Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Měl jsem zrovna po ruce toluen ale benzin by asi stačil.Koupal jsem to cca 5min.Trochu to nabobtná a ztratí pevnost.Pak to jde odrbat třeba párátkem.
TX v rozsypu není špatný nápad. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: úte 06.07.2021 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
TX v rozsypu bych samozřejmě nedal, to jsem napsal ze srandy. Dík za rady přes SZ, zkusím ještě gimbal proměřit. Propípáním kabeláže jsem jenom zjistil, že nic přerušeného není.
Jinak bych musel vzít náhradní...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Operace se povedla, pacient přežil. Právě jsem provedl opravu stylem odstranění dalších kondíků. Je to podle návodu: https://static.rcgroups.net/forums/atta ... 281%29.png
Obrovské díky patří blembondovi, který mi dnes odkaz poslal a předtím ještě radil přes SZ. Tím mi ušetřil peníze a čas. Chtěl jsem koupit nový gimbal a stejně by to nepomohlo, když závada byla na desce... Vše funguje. Ještě jednou díky.
Odstraněné kondíky:
Příloha:
IMG_0278.jpg
IMG_0278.jpg
[ 91.5 KiB | Zobrazeno 2883 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
To tie 4 blchy napravo hore ? 8O
Tak to by som nedal :D

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Yo :) Mají asi 1 mm. Na 2. straně tohoto vlákna jsem už tohle prováděl, ale jen 1 kus. Vypadá to složitě, ale když jsem to zvládl já, tak to zvládne každý :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2021 8:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Super že to zase funguje! :wink: Snad další série budou bez těch vadných kondenzátorů protože jako celek to není špatné.Kvalita výroby ala Jumper. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2021 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jj, šlape to, opět testováno. Je to docela škoda, jakými (zbytečnými) nemocemi trpí. Přitom je to docela dobré rádio, multiprotokol a k tomu je malé, dobře se drží. Akorát teda nesmí stávkovat. Nechápu, že s tím výrobce během výroby něco neudělal. Musel už mít feedback, že není něco v pořádku a pokud se na to vybodl, má na hlavě pěkné máslo. Nevědět co a jakým způsobem opravit, tak je to dávno v koši...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: čtv 12.08.2021 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Od poslední "opravy" vše funguje tak, jak má. Včera jsem zabudoval R9M a polítáno. Zatím to vypadá, že asi bude mít Taranis přestávku. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: ned 15.08.2021 9:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.2.2020
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Rozhoduji se mezi T-Lite a TX-12. T-lite se mi líbí, ale měl bych dotaz na majitele. Asi blbá otázka, ale pačkujete dvěma prsty nebo je to prostě jen na palce. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: ned 15.08.2021 10:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Já palcuju, tedy jen palec na každém kniplu a řídí se mi s tím skvěle. Měl jsem do toho jít hned. Nebo do Frsky X-Lite, ale tam bych zase neměl multiprotokol. Fakt mi ten tvar vysílačky vyhovuje. S menším počtem přepínačů a absencí sliderů apod jsem se smířil a přizpůsobil se.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: ned 15.08.2021 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
...málo přepínačů, jak na co. S T-Lite spíš palcuju, občas se mi tam přimotá i ukazováček, takže jde i to. Hodně T-lite používám s Alulou (btw v ní je Graupner přijímač, takže mám na T-Lite přidaný i ten multiprotokol) a největší mínus vidím u T-lite zatím v tom, že při odhozu se mi občas zakroutí víčko od baterky a hrozí vypnutí rádia. Zatím neřeším, i když už jsem jednou za letu zapínal. Řeší asi kousek izolepy.
Na nonDLG modely asi úplně v pohodě.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: ned 15.08.2021 11:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.2.2020
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Díky všem za komentář, objednal jsem T-Lite multi. Řídím dvěma prsty,vytisknu k tomu podložnu na krk a uvidíme. Mám to hlavně na samokřídlo, teď jsem z ruky startoval se zapnutým mixem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: ned 15.08.2021 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
prikrylm píše:
...málo přepínačů, jak na co...

Budu trochu OT, ale snad to nebude moc vadit.
Na race quadru jsem musel udělat kompromisy. Na X9D+ jsem měl na 2pol přepínači Arm, na momentovém 2pol prearm a hlášení síly signálu, na 3pol režimy stabilizace, na dalším pípák, na dalším omezení rozsahu plynu a na dalším Anti želva režim. Když je dost kanálů a přepínačů, tak je to v poho. U T-lite jsem místo letových režimů dal na patřičném kanále natvrdo hodnotu pro Air mode, protože stabilizaci nepoužívám (vím, že se dá v nastavení BF použít funkce Permanentní Air mode a ušetří se kanál), tím jsem ušetřil jeden přepínač, na levý 2pol jsem dal Arm, na levý 2pol Prearm, na 3pol je první poloha bez funkce, druhá je omezení plynu (na 60%, líp se na 4článku na trati dávkuje plyn) a třetí je pípák, na druhém 3pol je jen Anti želva režim. Hlášení síly signálu nepotřebuju, jede to přes kanál do OSD. Mám tedy vše, co je potřeba. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: ned 15.08.2021 19:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
U kopter se (tuším) nepoužívají trimy, takže by se daly využít i trimy jako přepínače. Jestli jako isostaty nebo dokonce cyklování režimů už je na libovůli každého "soudruha"...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2022 9:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.3.2021
Příspěvky: 12
Díky za návod na vyřešení nefukčního ovládání křidélek. Můj T-Lite asi tři měsíce po zakoupení ujel s křidélky (mod2)na doraz doleva, takže jsem to tu začal studovat. Než jsem se rozhoupal, závada sama zmizela. Ale důvěry moc nebylo, takže používáno jen na různé hračky. Po dalším zhruba půl roce se to objevilo znovu, při nastavován, stejná osa, stejná páka, tentokrát to jen odskočilo kousek doleva z neutrálu, ale nešla vůbec výchylka doprava. Po kalibraci se to dokonce dokázalo vrátit úplně na střed, ale doprava ani ťuk. Rozebrání celkem v pohodě, jen je trošku problém s anténím SMA konektorem, dost blbě blokuje hlavní tišťák před vyndáním. Jde i rozebrat, je to vlastně průchodka, ale nakonec se jako nejefiktivnější ukázalo trochu jemného a hlavně přiměřeného násilí při vytáčení desky kolem něj. Výrobce už asi na zlepšení pracuje :), já už měl osazené kapacity pouze tři, myslím že levá spodní při pohledu od displeje už chybí z fabriky. Odpájení je teda trošku výzva, fakt je to mrňavé. Snažil jsem se nejdřív trošku cín odsát,ale na SMD je ho fakt málo,tak nevím jestli to mělo nějaký smysl.Odsáváno pomocí mědeného knotu a pasty. K samotnému odpájení - nejlepe se mi osvědčilo po zahřátí obou koncú hrotem páječky páčit kondík směrem od desky a k tlačítku, to pak fungovalo vcelku obstojně. Složeno,vyzkoušeno a funknční, dál uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: juraj.jurej a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz