Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 12:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Nevím, mě ty HUD v době hlasových výstupů přijdou zbytečné...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4018
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Je aj takýto FrSky modul, keby niekto chcel prerábať:
https://www.horusrc.com/en/frsky-2-4ghz ... odule.html


Přílohy:
XHT-detials (1).jpg
XHT-detials (1).jpg
[ 93.31 KiB | Zobrazeno 1989 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
juraj.jurej píše:
Je aj takýto FrSky modul, keby niekto chcel prerábať:
https://www.horusrc.com/en/frsky-2-4ghz ... odule.html

Ano videl som ho.. nedali ho medzi "discontinued", ale v popise nie je verzia D16 ACCST s ktorou funguje - a ani firmware k nemu na stránkach nie je... Aká to je VERZIA?
FrSky nerozlišuje medzi verziami ACCST 1.x.x a 2.x.x a pritom sa navzájom NESPÁRIA.

Už aj keby sa dal upgradovať na ACCST 2.1.x (čo nikde nevidím..???), a ja by som teda preflashoval príjmače do ACCST (z aktuálneho ACCESS), ako dlho bude FrSky predávať ACCST príjmače? Čo keď o mesiac povedia že už len tie Archer ACCESS budú?
Navyše ten displej, na stránkach frsky ho majú medzi nezaradené a nikde ho nemajú skladom.. Možno niekde odležaný zabudnutý za 85 eur ešte je..

Na moje modely by FrSky stačilo. Ale momentálne je to s nimi príliš neisté. Čakať? Skúsiť? Nemá to niekto, ten XHT ? Že s čím ide spáriť - mám tu G-RX8, ten D16 podporuje,..

Pozrel som ale https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... al/XJT.pdf
XJT a tam firmware 2.1.x je, a dokonca tam majú aj starý 1.x.x pre tých čo nechcú nový.
Tak už len či to ACCST prežije rok 2020... :) a či ešte bude existovať v obchodoch nejaké FrSky FSD (smartport telemetry dashboard).. ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4018
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Neboj ACCST prežije rok 2020 a myslím, že aj 2025. Ako by na tom boli zákazníci, ktorí si kúpili nové rádio do roku 2018 s ACCST? To si asi ani právne nemôžu dovoliť. Ten inter. modul prepustili cca. pred mesicom-dva. Načo by to robili, keby chceli ukončiť ACCST. Len nové produkty (rádia) už budú iba s podporou ACCESS, ktorý aj rozširuje možnosti.
https://www.horusrc.com/en/blog/accst-frsky/

Píšeš zle, tento modul už má 100% ACCST v2xx a nepotrebuj žiadny upgrade v dnešnej dobe, tak nieje ani vydaný.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Urobil som pokus - objednal som ten FSD ( Frsky SmartPort Dashboard).
Ak by prišiel, čomu aj trochu neverím, stačil by mi teda nejaký vf modul.
Chcem aby bol aspoň ACCST ver. 2.x.x. a konkrétne pri tom XHT sa naozaj neviem k tejto informácii dopátrať. Ain Google nepomohol.. Čudné.. Možno je len dostatočne nový.

Možnosť prepísať firmware za letu, ma nenadchýňa, nejak sa obídem aj bez nej.. Prípadne to zvládnem z tej X9 lite. Netvrdím že tie možnosti sú zbytočné, ale zas nemusím mať úplne všetko.. Chcem hlavne vedieť koľko mám "paliva" v baterke..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 21:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
blembondo píše:
...... jde koupit Droidbox a telemetrii mít třeba na telefonu nebo tabletu.

Rozumím tomu správně, že tady existuje již více jak pět let tak šikovná věc, jako je RCDroidbox a vy jste mi o něm řekli až dneska? Neomluvitelné....... :lol:
Díky za tip, už jsem si ho objednal.

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2020 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
juraj.jurej píše:
Píšeš zle, tento modul už má 100% ACCST v2xx a nepotrebuj žiadny upgrade v dnešnej dobe, tak nieje ani vydaný.

No. Tak mám ho v ruke, lepšie povedané zapojený do toho RoyalEvo, na stole príjmač, vyskúšaný nabindovaný s Taranisom Lite v režime ACCST D16 (ver. 2.x.x)
A hádaj čo - nabindovať to nejde.
Tak a teraz babo raď ako sa u nás hovorí...
Toto čo si napísal, to bol len silne uveriteľný pocit, alebo k tomu existuje aj nejaký podklad?
Konkrétne že včera zakúpený XHT modul z rcstudia, je ACCST 2.x.x D16 kompatibilný?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2020 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
coro píše:
Vyskúšaný nabindovaný s Taranisom Lite v režime ACCST D16 (ver. 2.x.x)

V T9lite je FCC nebo EU-LBT?Napsal bych dovozci ať potvrdí co je v XHT.Jinak jen moje doměnka.XHT je prakticky stejný jako externí XJT takže i firmware bude stejný.Pochybuji že by u XHT šlo o něco nového.
Pak už jen přes 9Lite nahrát firmare do XHT.
Nevím co máš za Rx ale jestli umí D8 tak bych ten modul prověřil v D8 modu jestli to vůbec funguje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2020 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Všade je EU LBT kupované na SK a CZ. 9x Lite je ACCESS a sú pre ňu aj obidve verzie ACCST, ale teda 1.x verzie do príjmačov nahrávať nechcem.

Ale ja som trošku kaskadér tak som do XHT flashol firmware pre XJT, a funguje.....
Bez toho displeja som nevedel zistiť čo tam bolo, ale asi starší.
Normálne som ho pichol do s.port na Taranise a flashol XJT_ACCST_2.1.0_LBT.frk
Neviem teda čo na to Frsky, ale tak.. som si pomohol jak som vedel. :/
Ten XHT je tenký ale 2x väčší než Jeti TU.. ledva som ho nastrkal dnu.

Inak aj ten PPM na PWM prevodník od Frsky, mi funguje na Jeti Rsat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2020 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
coro píše:
Všade je EU LBT kupované na SK a CZ. 9x Lite je ACCESS a sú pre ňu aj obidve verzie ACCST, ale teda 1.x verzie do príjmačov nahrávať nechcem.

Ale ja som trošku kaskadér tak som do XHT flashol firmware pre XJT, a funguje.....
Bez toho displeja som nevedel zistiť čo tam bolo, ale asi starší.
Normálne som ho pichol do s.port na Taranise a flashol XJT_ACCST_2.1.0_LBT.frk
Neviem teda čo na to Frsky, ale tak.. som si pomohol jak som vedel. :/
Ten XHT je tenký ale 2x väčší než Jeti TU.. ledva som ho nastrkal dnu.

Inak aj ten PPM na PWM prevodník od Frsky, mi funguje na Jeti Rsat.

:mrgreen: Dalo se čekat že to bude stejné jako XJT. :mrgreen:
Pak se pochlub fotkou jak to vypadá v Evo :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2020 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
blembondo píše:
Pak se pochlub fotkou jak to vypadá v Evo :wink:

Až keď nájdem Modela konektor.. teraz to mám na rozrezanom zelenom 6-pin Multiplexe (po 2 piny..) a s tým sa chváliť moc nechcem..... Ešte som aj musel prepojiť pin 2 s pinom 5 lebo inak nedávala PPM - to tak robia tie Royal PRO a ja tom mám upgradnuté na PRO.

Sada 6x Eneloop 2000 má asi 8 rokov ak nie 10, tá tam už dlho nezostane aj keď funguje.
Dám tam 2s LiXX? a urobím tým aj viac miesta na modul.

Edit.. nevydržal som, urobil som na napájanie redukciu na 1,8mm MPjet a na suchý zip nandal sadu z halovky.. To zapatlané na konektore je tavné lepidlo, no ano je to strašné ale lepšie ako holý kontakt a kvapkou liehu to do čista zíde.

Inak, to bindovacie tlačítko, to asi budem potrebovať často?!? Na vysielači to ešte ujde, ale na príjmačoch to je strašné triafať to...


Přílohy:
Poznámka: konektor je na S.port - s dôverou čakám že príde displej
20201014_151356.png
20201014_151356.png
[ 556.09 KiB | Zobrazeno 1659 krát ]

Poznámka: Ten modul je placatý ale dosť veľký. Aku je tam len dočasne, ale niečo také tam príde.
20201014_151114.png
20201014_151114.png
[ 434.07 KiB | Zobrazeno 1659 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 0:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
FSD dorazil, funguje.. je to oled, nevyzerá to zle.. aj hlasom číta hodnoty (ale len pravidelne? .. a zatiaľ škaredým anglickým..)..
No na prvý pocit mi to ako ideál nepripadá. ja som akosi optimisticky predpokladal že keď je ten protokol open, tak to bude fungovať rovnako ako v OpenTX, tam je to tak pekne..
Akože na poťáku mám hlasitosť a na momentary páčku mi povie výšku a na inú zapínam pípaia varia.. a inak je ticho.. Toto nie je rovnaký komfort, aj keď v princípe to zvláda asi všetko (vario som pípať ešte neskúšal ale asi bude..)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Ten káblík by se dal protáhnout i kolem pantu pod displejem ale musí být dost tenký.Měl jsem to tak s Duplexem.S Lion do Evo nevím nevím.Nepůjde odečítání kapacity a stejnou službu udělají Eneloopky.Jen netuším jak jsi je tam dostal?Rozměr na aku ve vysílači je přesně na AA průmyslové články bez čepičky na + polu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Eneloop sada tam sedela presne ako originál.. Počítanie kapacity vrátane samovybíjania, to bolo super (po upgrade už aj s možnosťou low selfdischarge), ale je to trochu zastaralé teraz kupovať.. AA NiMH mi doma postupne kapú, tak tú životnosť už beriem že len rovnako ako lithium. Samotné EVO takmer nič nežerie, a ja nie som ten čo potrebuje lietať viac dní po sebe ani po 16 hodín denne.. Napätie LiXX napovie dostatočne, aká tam je zostatková kapacita.

Ale teda vidíš na fotke, ten XHT modul je veľký - aj keď možno tam je miesto nad baterku lebo je placatý, vyriešil som hlavne problém s jeho veľkosťou tak že som ubral z baterky..
Ten Jeti TU modul vošiel krásne medzi piny na miesto pôvodného HFM, ale tento mi tam nevošiel.. Nad kniple aby sa niečo motalo do mechaniky to dať nechcem, pod displejom hore by som musel asi odstrániť pôvodnú trubku na MHz anténu - to by možno šlo.. ale zatiaľ nechcem robiť nevratné zmeny.
Zmršťovačku som z XHT nechcel zlúpnuť, možno bez nej by vošiel lepšie. tak tam sadli lipolky, ešte skúsim či tam nejakým zázrakom nevojdú klasické LiIon šulce 18650.
Ten S.port káblik sedí popri 2,4GHz anténe akurát natesno aby držala na mieste, a aj to až v poslednom úseku (celú trubka prejde anténa aj popri kábliku ľahko a až na záver sa dotiahne).

EDIT: vošli mi tam 2s 18650 LiIon úplne normálne až na spodok - po odšroubovaní aj druhého zacvakávacieho držiaka originál 6xAA sady., nič nie je stlačené, ešte ich treba pridržať suchým zipom aby nehrkali. Takže super.. budem sa citiť dupľovane bezpečne (ako notebook, plus vyššia kapacita.).

EDIT2: vyše 10 rokov starý jeti RSAT ( nálepka CZ IV/10 ) sa z verzie 1.3 upgradol na prvý pokus na verziu 3.24 EX, musel som ho znovu spáriť a normálne funguje.. A to ani nemám originál USB od jeti, len FTDI prevodník https://www.helifreak.com/showthread.php?t=673894 .
Tak na Jeti sa hnevať naozaj nemôžem.... Škoda že zbytok príjmačov a hlavne MUI75 a TU sa už upgradnúť nedajú, tie boli z prvých sérií.. no ten jeti profibox mi nedá spať, aj keď na frsky si postupne zvykám.


Přílohy:
20201022_162424.png
20201022_162424.png
[ 550.67 KiB | Zobrazeno 1459 krát ]

20201022_162350.png
20201022_162350.png
[ 537.37 KiB | Zobrazeno 1459 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.10.2020 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Čo sa týka Frsky a použitia XHT plus FSD, ak niekto na toto pozerá že by ešte vytiahol staré rádio a osadil, tak mám poznámky:
- ACCST D16 ver2 a telemetria takmer normálne funguje, aj s unisense-e, až na to že spotrebovanú kapacitu číta ako volty A4. Ale Alarm nastavený priamo v Unisense, mi to FSD nijak neprezentuje, škoda.. má len vlastné nastavenie.
- firmware XHT funguje ten z XJT, takže v prípadne potreby je ešte na Frsky stránkach aj starý firmware pre ACCST ver 1 (staršie typy alebo klony príjmačov...).
- Ale to FSD nie je terminál ako JetiBox, ktorý by mohol aj ovládať cez s.port zariadenie (t.j. vf modul) a napríklad zapnúť bindovanie či range check.., je to len zobrazovač telemetrie, a to je veľký rozdiel. Access a teda FrSky Archer príjmače, nie sú ani sľúbené a v tomto ponímaní ani možné.. :-(
- no vážne mi chýba bindovanie zapamätaného príjmača bez potreby tlačiť nejaké mikro tlačítko (ako má access), s príjmačom hlboko v trupe a ďalšími dvoma rukami (dokopy tak cca 5 rúk?) zapájať baterku.. Mám tu ale časovo oneskorené relé, to použijem že vždy zapojím za účelom bindovania, a za pár sekúnd svakne a pripojí napäjanie.
- ovládanie hlasitosti cez klikanie v menu, je nepríjemné (za letu nemožné), rovnako zapínanie varia (ktoré normálne funguje a pípa, ale rovnakou hlasitosťou ako to číta hodnoty senzorov). Možno to chce pridať jeden potenciometer..
- chýba mi možnosť prečítať hlasom hodnotu senzora nejakým tlačidlom, je to možné len v nastavených časových úsekoch (5,10,30,1min,..). Toto nedoplním.. :(
Ale inak som celkom spokojný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: habasek, malé zvíře a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz