Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 27.10.2021 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Ahoj vespolek,
už nějakou dobu po ELRS pokukuju. Protože se protokol pořád vyvíjí a je k dispozici sousta různého HW, tak se chci zeptat: který TX@2.4Ghz pořídit? Nerad bych něco koupil a o 2updaty později nezjistil že je v tom slabé CPU, málo paměti, nebo jiný důvod a už nebude dále podporován...

T.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 27.10.2021 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak první bude pro jaký Tx to máš?Musí to umět obousměrný CRSF protokol.2.4Ghz nebo 868Mhz?Primárně to bude pro kopter nebo i plošník?Kupoval bych jen to co má ofiko podporu a to je pro Tx modul Happymodel,Beta,Ghost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 27.10.2021 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
NA 99% jdu do 2.4Ghz verze. Zatím nemám nic, dělám si takový průzkum než, něco koupím. Ale přes zimu bych rád postavil něco nového; rozhoduji se mezi FPV Wingem a LR quadem.
Spíš mi jde o to, že je spousta HW a každý je založený na trochu jiném železe. Abych nekoupil něco, co je (například) založené na ESP32 a za půl roku vývojáři řeknou "ESP32 je moc slabé/má málo paměti/nelíbí se nám/cokoliv jiného, už ho nebudeme podporovat. Pokud chcete další updaty, vyhoďte to a kupte jiný..."
Zatím mi nejlépe vychází ELRS TX modul od Beta FPV, ale jejich produkty mě zatím téměř vždy zklamaly; tak si radši nechám poradit.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 27.10.2021 14:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
U Bety byl nějaky problem s updaty.Byl to ale modul pro Xlite.Wezley Warty má k tomu na trupce video.Esp32 bude stačit i do budoucna a navíc má podporu pro Elrs backpack což je hodně zajimavá věc.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 27.10.2021 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Tx modul od Happy model mohu směle dopručit, naprosto bez problémů. Jejich přijímače mám celkem 3 a fungují, ale co se tyče produkční kvality Rx EP1 a EP2, není to nejlepší. Kupoval jsem to v době, kdy nic jiného nebylo, teď bych nakoupil Matek. V každém případě jsem zatím nezažil FS s EP1 a to jsem zkoušel všelicos. Co se týče procesoru, je to irelevantní dotaz, ani sami vývojáři teď neví, co bude za půl roku, vývoj je překotný, alespoň zatím. Je třeba uvažovat jinak. Stojí to jako oběd pro mě, ženu a 2 děti v trochu lepší restauraci, vůbec bych to neřešil. Kup to, co je a lítej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Další novinka od MatekSys.PWM/Serial Rx.
http://www.mateksys.com/?portfolio=elrs-r24-p
Firmware ELRS 2.0.0 podporuje nativně PWM.Volání od uživatelů bylo částečně vyslyšeno. :wink:
https://www.expresslrs.org/2.0/hardware/pwm-receivers/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 19:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
blembondo píše:
Firmware ELRS 2.0.0 podporuje nativně PWM.Volání od uživatelů bylo částečně vyslyšeno. :wink:
https://www.expresslrs.org/2.0/hardware/pwm-receivers/

Oooo, vďaka za info. Snáď k tomu aj MATEK vydá nejaký FW pre ten svoj 10-kanálový CRSF-PWM-C prevodník, čo mám objednaný.
Tajne dúfam, že to vývojári raz dotiahnu aspoň na 8 bitov... :roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 11:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.11.2021
Příspěvky: 5
malé zvíře píše:
Ahoj vespolek,
už nějakou dobu po ELRS pokukuju. Protože se protokol pořád vyvíjí a je k dispozici sousta různého HW, tak se chci zeptat: který TX@2.4Ghz pořídit? Nerad bych něco koupil a o 2updaty později nezjistil že je v tom slabé CPU, málo paměti, nebo jiný důvod a už nebude dále podporován...

T.

Taky bych rád věděl , jaký modul ( Mám TX16S ) na ELRS....? U toho happymodelu mi vadí mizerně řešená mechanika, asi by si zasloužilo už k tomu modulu lisovat pořádnou krabičku...

Koukal jsem na všechno možné, prolézal web a narazil na jedno video o modulu Namimno ExpressLRS :
https://www.youtube.com/watch?v=SPJsoeZnG2o
Co mne zaujalo, že se všichni v té diskusi rozplývají nad vstupem pro SpeedyBee TX800 VTX
Pochopil jsem správně, že je možno nějak upravovat na dálku parametry VTX vysílače ( kanál, výkon atd... ) ?
K čemu je tam ale pak ten "vstup"? Nebo se nejedná o HW vstup ale jen "podporu"?

Tady: https://www.youtube.com/watch?v=Kh0C0kNf2nw
zas diskutující nadávají na problémy s updatováním, flashováním modulu...

Na Ali je teď k mání poměrně hezký modul i s displejem : https://www.aliexpress.com/item/1005003143134663.html

... a mám v tom hokej...... jak tu někdo psal, nerad bych po půl roce řešil nepodporu pro ten a ten přijímač, nemožnost updatu kvůli malé flash, nebo končícím procesorům...

Děkuji za jakékoliv postřehy, nápady.
S LoRa na TTGO mám zkušenosti jen na 433MHz a je až neskutečné a nepochopitelné , jak to úžasně běhá a s malinkými výkony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
ELRS HW v poslední době roste jak houby po dešti a vědět o tom vše znamená každý den sledovat diskuzi na Discord.Pokud má někdo tu potřebu tak je to cesta.
Když budu mít TX16S tak modul s displejem je pro mě skoro zbytečný.Vznikl stejně jako TBS Crossfire TX LITE pro uživatel s vysílači co umí na výstupu jen jednosměrnou komunikaci/PPM,Sbus.Oneway CRSF/ takže bez displeje nic v modulu nenastaví.Chybějicí telemetrie je pak bonus použití takové kombinace.Podpora nastavování přes displej modulu bude až ve fw 2.1.
Happymodel TX byl reálně první hotový HW a než by výrobce čekal na lisovanou krabičku tak se to prodávalo s tištěnou/bílou/ krabicí která nebyla moc dobrá.Dnes je to jen historie a modul je standartně dodávaný s lisovanou krabičkou která je bez problému.
https://www.happymodel.cn/index.php/202 ... tx-module/
Nastavování VTX jde jak přes Betaflight passthrough/Happymodel PP RX/ tak přes ELRS Backpack což je bezdrátová komunikace přes wifi s dalším zařízením/ESP8582/.Tohle je do budoucna hodně zajímavá věc protože takto mohou komunikovat třeba dva Rx na palubě bez drátů/milý Marconi :)/ a každý na jiném pásmu/2.4GHZ/868Mhz bez galvanického spojení.Prostě obdoba Frsky Tandem nebo Jeti R900.Zatím ELRS Backpack funguje jen pro fleš HW a nastavení VTX.Další věci asi přijdou a dual 2.4Ghz/868Mhz je jen moje fantasmagórie. :)
Namimno ExpressLRS má na modulu přímý vstup/výstup do MCU pro ST-link což umožňuje přímou fleš MCU.Šikovné ale v podstatě zbytečné pokud někdo něco nepodělá.Což se u Namimno bohužel vyplnilo.U Namimno Tx jsou také nějaké trable s Luascripty protože je problem se zápisem do EEPROM.
Rada zde už jedna proběhla.Vem to co funguje a lítej.S Happymodel chybu zatím nikdo neudělal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 20:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.11.2021
Příspěvky: 5
blembondo píše:
S Happymodel chybu zatím nikdo neudělal.


Děkuji za poměrně rozsáhlou odpověď, objednal jsem z BG HappyModel ( mám tam nějaké donaty, takže cena) a bohužel se ozvali že odeslání ze SRN nejde a obj. zrušili.
Takže obj. z CN, snad to do Vánoc dorazí. Budu chtít ještě nějaké přijímače, kde objednáváte? A jaké?
Co se týče Crossfire ( obecně ), mám takový pocit, že díky ELRS je to mrtvá věc. Je to jen pocit, nebo teď už jistota?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Crossfire rozhodně mrtvý není ale zprávy o tom co bude jsou hodně v úrovni JPP.Mluví se o tom že by TBS převzalo protokol ELRS a s tím by se pokračovalo do budoucna.Pokud by k tomu došlo tak je to dle mě dobrá zpráva.Mohlo by to pomoct k vývoji fw pro plošníky.Tedy s větším počtem plnohodnotných PWM výstupů.Ovšem kdyby k tomuto opravdu došlo tak to hodně zamíchá s celým trhem RC vysílačů./můj názor/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Co jsem měl možnost vidět, tak Trappy zatím spíš dělá ramena a pózuje. ELRS se snaží zesměšňovat, kde to jde, ale jak říkám, jsou to pózy. Něco se chystá, ale drží to pod pokličkou a nepustí to, dokud to nebude finální. Něco mi říká, že jeho pýcha mu nedovolí udělat adopci ELRS. Třeba se pletu, ale to málokdy ... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
blembondo píše:
.Ovšem kdyby k tomuto opravdu došlo tak to hodně zamíchá s celým trhem RC vysílačů./můj názor/

Trh s RC vysílači je jeden velký zatuchlý zahnívající rybníček (čest těm pár světlým vyjimkám). Takže pokud s tím někdo dokáže aspoň trošku zamíchat, tak jenom dobře.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
MomoBrut píše:
Co jsem měl možnost vidět, tak Trappy zatím spíš dělá ramena a pózuje. ELRS se snaží zesměšňovat, kde to jde, ale jak říkám, jsou to pózy. Něco se chystá, ale drží to pod pokličkou a nepustí to, dokud to nebude finální. Něco mi říká, že jeho pýcha mu nedovolí udělat adopci ELRS. Třeba se pletu, ale to málokdy ... :wink:

Trappy je pyšný na firmu co vydupal z prachu tak prostě dělá ramena.Souhlasím že ELRS neadoptuje.Možná že z kodu ELRS vytěží co se dá a bude to nabízet jako svoje jedinečné dílo.On je prostě nejlepší. :mrgreen:
Nicméně jediný trumf co mu zbývá v kapse jsou certifikáty FCC/CE.ELRS nic takového zatím nemá.No uvidíme kam se to časem pohne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 17:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Sakra, to je slozita problematika. Nechapu proc do dneska litam na Graupner Mc 24 Black edition. Je mi jasne, ze se tenkrat jeste derovaly derne stitky :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz