Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Když MP-Jet přišel se svými konektory na trh dost lidí si stěžovalo že se špatně rozpojují.Tedy že samice má velký přítlak.Používám je od doby kdy se začly prodávat a musím říct že je to pravda.Je to jejich výhoda i nevýhoda protože opotřebení při rozpojování-spojování je větší než u jiných typů.Že by se mě někdy nějaký vyklepal tak to rozhodně ne.Baterku na nabíjecím kabelu můžu tahat jak kačera za sebou a drží.Hmotnost?Haláky nelítám.Měnit nic nebudu.XT-60 jsou oblíbené protože se nedají otočit/přepolovat/ nebo škrtnout o sebe.Sílá nutná pro spojení-rozpojení není daná samotným konektorem ale plastovým domkem takže bezprostředně se nedá ověřit že jsou OK.Rozhodně je čas od času nutné napružit samce takže jejich odpor se v čase dost mění.Dnes jsou ale XT všude a cena je menší než u MP-Jet.Pro mě mají Jety ještě jednu výhodu.Z baterky 3S udělám propojením dvou konektorů 6S bez nesmyslných propojek ale chce to myslet při spojování.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 7:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
blembondo píše:
................Měnit nic nebudu................


Kdyby Tě někdo do něčeho nutil, tak řekni :D
Já používám a mohu doporučit konektory CC Bullet o průměru 5,5 a 8 mm. Není třeba kupovat origo. Castle. Ve velmi dobré kvalitě jsou k sehnání např. pod značkou Polymax.
Snadno s nimi propojím jeden typ LiPO /6s/ do všech velkostí letadel. 60" - 1x6s, 75" - 2x6s, 95" - 2x6s+2x6s... Jsou lehké, dají se poměrně snadno rozpojit,přesto se samovolně nerozpojují. Vyzkoušeno léty praxe.
Při zapojování je potřeba trošku myslet, jak říká kolega blembondo. ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Nutí.Výrobci baterek cpou všude konektory.Mě stačí baterky bez silových konektorů.Kdyby jsi mě mohl pomoct tak řekni. ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 17:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
blembondo píše:
Nutí.Výrobci baterek cpou všude konektory.Mě stačí baterky bez silových konektorů.Kdyby jsi mě mohl pomoct tak řekni. ;)

Pošli, já Ti je odpájím, ale poštovný si zaplatíš. :D ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 18:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
winter píše:
Pošli, já Ti je odpájím, ale poštovný si zaplatíš. :D ***winter***


Štípačky snad má každý. Jen je třeba štípat každý kabel zvlášť. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2018 7:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
- Má někdo zkušenost s XT60 od tohoto prodejce?
https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4-1-Komponenty-pohonu-e-bike/3-2-Senzory-prislusenstvi/5/221-Konektor-XT60-par
-- Při hledání XT60 jsem narazil na tohle provedení na zámek + krytky + uchycení na panel.
https://www.rc-rc.cz/produkty/xt60-pro-konektor-se-zamkem-1-par--P30540.html
Použil jste jej někdo? Existuje i provedení s packami(uchycením) na kusu pro baterii?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2018 7:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
https://www.banggood.com/search/xt60.html
pro baterii s XT60 instalovaným již od výrobce bych použil https://www.banggood.com/CNC-XT60-XT90- ... rehouse=CN

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2018 7:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ty s tím zámkem a uchycením vypadají luxusně, musím si uložit. Určitě využiju.

Jak jsou tam ty šedé krytky, tak ty bývají u některých konektorů typu XT-U ("upgraded") a podle mých zkušeností je to O.K.
Zacvaknuté krytky drží dobře, dá se to použít se smršťovačkou jako to klasické provedení ale i bez ní - pájený spoj je schovaný pod tou šedou krytkou.
Ty "upgraded" jsou o něco kratší (ta část kde se pájí konektory) a také mají odlehčenou konstrukci (plast je konstrukce s přepážkami místo plného materiálu). Mě se ty "U" líbí.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 25.06.2018 6:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
uz jsem psal - u XT60 je opravdu potreba se podivat poradne zda se jedna o original Amass (nebo to tak aspon vypada/inzeruje prodejce). Jsou o neco drazsi ale vyplati se to. Pred nejakou dobou se to dalo poznat podle tech sedych krytek (mimochodem - bezva vec) ale nevim zda uz neoslehli clonari aj to

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 8:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
warhawk píše:
Divím se, že nikdo nepoužívá MPjety. Nějaké špatné zkušenosti nebo jiné důvody, než cena?


Podle mne MPJ poněkud ztratily opodstatnění... Získaly si zcela zaslouženě respekt v době svého vzniku, kdy všude dominovaly "goldy" s převlečnou punčoškou a ještě navíc často mizerně provedené, tehdy skutečně MPJ za svou cenu stály. Z alternativ s "nezaměnitelnou polaritou" byl tehdy dostupný Deans-T, což je lehce kontroverzní konektor sám o sobě a jeho klony byly vyloženě úděsné, případně různé "domečky na goldy", což mělo také velké vady.

Jenže pak Hobbyking/Hextronik udělal XT, které navíc vypustil jako "bezlicenční open source", čímž se jednak rozšířily a navíc jsou docela dobré - uvnitř celkem korektně řešené "bullet" bez punčošek atd. Postupně přišly i další variace jak výkonové, tak provedením a dnes pokryjí skoro vše.
I samostatně prodávané bullet konektory se dnes i "od čonga" nabízejí v celkem korektním provedení, lepší než staré goldy.
Prostě se počet situací, kdy dávaly MPJ smysl a byla ochota za ně platit strašně zmenšil, nic víc bych v tom nehledal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 8:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Amper píše:
uz jsem psal - u XT60 je opravdu potreba se podivat poradne zda se jedna o original Amass (nebo to tak aspon vypada/inzeruje prodejce). Jsou o neco drazsi ale vyplati se to. Pred nejakou dobou se to dalo poznat podle tech sedych krytek (mimochodem - bezva vec) ale nevim zda uz neoslehli clonari aj to


U XT60 byl reálně problém hlavně s použitým plastem (mimochodem se opakuje historie s klony Deans-T). Našlo se pár klonů, kde se začal roztékat i po zcela korektním pájení a to je problém - kontakt se může povysunout, zasouvat křivě, čímž se více "ožvýkává" atd.
V tomhle je dost korektní Hobbyking u samostatně prodávaných XT, koneckonců to vzniklo pod HXT, což je jejich.
Mimochodem ale trochu trapas byl, že samotné XT konektory sice HK prodává snad výhradně správné, ale na tu "šmejd verzi" jsem narazil mimo jiné u sady LiPOL Turnigy - zjevně to pro ně kompletoval někdo jiný a ani tak velká firma jako Hobbyking si neumí vše ohlídat - poučné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 9:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Je roztékání plastového tělesa řady XT jediná vada na kráse u šmejd klonů"?
Pájení v zasunutém protikusu nepomůže?
U šmejd klonů bych se víc bál velikosti přítlaku, jeho poklesu s počtem IN-OUT.
Taky síly a kvality pokovení-(?pozlacení) = odíraní, což se projevuje až s časem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 11:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Nechcem vam do toho kecat, ale dostal sa mi na MS do ruk model na skontrolovanie ktory "nechcel odstartovat" ... po starte vzdy vypol motor a pristal (uputanec s casovacom). Vsetko vyzeralo OK, vsetko fungovalo, az nakoniec som zistil ze problem je v konektore ktory nemal na samcoch (na regulatore, cize sa s baterkami nemeni) dostatocny pritlak a regler vypinal na podnapetie. Keby sa to stalo za letu, model je mrtvy (uputanec neprezije vypnutie motora v obratoch). Po pokuse o "napruzenie" vsetko zacalo chodit ale po 2 zapichnutiach odpadol jeden segment toho "rozrezaneho" pipika. Takze za mna cesta do pekla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 15:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
Prostě se počet situací, kdy dávaly MPJ smysl a byla ochota za ně platit strašně zmenšil, nic víc bych v tom nehledal...


Po tom co se me 2x stalo ze prisli baterky a misto abych sel druhy den litat tak jsem nahanel konektory jsem pomerne prehodnotil zda fakt musim bejt jedinej na letisti s jinym konektorem. O sanci pujcit si/ zapujcit baterku, kabel, nabijecku ani nemluve

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Opět platí kolik lidí tolik chutí.Tady jen pro porovnání jaký odpor mají konektory když jsou nové.Po čase to může být u některých o hodně více.
http://www.elektromodellflug.de/oldpage ... tecker.htm
http://www.elektromodellflug.de/hochstrom-st.-bu..html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz