Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 75  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
@MKfly - asi bych nepanikařil. Co alternativní Firmware do i6 (10ch), nemá tam víc mixů?



@Giorgo - podivné, měl by to být (s pravděpodobností hraničící s jistotou) X2 LBT, taky mi to nejde. Dokonce s žádným multiprotokolem. Orig rádia se párují normálně a když spárované originál rádio naklonuju, tak XM+ můžu ovládat i přes TX16S.
Zkusil jsem nahlásit jako chybu, třeba se opraví. Jiný firmware do XM+ jsem nezkoušel (V1 nebo starší V2).

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 19:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Giorgo píše:
Vedeli by ste niekto poradit, na aky protokol sa s TX16S da naparovat prijimac Frsky XM+ (mam v nom teraz tento FW: XM+_ACCST_2.1.2_LBT_RSSI16)? Skusal som MULTI FrSkyX2 LBT(EU) aj FrSkyX LBT(EU), a nejde mi to ani s jednym.

Bude tam nějaká změna mezi fw 2.1.0 a 2.1.2. Když použiju v2.1.0, tak se mi XM+ normálně daří spárovat.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 20:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
[quote="prikrylm"]@MKfly - asi bych nepanikařil. Co alternativní Firmware do i6 (10ch), nemá tam víc mixů?






Ten už tam mám a není :-(
Jen jsem našel návod jak se to dá trochu rozšířit využitím elevonů, či co to je, z části pro vrtulníky/drony.
Ale je to už na hranicích mé představivosti :-)

Tak tu zatím tak pokukuji po srovnáních mezi TX16S, TX18S a třeba Jumper 18 ale drsně narážím na jazykovou bariéru :-)
Pro TX18S hovoří cena, pro TX16S snad kvalita ? Ale třeba dosah 3km+ opravdu neřeším a nepotřebuji...
Stačilo by mi bezproblémové využití toho co už mám pro FlySky včetně té telemetriky.
A možnost hrát si bez omezení s těmi mixy.
Kolik jich tyhle levnější vysílače založené na Open XT vlastně umí?
Po tomhle upgradu bych už nerad narazil na nějaký další limit.
Flysky-i6 je na seznámení se s RC fajn díky jednoduchosti nastavení, jen jsem dostal chuť mít možnost si s tím teď trochu víc hrát
Co nemám v rukách, to chci nacpat do vysílače :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
MKfly píše:
Tak tu zatím tak pokukuji po srovnáních mezi TX16S, TX18S a třeba Jumper 18 ale drsně narážím na jazykovou bariéru :-)
Pro TX18S hovoří cena, pro TX16S snad kvalita ? Ale třeba dosah 3km+ opravdu neřeším a nepotřebuji...
Stačilo by mi bezproblémové využití toho co už mám pro FlySky včetně té telemetriky.
A možnost hrát si bez omezení s těmi mixy.
Kolik jich tyhle levnější vysílače založené na Open XT vlastně umí?
Po tomhle upgradu bych už nerad narazil na nějaký další limit.
Flysky-i6 je na seznámení se s RC fajn díky jednoduchosti nastavení, jen jsem dostal chuť mít možnost si s tím teď trochu víc hrát
Co nemám v rukách, to chci nacpat do vysílače :-)

TX16S je údajně trochu líp udělaný, ale jestli je to pravda nevím, mám jen ten RadioMaster. Novější Jumpery budou taky slušné.

Telemetrii od FlySky tyhle stroje umí. Resp nezkoušel jsem všechno, ale vidím 5 údajů u síle a kvalitě signálu + napětí napájení přijímače, tak tiše předpokládám, že ostatní čidla budou fungovat taky.

Nevím o žádném protokolu v TX16S, který by měl 3km dosah. Možná když se do něj ještě strčí Crossfire, Ghost nebo FlySky AFHDS3 modul... :)

Jestli si dobře pamatuju, tak poslední OpenTX mají limit 64 řádků mixu + cosi se dá dohnat ještě v obrazovce vstupů a kdyby bylo nejhůř ještě se můžou zapojit LUA skripty. Takže omezení asi moc nebude. Respektive, neznám méně omezené rádio. Takové std letadlo s klapkama mi vychází na 10-11 řádků mixu, když bude model hodně "mixovat" asi se dá dobrat i nějakých 20-30. Pokud budu mít nějakou maketu, kde se bude ovládat i polohování jednotlivých sedaček cestujících, mohlo by se i tady na limit narazit. :)

Proti FlySky i6 je OpenTX trochu jiná filozofie, ale můžeš si rádio vyzkoušet "nasucho" v PC přes Companion- je v něm kompletní simulátor rádia (resp. rádií - jsou simulována všechna podporovaná rádia), kde funguje snad úplně všechno tak, jak v reálném rádiu - vyzkoušení doporučuju. Companion ("společník") umí i česky, stejně jako OpenTX, takže jazyka se bát nemusíš.
Případně pokud ještě nemáš vůbec žádné zkušenosti s OpenTX, tak zkus "první kroky s OpenTX", případně se porozhlédnout i po zbytku webu. Všechno se dá zkoušet v tom Companionu.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 21:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
prikrylm píše:
... dokonce i externí multiprotokol modul v rádiu se páruje, interní ne. ...

Skusil by som pozriet, aku verziu FW mas v externom a aku v internom MTM. Pripadne flashnut interny modul s rovnakou verziou FW , ako externy. Ak to nepomoze, skus hodit dotaz na Pascala, nech Ti zahadu vysvetli... ( Cosi kdesi sa mi mari, ze nejake protokoly tusim z MTM vyhodili, koli pamati - ale uz si nepamatam, kedy a kde som to cital. Starsich panov uz nemozno brat celkom vazne :mrgreen: )

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 21:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Giorgo píše:
Vedeli by ste niekto poradit, na aky protokol sa s TX16S da naparovat prijimac Frsky XM+ (mam v nom teraz tento FW: XM+_ACCST_2.1.2_LBT_RSSI16)? Skusal som MULTI FrSkyX2 LBT(EU) aj FrSkyX LBT(EU), a nejde mi to ani s jednym.

Po nějakých experimentech a co odpověděli jiní:
Údajně se dá XM+ s fw v2.1.2 napárovat pokud je číslo modelu 0 a pokud je RX a TX víc jak 3m daleko. Mě se to možná jednou povedlo, ale nedokázal jsem to zopakovat vícekrát - možná mám jen malý pokoj, ale i tak je to párování na tuhle vzdálenost, když nic, tak extrémně nepohodlné.

Pak jsem zkoušel použít do XM+ fw v2.1.0, kde se mi podařilo zopakovat chybu, kvůli které se dělal další FW, ale chyba se projeví jen pokud je horní hranice kanálu nastavená na asi 136% a víc a signál (servo) se těsně přiblíží této hranici. Navíc se chyba projevuje jen u originálních FrSky modulů. U multiprotokolu se mi chyba neprojevila. Takže z mého pohledu je s TX16S možné bez problémů použít starší FW, tedy v2.1.0. V případě použití s FrSky moduly pak nepoužívat víc jak 2160us signál.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 21:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ddano007 píše:
Skusil by som pozriet, aku verziu FW mas v externom a aku v internom MTM. Pripadne flashnut interny modul s rovnakou verziou FW , ako externy. Ak to nepomoze, skus hodit dotaz na Pascala, nech Ti zahadu vysvetli... ( Cosi kdesi sa mi mari, ze nejake protokoly tusim z MTM vyhodili, koli pamati - ale uz si nepamatam, kedy a kde som to cital. Starsich panov uz nemozno brat celkom vazne :mrgreen: )

Právě, že jsem do obou modulů strčil stejnou verzi, navíc naprosto identický soubor.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 21:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
prikrylm píše:
Právě, že jsem do obou modulů strčil stejnou verzi, navíc naprosto identický soubor.

Eeee... A mozes tam strcit rovnaky subor? Dakedy bol rozdiel vo FW pre externy a interny modul.
Skus Pascala...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 21:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
prikrylm píše:
Pak jsem zkoušel použít do XM+ fw v2.1.0, kde se mi podařilo zopakovat chybu, kvůli které se dělal další FW, ale chyba se projeví jen pokud je horní hranice kanálu nastavená na asi 136% a víc a signál (servo) se těsně přiblíží této hranici. Navíc se chyba projevuje jen u originálních FrSky modulů. U multiprotokolu se mi chyba neprojevila. Takže z mého pohledu je s TX16S možné bez problémů použít starší FW, tedy v2.1.0. V případě použití s FrSky moduly pak nepoužívat víc jak 2160us signál.

Toto by ma zaujimalo: daj nejaky link, co za chybu zase objavili? Sice XM+ nepouzivam, bez problemov pouzivam R-XSR s FW 2.1.0, ale aj tak by ma to zaujimalo.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 21:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... issues/543

a (asi) podobné https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... issues/502 a https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... issues/511

Když jsem stahoval FW pro externí iRangeX a interní TX16S tak mi https://downloads.multi-module.org/ poskytl shodný soubor.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2021 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ddano007 píše:
... co za chybu zase objavili? ...
Jestli se ptáš na chybu o které píše prikrylm a kterou opakoval, tak ta je popsaná (m.j.) na FrSky - Download u přijímače, poslední fw.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 14.03.2021 10:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Vďaka páni, vyzerá to, že sa tento problém týka len XM+ a FW 2.1.2...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 14.03.2021 18:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
@MKfly: nebo ještě zkusit "modifikaci" https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=1024
ale v podstatě použil jen mechanické prvky, displej a možná stabilizátor napětí a zbytek je úplně jiná elektronika. :)

Ale práce pěkná. Teda nerozuměl jsem krom pár slov ničemu, ale video je celkem jasné. Dobrý borec. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 15.03.2021 9:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.12.2020
Příspěvky: 17
Bydliště: Žilina
Obrázky: 10
prikrylm píše:
Po nějakých experimentech a co odpověděli jiní:
Údajně se dá XM+ s fw v2.1.2 napárovat pokud je číslo modelu 0 a pokud je RX a TX víc jak 3m daleko. Mě se to možná jednou povedlo, ale nedokázal jsem to zopakovat vícekrát - možná mám jen malý pokoj, ale i tak je to párování na tuhle vzdálenost, když nic, tak extrémně nepohodlné.

Pak jsem zkoušel použít do XM+ fw v2.1.0, kde se mi podařilo zopakovat chybu, kvůli které se dělal další FW, ale chyba se projeví jen pokud je horní hranice kanálu nastavená na asi 136% a víc a signál (servo) se těsně přiblíží této hranici. Navíc se chyba projevuje jen u originálních FrSky modulů. U multiprotokolu se mi chyba neprojevila. Takže z mého pohledu je s TX16S možné bez problémů použít starší FW, tedy v2.1.0. V případě použití s FrSky moduly pak nepoužívat víc jak 2160us signál.

Skusil som 2.1.0 a ide to naparovat, aj spolu s R-XSR. Super, vdaka za radu. Zeby este vo Frsky neboli prisli na tuto chybu v 2.1.2 od septembra...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 15.03.2021 9:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Podle mě v 2.1.2 pro XM+ není chyba, protože s FrSky rádii napárovat lze. Jen přidali něco, s čím má problém multiprotokol modul.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 75  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz