Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Kup tohle, stačí přijímač, s EU priority line je to do dvou týdnů doma ... https://www.banggood.com/Happymodel-Exp ... mds=search
Podporuje to CRSF protokol, dostaneš použitelnou anténu a hlavně to bude určitě fungovat ...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Ale jo.Já ale nakupuju jinde a za poloviční cenu.BG mám na háku.Však ono se to třeba povede....a povedlo se.Klasika blbě zadrátováno.Pro dnes konec.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 10:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Páni, snažím sa nájsť odpoveď na pomerne základnú otázku: koľko a akých kanálov má ELRS? A nejak neviem nájsť odpoveď, nakopnite ma, prosím.
Neviem prečo si myslím, že má 12 kanálov, prvé 4 sú klasické AETR 10bitové, potom je ARM switch 2-poloháč a potom zase rôzne konfigurovateľné prepínače podľa tohto
https://github.com/ExpressLRS/ExpressLR ... itch-Modes
Ale nejaký celkový popis - hlavne koľko to má "klasických" kanálov - nejak neviem nájsť... :(

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Oficiální info žádné není než to, co je na githubu. Zaregistruj se na discord a odpověď dostaneš od vývojářů obratem. No a co ti brání v otestování AUX9 a vyšších? Pokud máš firmware s hybrid switches, má smysl to vyzkoušet, osobně nepoužívám AUX vyšší než 5 a ten je stále spojitý s tímto firmware. Test na 5 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Další výrobce ...

2,4 GHz:
https://www.banggood.com/Namimno-Expres ... mds=search

868 MHz za tím nemají, mají ale 915 MHz ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Namimno je na Githubu už od dubna.Teď jen jaká bude realná cena někde jinde.BG je až na pár vyjímek kdy se spletou vždy nejdražší. :roll: A jak se tak dívám BG už taky vybírá Dph pro EU. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Ano, mohu potvrdit, bangood platí celní poplatky a proto je nejdražší, zase když si spočítáš trable a clení u nás, se obávám, že to výjde ještě hůře. Já proclívání za současného stavu vidím pro běžného uživatele spíše jako výhodu, než nevýhodu, s EU priority line mi chodí věci zásilkovnou nebo GLS do 14 dní. Nejde to přes tu zatracenou ČP. Kdybych to clil sám a ještě u té nemožné ČP (často clím u DHL a jiných prémiovek, tam to je úplně jiný level, samozřejmě draze zaplacený), čekal bych více než měsíc a jestě by mě nasrali a zadržovali doručení, protože to jsou lemry lemrové. Měl jsem několikrát telefon s celním pohůnkem, no hrůza, propustil bych ho na hodinu. Za mne naopak palec nahoru, jsem oproštěn od těchto věcí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Jinak nevidím důvod, proč do Namimna jít, Tx modul vyčuhuje z rádia, to rozhodně nechci a přijímače jsou výrazně větší. Cenový rozdíl naprosto nepodstatný ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 13:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Takže odpoveď na moju otázku:
https://github.com/ExpressLRS/ExpressLR ... rs-support

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: úte 06.07.2021 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Dnes další tři testy, první test obě antény s horizontální polarizací, druhý test na vysílači vertikální a na modelu horizontální a třetí test obě antény s vertikální polarizací. Horizontální polarizace na obou stranách má slušný dosah, ale při otočení se kolem osy jak pilota nebo verku v luftě pokles o asi 10 až 15 dBm skokově a to může být ve větší vzdálenosti nebo za překážkou už kritické. Kombinovaná polarizace se chová tak, že signál je v podstatě hned slabší, dosah je menší a závislost na natočení není zásadní, je to prostě furt horší než shodná polarizace. Vertikální polarizace na obou stranách mi získala asi 9 dBm, což je opravdu dost a při otáčení je pokles ne větší než asi 5 dBm. V podstatě se potvrdila známá teorie. Teď ještě vymyslet, jak tu anténu nějak rozumně a elegantně připevnit, na test jsem jen fixoval elektrikářskou páskou.

A jaký je vlastně dosah? To je citlivé téma, že. Napíši, že veliký, podle rezervy dBm bych se za konkrétních podmínek dostal asi na více než 4-násobek vzdálenosti, kde jsem se otáčel. S vertikální polarizací jsem neklesl pod -94 dBm. To vše ale platí pouze ve volném poli. Důvod řešení polarizace není vzdálenost, ale spolehlivá penetrace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2021 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Dnes přišel další vysílač. Zdá se, že jsem to s těmi vysílači trochu přehnal, všechny používám ... Futaba T12FG, Radiomaster Eachine TX16S, Radiomaster TX16S MAX, Futaba T18SZ. A to jsem nefotil ty staré FM stroje, co už nepoužívám ...


Přílohy:
4txs.jpg
4txs.jpg
[ 59.14 KiB | Zobrazeno 3255 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2021 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
A teď vážně k tomu porovnání. Ač je Eachine verze o hodně levnější než MAX verze TX16S, je udělaná obecně kvalitněji, největší rozdíl je v potenciometrech nahoře a na bocích, mají jistější přesnější chod bez vůlí. Také všechna ovládácí tlačítka i jog dial mají o něco lepší chod. MAX verze je opravdu hezká, proto jsem ji koupil a sklopný holder je taky dobrá věc do batohu. Gimbaly u MAX verze mají kovové díly, Eachine je komplet plastový, ale pokud se dobře seřídí chod pák, což mi trvá celkem dlouho, nepoznám subjektivně rozdíl. Jinak velice jednoduše jsem jen updatoval v MAX verzi firmware OpenTX a zkopíroval SD kartu z verze Eachine, zkalibroval HW a mám dva stejné vysílače s ExpressLRS, jen trochu jinak vypadají. Co se týče srovnání kvality Radiomaster a Futaba, tak se stále nic nezměnilo, lícování, hrany, celkově pocit dotyku, poklepání na rám atd ... rozdíl je tam stále znatelný.


Přílohy:
FvR.jpg
FvR.jpg
[ 67.78 KiB | Zobrazeno 3250 krát ]

MAX1.jpg
MAX1.jpg
[ 54.47 KiB | Zobrazeno 3250 krát ]

MAX2.jpg
MAX2.jpg
[ 44.53 KiB | Zobrazeno 3250 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2021 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Vertikální držák antény pro EP1.
https://www.thingiverse.com/thing:4898077
Ochrana celého přijímače.
https://www.thingiverse.com/thing:4879612
Ovšem ten tisk je dost děs.
Komplet krabička na EP2.
https://www.banggood.com/URUAV-RC-Recei ... Up9QLZ5eMQ


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2021 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
blembondo píše:
Vertikální držák antény pro EP1.
https://www.thingiverse.com/thing:4898077
Ochrana celého přijímače.
https://www.thingiverse.com/thing:4879612
Ovšem ten tisk je dost děs.

No, k tomu držáku antény EP1. Tak zaprvé, rozhodně to není vertikální polarizace, vertikální polarizace musí mít odklon jako antény VTX, dron léta v náklonu, že ... To se ale ještě dá jakžtakž zkousnout, co se zkousnout nedá, je její umístnění. Takhle bude signál výborný při pohybu od pilota, po otočení jsi v totalní rici, protože to bude absolutně stínit baterie a frame. Jak jsem psal, není to banální záležitost. Momentálně ji mám nalepenou na trubce, která drží LHCP VTX anténu, tyč výrazně přesahuje baterii, jinak je to nepoužitelné ...

Teď koukám, že je tam ještě třetí typ, ten by měl jít nasunout na trubku VTX antény, to by snad šlo ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 8:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
MomoBrut píše:
Co se týče srovnání kvality Radiomaster a Futaba, tak se stále nic nezměnilo, lícování, hrany, celkově pocit dotyku, poklepání na rám atd ... rozdíl je tam stále znatelný.

Tak za 1/5 ceny se to dá skousnout, ne? Spíš bych se jako Futabou nepolíbený zeptal, co získám za nedelých dalších 20000 Kč navíc tím, že bych si místo RM TX16S (nebo Eachine klonu) koupil Futabu F18SZ?
(je to trochu mi mo téma, ale zajímá mě to)

ExpressLRS a latence - pokud posílá "jen" 4 plné kanály + něco málo přepínačů, tak se nedivím, že je proti (např.) 16-ti plným kanálům tolik rychlejší.

Není někde FW na RX FrSky R9? Nikde jsem ho nenašel. Třeba jsem jen blbě hledal....

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz