režim (nic jiného neřeší):
Příloha:
Blokace_rezim.png
Blokace_rezim.png
[ 13.89 KiB | Zobrazeno 1811 krát ]



Screenshoty jsou ze simulátoru, proto je tam anglické menu (v samotném vysílači je české), ale to by neměl být problém.

PS: Ještě doplním, takhle to pak vypadá na základním displeji, kde je díky letovému režimu blokace případná blokace plynu vidět:
Příloha:
Zakl_displej.png
Zakl_displej.png
[ 21.18 KiB | Zobrazeno 1803 krát ]


Příloha:
Zakl_displej2.png
Zakl_displej2.png
[ 22.65 KiB | Zobrazeno 1801 krát ]


_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Naposledy upravil Jiri dne ned 19.12.2021 19:12, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2021 19:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Zdravím jiri,
dobře a děkuji, budu to zkoušet podle tvýho nastavení.
Děkuji Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2021 21:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Možná jen detail. Když už je na blokování motoru celý letový režim, proč pak vybírat řádek mixu kanálu (obrázek mixeru) přepínačem a ne raději režimem letu? Nebo jsem se špatně díval?

Potom ještě z mého pohledu možná trošku "bezpečnější" (?) je blokovat kanál plynu ve spec. funkcích, protože spec. fce do celého řetězce míchání kanálu vstupuje až opravdu na úplném konci a vypnutí kanálu právě spec fcí. je opravdu "jistota".

Jinak, Karle, rád poradím. Klidně zajdem (třeba) do Borgesky. OpenTX je téma na mnoho piv. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2021 8:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Zdar Marku,
dík za názor, jinak ano, chápu OTX je opravdu na mnoho piv. No teď jsem na tom blbě s časem ale určitě si nechám rád poradit.
Dík Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2021 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
OTX samozřejmně spoustu věcí umožňuje udělat různými způsoby. Mně to takto přijde přehlednější.
Speciální funkce používám na hlasová hlášení, screenshoty, ale co se týče serv, radši mám, aby prakticky vše bylo vidět v mixech. Jednou je na tom OTX postavený, takže v tom respektuji jeho filozofii. Vím, že blokaci plynu přes speciální funkci nastavuje implicitně průvodce, ale prostě se mi víc líbí, když to vidím přímo u mixu.
Stejně je to s tím letovým režimem, jeho důvod tady je hlavně kvůli jednoduše zobrazitelné hlášce na obrazovce, jinak u tohoto modelu režimy nejsou použité. A pokud letové režimy u jiných modelů aktivně používám (třeba na přistání, abych mohl pákou plynu ovládat brzdící klapky), tak přes režimy stejně vždy řídím jen ty funkce, které se letového režimu bezprostředně týkají, a na které má přímý dopad, třeba i z hlediska zpoždění při změnách režimu. To blokace plynu není, ta musí vždy chodit okamžitě, prostě přesně jak na vypínač. Právě proto to nastavuji takhle.
Má to samozřejmně i svoje nevýhody, při blokovaném plynu třeba nevyzkouším to ovládání klapek, protože režim blokace to přebije. Takže na to je třeba odblokovat a stáhnout plyn. Ale zase po přistání změnou režimu automaticky ty klapky zasunu, což je pak stejně potřeba při skládání letadla do krabice. Prostě, je to o individuálních preferencích.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2021 14:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Zdravím Jiri,
samozřejmě, ale tvůj rozbor je mimo moje potřeby, jsem pouze rekreační "pilot", mám jen pár letadýlek a zejména, byť důchodce tak zápasím s časem. Nicméně vzhledem k tomu, že OTX nabízí hodně možností nastavení létání tak něco chci taky vyzkoušet. Není to tak o nastavení éra (základ zvládám) ale spíš doplňkové funkce (hlasové, alarmy atp.) které přispívají pro pohodlnější lítání.¨
Dík za příspěvek Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2021 16:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Zdravím pánové,
no tak jo, až jsem si vypiplal v TX16S Eachine éro tak jsem si ho zase smazal a to proto, že to rolovací kolečko při zvolení - enter často zabloudí kam by člověk nechtěl. Záloha samozřejmě není. No tak budu piplat znovu. Ale dotaz, jak načíst do rádia modely které jsou uloženy na SD kartě? Nějak jsem nenašel jak. Budu vděčen za radu.
Dík Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2021 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Vsetky modely ktore mas v spravnom adresari na SD karte sa ti automaticky zobrazuju vo vysielaci (adresar MODELS ) Radio nepouziva vlastnu pamet ale priamo SD kartu.
Pokial ich mas niekde inde tak ich musis rucne prekopirovat do spravneho adresara a ukazu sa ti (asi po restarte) vo vysielaci.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 75  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Seznam.cz [Bot] a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz