Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 648 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 44  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ethos 1.3.3
https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... y/releases
Okrem iného pridaný mix "Vzdušné Brzdy" v mixoch vetrone.
Pracuje sa na ext. moduloch. Budú pridané v novej verzii. (1.4.0)


Přílohy:
screenshot-2022-09-30-52899.png
screenshot-2022-09-30-52899.png
[ 27.06 KiB | Zobrazeno 738 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne sob 01.10.2022 19:34, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Zacina me fascinovat to mnozstvi moznosti.
Jen premyslim, mam na Krajankovi vysuvne vzdusne brzdy. A proc bych je mixoval se smerovkou? To jako, ze jim omezim funkcnost v zavislosti na vychylce smerovky? Abych se nedostal do padove rychlosti kdyz mi smerovka spise funguje jako vyskovka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Nicmene ta rychlost doplnovani moznosti je obdivuhodna. Je videt, ze IT kluci makaji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Už vyřešili telemetrii na Multimodulu, nebo stále zůstává s tímto drastickým omezením?

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 16:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Já se přiznám, že mám problém ve spojení s tímto použít slova "obdivuhodné"... Reálně je spíš strašně smutné, že se konečně objevuje systém, který umí z hlediska komfortu přímo v rádiu plus mínus to samé, co bylo u lepších rádií běžné už před víc než 20ti lety. Tohle myslím doslova, rádia jako MPX Profi MC3030 a 4000, Futaba FC28 či Graupner MC24 prostě v glider programu fakticky to samé opravdu uměla před 20ti lety.

Nic proti Ethosu, mám tu X20 na stole a začíná to mít moje sympatie, systém toho umí hodně a na rozdíl od OpenTX i s "kulturním UI". Ale tohle tu prostě už mělo být dávno, to mi nikdo nevymluví.

Jiri - podle popisu se u MPM neměnilo nic. V podstatě asi pořád není přímou součástí Ethos, je to řešeno přes LUA. Případné změny ověřím nejdřív v neděli, zítra jedu poprvé použít X20 na závodech a jen naprostý idiot by dělal upgrade firmware večer před akcí :-) V neděli to ale asi aktualizuji, některé avizované změny mi smysl dávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
HONZIK 22 píše:
Zacina me fascinovat to mnozstvi moznosti.
Jen premyslim, mam na Krajankovi vysuvne vzdusne brzdy. A proc bych je mixoval se smerovkou? To jako, ze jim omezim funkcnost v zavislosti na vychylce smerovky? Abych se nedostal do padove rychlosti kdyz mi smerovka spise funguje jako vyskovka?


Preco so smerovkou ? Ako si na to prisiel ? 8O

Ak ta poplietol ten obrazok , tak to ide len o prednastavene mixy , kazde "okienko" je samostatny mix , nema to nic spolocne s ostatnymi "okienkami" (mixami).
Moze ich naraz fungovat viac , ale nemusi...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 17:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jinak brzdy (ve smyslu klasických brzdících štítů, ne klapky) se spíš dají mixovat s křidélky jako spoiler. Koneckonců z prvního Topgunu proslavený F14 křidélka nemá vůbec, ale právě jen spoilery (plus vzadu plovoucí výškovku). Tohle se může zkusit i na modelu, ale tedy asi ne zrovna na Krajánku :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 18:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tak tak.
https://cz.pinterest.com/pin/328410997803710371/
Vzdycky me zajimalo , jak ta ,,klapa,,po cele delce kridla po zmene uhlu sipovitosti vlastne fungovala.
Spis nefungovala. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
tomashr píše:
Já se přiznám, že mám problém ve spojení s tímto použít slova "obdivuhodné"... Reálně je spíš strašně smutné, že se konečně objevuje systém, který umí z hlediska komfortu přímo v rádiu plus mínus to samé, co bylo u lepších rádií běžné už před víc než 20ti lety. Tohle myslím doslova, rádia jako MPX Profi MC3030 a 4000, Futaba FC28 či Graupner MC24 prostě v glider programu fakticky to samé opravdu uměla před 20ti lety.

Nic proti Ethosu, mám tu X20 na stole a začíná to mít moje sympatie, systém toho umí hodně a na rozdíl od OpenTX i s "kulturním UI". Ale tohle tu prostě už mělo být dávno, to mi nikdo nevymluví.

Jiri - podle popisu se u MPM neměnilo nic. V podstatě asi pořád není přímou součástí Ethos, je to řešeno přes LUA. Případné změny ověřím nejdřív v neděli, zítra jedu poprvé použít X20 na závodech a jen naprostý idiot by dělal upgrade firmware večer před akcí :-) V neděli to ale asi aktualizuji, některé avizované změny mi smysl dávají.


Asi áno, ale Ethos sa vyvíja. Tak sa tam všetko postupne pridáva. Určite, ale pred 20 rokmi nebol ten mix tak flexibilný, ako je teraz v Ethos. Čo je logické pri dnešných možnostiach. A prečo by tam už dávno mal byť? V OpenTX nieje (aspoň do teraz) a nikomu nechýba. Do Ethosu sa postupne pridáva čo si ľudia žiadajú, ale nie všetkému sa dá a hneť vyhovieť. Je znesených vyše 300 rôznych požiadaviek na zmenu, doplnenie v Ethos. Riešia sa ale najskôr dôležitejšie veci s funkčnosťou, ako menu s mixami. Je možnosť voľných mixov, tak nie je problém.

Ext. moduly sa máju riešiť niečo v nasledujúcej verzii 1.4.0. Bude pridaný aj Twin Lite Pro modul.
MPM nikdy nebude súčasťou Ethos. Žiadny nieje certifikovaný, čo znamená, že je nelegálny. Cez Lua skripty to je každého osobná zodpovednosť. Lua skripty nevlastní Ethos.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 23:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
Zacina me fascinovat to mnozstvi moznosti.
Jen premyslim, mam na Krajankovi vysuvne vzdusne brzdy. A proc bych je mixoval se smerovkou? To jako, ze jim omezim funkcnost v zavislosti na vychylce smerovky? Abych se nedostal do padove rychlosti kdyz mi smerovka spise funguje jako vyskovka?

Cosi podobného mám na některých samokřídlech. Používám tzv. "odporové směrovky" - funguje to tak, že přibrzďuji vnitřní konec křídla v zatáčce.

Třeba tady jsou 4 klapky ve funkcích křidélek, výškovky i směrovek.
Napípáno jak na Mz16, tak na Mx-20, tedy nikterak zázračných rádiích ;-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2022 8:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
IMG_20221001_084416.jpg
IMG_20221001_084416.jpg
[ 73.26 KiB | Zobrazeno 603 krát ]

Jo jo. Skvele. Sledoval jsem, kdyz jsi stavel,vymakane.
Sem tam si zastenkruju, ale i tak me zajima Tomasuv nazor z nedelniho litani.
I ti moji,, milasci,, uz maji nejaky ten patek
a clovek se musi divat co je na svete noveho, barevneho a dotykoveho. :mrgreen:
Jednou ty kondiky vyschnou. :lol:
Ale at se k tomu stavime jak chceme je to Frsky alespon takovym rozvirenim vod v klidnem stojatem rybniku.No ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2022 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
tomashr píše:
Já se přiznám, že mám problém ve spojení s tímto použít slova "obdivuhodné"... Reálně je spíš strašně smutné, že se konečně objevuje systém, který umí z hlediska komfortu přímo v rádiu plus mínus to samé, co bylo u lepších rádií běžné už před víc než 20ti lety. Tohle myslím doslova, rádia jako MPX Profi MC3030 a 4000, Futaba FC28 či Graupner MC24 prostě v glider programu fakticky to samé opravdu uměla před 20ti lety.

Nic proti Ethosu, mám tu X20 na stole a začíná to mít moje sympatie, systém toho umí hodně a na rozdíl od OpenTX i s "kulturním UI". Ale tohle tu prostě už mělo být dávno, to mi nikdo nevymluví.

Jiri - podle popisu se u MPM neměnilo nic. V podstatě asi pořád není přímou součástí Ethos, je to řešeno přes LUA. Případné změny ověřím nejdřív v neděli, zítra jedu poprvé použít X20 na závodech a jen naprostý idiot by dělal upgrade firmware večer před akcí :-) V neděli to ale asi aktualizuji, některé avizované změny mi smysl dávají.

Tome napiš pak do vlákna X20 svůj "seznam pocitů".Já to zkusím udělat za X18 co tu mám teď ne stole.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2022 8:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Tak update na 1.3.3 v pohodě, ale pocity z něj popravdě minimální. Přibyl jeden mix, který jsem předtím dělal ručně, to je fajn (to jsem ověřil), ale na extázi to fakt nestačí :-)
Jinak spíš opravy chyb, někdy by se mohlo hodit to snadnější uložení logu letu do souboru.

Obecně k Ethosu, dejme tomu od verze 1.3 (něco možná platilo už v 1.2.x, ale určitě ne u prvotních verzí) bych řekl, že to je fakt docela průlom v tom, že FrSky konečně udělalo systém, který má slušné UI s možností naprogramovat to přímo ve vysílači a docela intuitivně.
Příklad ze života - naprogramovat F5J v OpenTX "jen tak z patra" ve vysílači prostě nešlo, to si člověk musel minimálně trochu rozepsat na papír a promyslet, reálně to ale většina lidí ani nezkusila a prostě stáhla SoarTX šablonu a maximálně ji pak upravovala, Companion byl fakticky nutný. V současném Ethosu jsem F5J napípal v podstatě plně intuitivně přímo v rádiu, to je fakt někde jinde.
Pro coptery je to nezajímavé, ale FrSky se tímto hodně tlačí na uživatele náročnějších "plošníků" kde dosud kralovala Futaba, JETI a místy JR. Oni to nadšenci OpenTX rádi zlehčovali, ale uživatelů, kteří rádio s ním prostě natvrdo odmítli bylo hodně, nyní se to mění.

Jinak když srovnám pro mne zásadní Glider program s Futabou, tak tam sice pár nedomyšleností je, ale naopak pár věcí se mi líbí v Ethosu spíš více. Třeba naprogramování motoru specifickým F5J stylem "zapnutí spínačem a ovládání točítkem, kdy nejde vypnout" jde v X20 objektivně rychleji a logičtěji.
Naopak třeba stopky mají pořád stejnou "nelogiku" jako u OpenTX, kdy nemají u sebe start/stop, ale "Active condition", což komplikuje aktivaci mžikovým spínačem (musí se řešit přes logické spínače, což přirozeně jde, ale tohle komfortní fakt není). A obecně je člověk tlačen do oddělené definice logic switches a jejich následného přiřazení častěji, než je tomu u jiných systémů, v tomto není posun proti OpenTX až tak velký.
Ale tak nějak shrnuto to hodnotím celkem pozitivně, postupem času z Ethosu použitelný systém je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2022 9:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
tomashr píše:
...Tohle myslím doslova, rádia jako MPX Profi MC3030 a 4000, Futaba FC28 či Graupner MC24 prostě v glider programu fakticky to samé opravdu uměla před 20ti lety...

Mě zas přišlo OpenTX jako geniální zjednodušení a zpřístupnění toho, co rádio umožní, aniž bych se "ráchal" ve změti 60+ obrazovek které jsou intuitivní akorát pro lidi, co se v nich "vyznávají" přes 20 let. (berte to trochu s humorem, ale taky to myslím doslova).

ETHOS je pak trochu snaha pro ty, kteří nechtějí úplně vědět, jak rádio funguje. Což je naprosto legitimní požadavek spotřebitelů.

Prostě nezaměňovat "neumím/nerozumím" za "nepoužitelné/jen pro magory/stojí za h...". A platí TO na obě strany - jakože např. Futabí systémy vs. OpenTX.

ETHOS konkrétně, na to že se odklonoval od OpenTX mi přijde zatím poněkud nedodělaný. A podle mě bude jen dotahovat to, co OTX umělo dávno (třeba češtinu) a kde EdgeTX bude pořád krok napřed.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2022 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
Mě zas přišlo OpenTX jako geniální zjednodušení a zpřístupnění toho, co rádio umožní ...

Mluvíš mně z duše. Zvlášť přehlednost a logiku uspořádání OpenTx oceňuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 648 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 44  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz