Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zapůjčení vysílače Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: ned 07.08.2022 11:10 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2006
Příspěvky: 1494
Obrázky: 8
Zdravím všechny
Již delší dobu řeším problém se svou Futabou T18SZ. Vysílač jsem měl na servisu, kde se samozřejmě závada neprojevila.
Při letu se mi stává, že najednou cuknou všechny serva takřka do maximálnich poloh. Dělá mi to u modelů letadel s i bez stabilizace
(Wingstabi). U vrtulníku se Spiritem jsem tento jev naštěstí nespozoroval.
Než pošlu vysilač do německa na další servis, chtěl jsem vyzkoušet jiny vysilač, jestli se závada i tam projeví.
Hledám tedy někoho v Brně a okolí, kdo by byl ochoten tento vysílač zapůjčit. Stačí mi, dva tři lety. Modely mám na SD kartě.

Děkuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 07.08.2022 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Sice nemám tuto Futabu, ale dělá to u různých letadel s různými přijímači a regly? Nemůže to být palubním napětím, které by pokleslo a způsobilo reset přijímače? Bylo by divné, aby se takto choval vysílač, pouze u plošníků, a u heliny to bylo ok.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.08.2022 13:34 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2006
Příspěvky: 1494
Obrázky: 8
Dá se říci že už jsem vyzkoušel všechny možnosti. Používám přijímače Futaba tak samozřejmě i neoriginální Corona, Jumper, Orange. Zkoušel jsem i externí BEC.
Různě měnit serva, proběhlo i feritové jádro k regulátoru a kapacitní kondenzátor. Serva sem tam pocuknou i když je model v klidu na zemi.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2022 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Taky bohužel nemám stejný vysílač.

Ale zkus ještě jeden pokus: vytáhni přijímač z letadla, připoj ho na nějaký externí zdroj (nejlépe baterku) a přidej pár serv.
Potom zkus, jestli to takhle blbne i mimo letadlo. Zopakuj pro ostatní modely, které blbnou.

Stejně tak bych to zkusil s přijímačem, ketrý máš v helině, ale s programem pro ta latadla.

Pokud budou serva cukat ve všech případech, teprve pak pošli vysílač na servis.
V opačném případě hledej chybu v přijímačích nebo společný jmenovatel zapojení v těch letadlech.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf, Zenair a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz