Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 22:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Od jiste doby bez predletove kontroly nelitam ani jednu baterku.

Funjet v ruce, plnej knedlik, hodim, pritahnu a misto cumendy na oblohu koukam do pole na 3 kusy :-)

Skoda era na fotce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Taky se mi zadařilo - na jednom letadle (házedlo Fox od Multiplexu) jedno servo na křidélka, na EGE samozřejmě na každém křidélku servo zvlášť.

Dolétám s Foxem, beru EasyGlidera a při předletové kontrole koukám, že mi nechodí jedno křidélko. Kontroluju kabely, bez výsledku. Přehazuju kabely, jestli mi neodešlo servo, ale to je také v pořádku. Poslední varianta je, že mi odešel kanál na přijímači, předchozí přistání nebylo zrovna jak do peřin, takže možné je všechno.

Kuchám přijímač, vyloupnu ho ze škatulky, důkladně prohlížím a pořád nevidím žádné nesrovnalosti. Vedle stojící kolega dolétal, chvíli na mne kouká, jak se tam s tím vztekám a jen tak tiše, jakoby pro sebe, povídá "jako kdybys tam měl jiný letadlo...". V ten moment bych si nejraději nafackoval :) Kdyby tak měl Assan ModelMatch, to by byla krása...

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 23:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
bitovod píše:
..... Kdyby tak měl Assan ModelMatch, to by byla krása...

To jo... Ale je to jeho snad jedina vada na krase... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 22:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2011
Příspěvky: 120
Bydliště: Dobroměřice okr. Louny
Obrázky: 3
imagin píše:
ladaxvx píše:
Ahoj. Stalo se mě to tento týden. Já furt, proč ta mašina po zemi pojížďí opačně než má.....píšu "po zemi", teda ešče že tak...ale stane se aji starýmu mazivu...Jinak JYRRY, ten obrázek je hrozné! škoda. Laďa.


Tak to je jeste dobry - znate to kontrola vsech vychylek, blabla a vzlet. No normlane par minut "rozlitani" a pak nozak - jo to jsem se divil,kdyz mi letadlo nabralo smer k zemi. :D
Tak jsem to zkusil znovu (radeji vys) a vysledek stejny - pak mne to trklo. Pri vymene serva SOP jsem ho dal "obracene", nebot jsem daval jiny a neveslo se jako to puvodni. Nicmene - po zapojeni normalne kontrola funkcnosti, vytrimovani atd. ale tahle blbost mi usla.
To se stalo cca pred 14 dny - jeste, ze bez smerovky se da normalne litat, takze jsem odlital baterku, pristal a reversnul to.
Chci rict, nic neni rutina a predletova kontrola vsech funkci neni jen tak pro nic za nic. (obraceny kridelka jsou temer vzdy smrtici chybou)



Jo to je pravda kámoš takhle postavil tříkilo EXTRU předletová kontrola dobrý ale asi už to viděl ve vzduchu a nedocvakla mu pravá levá,jen se to vodlepilo tak už bylo pozdě.Dva roky stavby a podle videa sedm vteřin od přidání plynu a smrt.Od tý doby radši kontrola od nezávislího,jo ty křidýlka teď z ní má nádhernou kasičku.

_________________
Katana50 rozpětí1350mm délka1270mm váha3.0kg motor PH 8.5ccm,Swallow-90 rozpětí1680mm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 19:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2018
Příspěvky: 29
Zdravím,
mam menší problém, kterému moc nerozumím. Po lítání jsem letadlo normálně naložil a jel domů. když jsem přijel druhý den, tak jsem měl obrácené ovládání křidélek i směrovky. Každé křidélko ovládá jedno servo a směrovku jedno servo. Používám Guardian 2D/3D, ale jakékoliv nastavení mi nepomohlo. Tak jsem ho úplně vyřadil a zkusil bez něj. Ale serva se chovají stále stejně. Pomůže jen nastavení reversu na kanálech ovládající serva. Což by asi ani nemuselo vadit když si to nastavím, ale spíš bych chtěl přijít na to, co se s tím stalo. Výškovka a plyn jdou normálně. Díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
Popsal jsi to naprosto presne....

Nepsals tady před pár dny, že to spadlo na ztrátu rychlosti při obratu? Nebo si to pletu s Doubravkou?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Taky jsem nedávno řešil směr serva. Mám mix od směrovky na servo ostruhy s možností offsetu serva ostruhy proti směrovce kroutítkem na vysílači. Při předletovce a pojíždění chodila ostruha podle směrovky správně, ale servo ostruhy reagovalo na kroutítko opačně. :oops: A já proč to při ladění pojíždění furt utíkalo furt jinam, než kam jsem chtěl a ještě se to zhoršovalo. Reakce na kroutítko byla nastavená jen hodně jemná, tak to na první pohled nepraštilo do vočí.
Takže před záletem doporučuju důsledně kontrolovat i všecky mixy ve všech letových režimech. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 3:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
Nepsals tady před pár dny, že to spadlo na ztrátu rychlosti při obratu? Nebo si to pletu s Doubravkou?

Pleteš si to s úplně jiným modelem a jen o 7 roků :mrgreen:
Jediný co je společný, tak že to bylo v obou případech Mosquito...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obrácený chod serva ?
PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
Jediný co je společný, tak že to bylo v obou případech Mosquito...

Aha, dík za vysvětlení. Nemůžu tušit, kolik Mosquit za život jsi měl. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz