Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ARDUINO a FrSky Telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 16:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
ARDUINO a FrSky Telemetrie
INFO: toto vlákno vzniklo odštěpením z vlákna: T9x a FrSky (s telemetrií) prakticky - no flame... protože tam se již řeší konkrétní úpravy vysílačů T9x/TH9x související s HW instalací FrSky do T9x, podsvícením displeje, (čili výroba/realizace).

Obrázek Obrázek Obrázek

O co nám jde v tomto vlákně? (o hledání možností/výzkum/zadání):
Cílem snažení je požadavky zformulovat, udělat podle nich návrh a pak postavit prototyp externího universálního modulu s Arduinem, který spolupracuje s telemetrií FrSky ... (tedy ne jen pro vysílač T9x/TH9x :) )

- Tento první příspěvek je a bude průběžně aktualizován o zásadní informace a odkazy.
- Držme se prosím při diskusích klíčových slov ARDUINO - FrSKYTelemetrie.

p.s. Ten kdo to po nás čte nebo bude číst, potřebuje text přehledný a strukturovaný, jinak se v tom množství informací ztratí.
Díky všem, P64.
--------------------------------------------------------------------

První přiblížení - Co vlastně chceme ?
Čti zde

Motivace - náměty
from Petr64 (pozn: 23.11.2011 - nápady doplněny a rozšířeny) ... jsem psal RiMrovi do SZ pár námětů. Myslím, že se tu někdo ptal co dalšího by se dalo dělat s TX9 a FrSky? ... Nejvíce mě nadchlo jak Drondys plánuje ty voice výstupy a hlasové ovládání přes MIC (to už je vyšší dívčí) - to by byla pecka! Koukal jsem na syntaxi jazyka Arduina, v tom se dá docela dobře něco napsat - s Wave Shield KITem a SD kartou, na které by byly WAVy - by nám mohla nějaká slečna příjemným hláskem odříkávat "čísla" - jak jsme vysoko, kolik zbývá energie, jak má teplý baterky, rosný bod apod.

Pokud popustím jen trošku uzdu fantazii, tak si dovedu představit dokoupit čidlo Triaxial Acceleration Sensor (TAS-01) a slečna by mohla hlásit náklon éra, radit kdy přitáhnout a vytáhnout termické klapky, že jsme ve stoupáku a jak silném a podobné věci.

Arduino má i datové vstupy, takže by se z toho dal udělat v pohodě Logger telemetrie na "zemi" na SD kartu !!! Ve spojení s daty GPS by se pak dalo krásně "učit/analyzovat" let doma v teple v Google Earth - už teď není problém si do GoogleEarth naiportovat prostorová data letu, kdyby se k nim přidaly i telemetrická data, tak je to studnice informací jako hrom.

A což tak Arduino v modelu? - má super A/D převodníky - pro čidla, výstup serial - tak to můžeš sypat do Frsky přijímače a ten to může posílat na zem ... dovedeš si představit co všechno by se dalo dělat ?

Třeba zase s tím Triaxial Acceleration Sensorem (TAS-01) - by si mohl naprogramovat 3osý stabilizátor - podobně jako je FY30 !!! ... k Arduinu se via modul dají napojit serva!

Pokud by Arduino dole na zemi, připojené na Frsky telemetrii, vyhodnocovalo "parametry letu - výška, rychlost, akcelerace ve všech 3 osách" a "opravy" posílalo volným kanálem (klidně klasickým kanálem pro servo) zpět do modelu, kde by je druhé Arduino dekódovalo, tak bychom tu měli systém se zpětnou vazbou, ale na rozdíl od FY30 (se zadrátovanou logikou), systém s možností řízení vlivu této vazby člověkem. Takže třeba systém (autoškola) pro začátečníky, pokročilé kurzy pro termiku, avionika pro jety, která by hlídala a opravovala příliš hrubé zásahy pilota do řízení, ninimálku apod. Fantazii se meze nekladou.

Ovládat separé kanálem třeba komplet funkce foťáku, užili by si ti lodičkáři, co brečeli, že se na ně kašle, mohl bys čidla tele nastavovat ve vzduchu, blikat Ledkama do zblbnutí - to jsou věci, které by Arduino zvládlo levou rukou.

Ale zpět k komunikaci Pilot -> Model + zpětná vazba na zem + korekce nahoru. Prostě bysme měli na palubě počítač s I/0 - Data/Analog rozhraním ovládaný druhým Arduinem ze země --- a obráceně, takovou malou bezdrátovou peer to peer Fly síť !

Arduino má i modul k připojení na ethernet, ... napíchnout k vysílačce Wifi point - kdyby bylo na letišti WiFi, tak by se daly sdílet konfigurace vysílaček, telemetrická data ukládat na server pro analýzu při klubových sezeních, ... dál nechám na ostatních.

a další věci k populárnímu tématu FPV? Kousky s kamerou (zap/vyp, vyvážení bílé, rychlost FPS), foťákem (ovládání parametrů snímku, přepínání režimů, plný manuál), ... :)

Ceny Arduina jsou dobré - základ s CPU za 1kKč, moduly jsou stokoruny.

Chce to vydefinovat projekt/koncept - nagenerovat nápady, blbosti zahodit, sepsat reálné požadavky na funkcionalitu, přidělit jim priority, rozjet a společně postupovat/zapojit se.

Komerčně (krabičku do letadla, modul do TX) by se toho určitě někdo časem chytl, kdyby byl zájem "publika".

Jak začít s Arduinem?
Autor Drondys: čti zde

Oficiální stránky ARDUINO
Oficiální stránky ATMEL
Oficiální stránky DIY DRONES
Oficiální stránky Ardupilot MEGA


Přehled oficiálních základních desek
Arduino Boards

Úplný seznam oficiálních a neoficiálních přídavných modulů
Shieldlist.org

eShops
Obrázek
Pavel Volf - PV Electronic. Arduino: Moduly, Základní desky, Shieldy, Příslušenství. Dále: Ardupilot, ARM, AVR, PIC, Programátory, Emulátory, Debugery, RS232, TTL, UART, Senzory, Měření, Záznam, Zobrazovače, Displeje, Kamery a mnoho dalšého.
PVElectronic/Arduino

Obrázek
Arduino, Boards & Packs, Shields, Accessories, AVR Development, Breakout Boards, Microtouch, NETduino, Propeller, SIM reader, SpokePOV, XBee, RFID / NFC, EL Wire/Tape/Panel, LCDs & Displays, Prototyping, Sensors/Parts, Tools, Books, Useful stuff, Wires, Cables, etc
Adafruit/Arduino
Obrázek
Books, Breakout Boards, Cables, Cellular, Classes, Components, Development Tools, Dings and Dents, E-Textiles, GPS, Kits, LCDs, Port-O-Rotary, Programmers, Prototyping, Retail, Retired, Robotics, Sale, Sensors, SFE Widgets, Swag, Tools, Tracking, Wireless
Sparkfun/DevelopmentTools/Arduino

Potřebujete ještě něco menšího než Arduino NANO?
... prosím, je tu menší bráška Teensy
Autor Maxadan: Tenhle modul využívá mikrokontroler s USB na čipu, takže se dále zmenšily rozměry (i proti Arduino Nano) a je tudíž vhodný pro "onboard" aplikace. Po doinstalování Teensy Loaderu se dále pracuje s normálním vývojovým prostředím Arduina. Vyzkoušeno.
Petr64: Panečku, je to fakt prťavé 17,8 x 30,5 mm, to už se dá strčit kamkoliv ... třeba rovnou do přijímače? :D ! ... a malý USB konektor a láduje se bez eprogramátoru!
Mňam cena.

www.pjrc.com/teensy/

Arduino a hlasové ovládání telemetrie FrSky
From Drondys: Arduino dokáže číst data přímo z VF modulu FrSky a tudíž zatím považuji za zbytečné to vázat na ER9X. Až se k tomu z časových důvodů vůbec dostanu tak to budu realizovat spíš jako externí modul, který bude za provozu připojený k FrSky modulu. Navíc ze začátku uvažuji jen o vazbě hlasového rozhraní povel/výstup ve vztahu k tomu senzoru odebraného elektrického náboje, na kterém momentálně pracuji, ale každý si to může udělat podle svých priorit, potřeb a času.

Příklad komunikace hlasem:
Já: stav aku
Externí modul: zbývá 60%

Já: záznam start
Externí modul: záznam telemetrických dat zahájen

Já: záznam stop
Externí modul: záznam telemetrických dat ukončen

Až se v budoucnu dostanu k tomu hlasovému výstupu atd. tak zatím nebudu dělat nic obecného (to by zabralo příliš času), ale jen to co jsem zmínil tj. hlasový výstup přímo pro ten aku senzor, na kterém nyní pracuji a který je připojitelný ke vstupu telemetrického přijímače FrSky s tím, že patrně softwarově pak napíšu dvě varianty jedna bude jen hlasový výstup pro ten senzor bez použití aktivace hlasovým povelem a druhá s aktivací hlasovým povelem. Budu to mít jako externí modul připojený v FrSky modulu. To jestli si někdo ať už podle toho co dám dohromady nebo i sám bez ohledu na mě vytvoří jiný nebo obecnější program nebo i s jiným HW ať už s použitím některého z uvedených modulů nebo klidně i úplně jiných modulů to už je věc každého jednotlivce. Obecně vzato Arduino je v podstatě volně programovatelný mikropočítač s několika moduly. Záleží tedy to co si tam kdo naprogramuje podle svých priorit a potřeb.

Níže uvádím pár odkazů.

Základ: Arduiono NANO V3.0 s ATMega328P
Modul: Hlasový výstup
Modul: Identifikace hlasových povelů
Modul: Záznam dat

Emulace Arduina
From Drondys: Pokud jde o emulátor tak je potřeba si uvědomit to, že Arduino je především hardwarová platforma a tudíž je potřeba přemýšlet především o emulátoru hardware Arduina na PC, který bude schopen interpretovat strojový kód programu pro Arduino v už přeložené podobě a nikoli o emulátoru programovacího jazyka jako takového.

Vývojové prostředí k psaní programů pro Arduino i pro jejich překlad z podoby programovacího jazyka vyvinutého pro Arduino do podoby strojového kódu použitelného přímo v cílové hardwarové platformě Arduina je volně ke stažení viz tento odkaz.

Nejprve se tedy napíše a přeloží program v tom vývojovém prostředí do výsledné podoby ve strojovém kódu tzv. binárky a tento výsledek se pak nasype do příslušného emulátoru a tam se interpretuje jako by to bylo v tom hardware s tím rozdílem, že je vše virtuální a různé hodnoty v paměti, na vstupech/výstupech apod. se jen simulují v tom emulátoru což je jen program běžící na PC.

Pro Arduino bude patrně použitelný emulátor viz tento odkaz, ale je to celkem nová záležitost. Takže zkušeností s tím zatím moc nebude.


Samostatné senzory
MS5611-01 MS5611 Barometric Pressure Sensor Variometer Cena k 15.11.2011 36 USD
ADXL335 Triple Axis Accelerometer Breakout board Cena k 15.11.2011 15 USD
HMC5883L HMC5883 Triple Axis Magnetometer Sensor board Cena k 15.11.2011 15 USD
ITG-3200 Triple-Axis Digital-Output Gyro Sensor PCB Cena k 15.11.2011 30 USD

V přípravě
Obrázek
FrSky lipo voltage sensor FLVS-01 s Oled displejem Cena nestanovena

Moduly senzorů All in one
From Petr64: Pro zajímavost k tématu Arduino "na palubě": občas kouknu do vlákna Wii. Chlapi tam probírají Arduino na palubě vrťase. Co mě zaujalo je odkaz na toto kombinované čidlo:

All in ONE I:
10DOF IMU ITG3200 HMC5883L BMA180 MS5611 sensor board 5V LLC
- HMC5883L Triple Axis Magnetometer
- BMA180 Triple Axis Accelerometer
- MS5611 Barometric Pressure Sensor
- ITG3200 Triple-Axis Digital-Output Gyro

Build in ultra low noise linear LDO voltage regulator.
Build in logic level converter for 5V.
Dimensions 30x16mm
I2C all sensors connected to I2C bus.
Designed for 5V logic level (build-in logic level converter), but You can easy change for 3.3V logic level

Cena k 15.11.2011 110 USD

All in ONE II:
HMC5883L BMA180 BMP085 ITG3200 NEO-6Q GPS 5V with Ant
- HMC5883L Triple Axis Magnetometer
- BMA180 Triple Axis Accelerometer
- BMP085 Barometric Pressure Sensor
- ITG3200 Triple-Axis Digital-Output Gyro
- NEO-6Q/M GPS receiver (Avail. UART and I2C interface)
- Active GPS antenna with custom cable lenght

Build in Logic level converter for I2C and UART
Build in ultra low noise linear LDO voltage regulator.
Dimensions 55x16mm
I2C all sensors connected to I2C bus.
Designed for 5V logic level
Package include active GPS antenna

Cena k 15.11.2011 170 USD

Pozn. Drondys: Ještě je verze desky AllInOne s GPS, ale bez aktivní GPS antény viz tento odkaz. Jinak není GPS modul jako GPS modul. NEO-6Q by měl být velmi rychlý a dost citlivý tj. bez výpadků i při slabém signálu. Je ideální právě třeba pro autonomní let podle naprogramovaných GPS souřadnic apod. Nejspíš se najdou i levnější GPS moduly, ale patrně budou mít horší poměr cena/výkon tj. budou stačit třeba pro nějaké to občasné sledování pozice, ale pro autonomní let asi nebudou až tak vhodné.

Cena k 15.11.2011 150 USD


Naposledy upravil petr64 dne pát 08.06.2012 7:24, celkově upraveno 63

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
bezva info..jde spíš o to, zda to jde zapojit k ardupilot mega + arduIMU shild....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Zatím asi nejvybavenější varianta té desky AllInOne je viz tento odkaz.

All in one:
- HMC5883L Triple Axis Magnetometer
- BMA180 Triple Axis Accelerometer
- BMP085 Barometric Pressure Sensor
- ITG3200 Triple-Axis Digital-Output Gyro
- NEO-6Q/M GPS receiver (Avail. UART and I2C interface)
- Active GPS antenna with custom cable lenght


Naposledy upravil Drondys dne pon 14.11.2011 17:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 16:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JuraS. píše:
bezva info..jde spíš o to, zda to jde zapojit k ardupilot mega + arduIMU shild....

Pro ardupilota je k dispozici specifický all-in-one kit viz tento odkaz.


Naposledy upravil Drondys dne pon 14.11.2011 17:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Drondys píše:
Zatím asi nejvybavenější varianta té desky AllInOne je viz tento odkaz.

All in one:
- HMC5883L Triple Axis Magnetometer
- BMA180 Triple Axis Accelerometer
- BMP085 Barometric Pressure Sensor
- ITG3200 Triple-Axis Digital-Output Gyro
- NEO-6Q/M GPS receiver (Avail. UART and I2C interface)
- Active GPS antenna with custom cable lenght


55x16mm to je neuvěřitelné. 170USD vesus 109USD (o čem psal já) ... rozdíl: tj GPS za cca 1200Kč.

_________________
SPEKTRUM DX6i | HD Contour GPS | ZagiKiller 1500, HotWing 1200 (+1800), Alpha 1500, SkyClimber 2000


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Drondys píše:
JuraS. píše:
bezva info..jde spíš o to, zda to jde zapojit k ardupilot mega + arduIMU shild....

Pro ardupilota je k dispozici specifický all-in-one kit viz tento odkaz.


na http://www.udrones.com/product_p/expck1.htm je konfigurátor, tak jsem přidával, přidával ... a ejhle za chvíli jsem byl na 525USD !

ale je to móc hezké ...

p.s. Pánové, nějak se odkláníme od názvu tohoto vlákna - RiMr se bude zlobit? nebo ne :) ?
Je na Rcmanii nějaké vlákno, které se specializuje na Arduino pro letadla (no heli) ?

našel jsem jen toto: ArduPilot - obecné informace http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=96&t=42142&hilit=ardupilot
neměli bychom převést diskusi tam, at tu "nešpiníme" čisté téma o T9x a FrSky (s telemetrií) ?


Přílohy:
EXPCK1-4.jpg
EXPCK1-4.jpg
[ 30.35 KiB | Zobrazeno 10655 krát ]


_________________
SPEKTRUM DX6i | HD Contour GPS | ZagiKiller 1500, HotWing 1200 (+1800), Alpha 1500, SkyClimber 2000


Naposledy upravil petr64 dne pon 14.11.2011 17:03, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
petr64 píše:
55x16mm to je neuvěřitelné. 170USD vesus 109USD (o čem psal já) ... rozdíl: tj GPS za cca 1200Kč.

Ještě je verze desky AllInOne s GPS, ale bez aktivní GPS antény za 150 USD viz tento odkaz. Jinak není GPS modul jako GPS modul. NEO-6Q by měl být velmi rychlý a dost citlivý tj. bez výpadků i při slabém signálu. Je ideální právě třeba pro autonomní let podle naprogramovaných GPS souřadnic apod. Nejspíš se najdou i levnější GPS moduly, ale patrně budou mít horší poměr cena/výkon tj. budou stačit třeba pro nějaké to občasné sledování pozice, ale pro autonomní let asi nebudou až tak vhodné.


Naposledy upravil Drondys dne pon 14.11.2011 17:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
petr64 píše:
neměli bychom převést diskusi tam, at tu "nešpiníme" čisté téma o T9x a FrSky (s telemetrií) ?

Přesunul jsem pár příspěvků do tohoto tématu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 17:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
No je to VELMI zajímavé...
Možná by stálo za to, založit pro to nové téma, něco jako "Arduino a FrSky", protože předpokládám že tyhle dva čolky chcete naučit plavat spolu :)

Protože jak se míchá deset témat do jednoho, tak tam pak sledovat nit jednoho tématu je pak porod...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Drondys píše:
JuraS. píše:
bezva info..jde spíš o to, zda to jde zapojit k ardupilot mega + arduIMU shild....

Pro ardupilota je k dispozici specifický all-in-one kit viz tento odkaz.

právě to co jsi uvedl jako odkaz je to co jsem psal....ardupilot mega + arduIMU shild


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JuraS. píše:
právě to co jsi uvedl jako odkaz je to co jsem psal....ardupilot mega + arduIMU shild

A jsou tam i čidla atd. prostě to je set pro ardupilota a ne ten AllInOne co o něm byla řeč původně, ten je prostě pro jinou sadu, která pro ardupilota není optimalizována. Možná by to nějak zlomit a přizpůsobit šlo, ale bylo by to nejspíš takové "drbání se levou rukou za pravým uchem" a je to i zbytečné když to k tomu implicitně prostě není určeno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 23:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
RiMr píše:
No je to VELMI zajímavé...
Možná by stálo za to, založit pro to nové téma, něco jako "Arduino a FrSky", protože předpokládám že tyhle dva čolky chcete naučit plavat spolu :)

Protože jak se míchá deset témat do jednoho, tak tam pak sledovat nit jednoho tématu je pak porod...


Určitě chceme ty člolky spolu, ale Co vlastně chceme? :)

1) Nyní: na zemi:
a) "Externí krabičku" Ardiuna, ale propojitelnou s FrSky TX zabudovaným v T(H)X9 s ER9x - kvůli hlasovému výstupu telemetrie / možná i k hlasovému ovládání telemetrie
b) data logger telemetrických dat

2) V budoucnu: ve vzduchu:
a) Ardiuno s FrSky RX jako možnou náhradu (all in one) za telemetrická čidla Frsky (která jsou per partes).
b) Ardiuno které může dál pomáhat:
- v navigaci/stabilizaci - napojená serva ovládacích ploch
- v ovládání jiných zařízení - foto, kamera, ...

Je tak? Formuloval jsem to správně?

_________________
SPEKTRUM DX6i | HD Contour GPS | ZagiKiller 1500, HotWing 1200 (+1800), Alpha 1500, SkyClimber 2000


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2011 7:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
to co bych uvítal já..do fpv letadla půjde ardupilot mega + arduIMU shield doplněný o magnetonmetr a pitotku případně o sonar..to aby se z fpv stlo UAV. celá to se zemí bude komunikovat pomocí xbee telemetrie. výhodou je, že u xbee se dá nastavit datový tok, nastavit kodování atd..je to prostě wifi síťovka..nevím s jakou rychlostí toku dat terstovali arduimu shield na který je zapojený a zatím to nemíním zjišťovat..config pro adrupilota mám v hlavě kolikrát jsem ho četl...co mi ale chybí v této kombinaci je nějaký arduOSD který by se na tuto kombinaci napojil a který by sdílel napájení, signál gps, informace o skutečné výšce, rychlosti a směru a tohle pak posílal video kanálem na zem...současná možnost na ardupilota napojit některé osd je sice dobrá ale chybí to sdílení dat (alespoň o tom nevím). vím, že je několik osd postavených na platformě arduinu a mají hromady možností nastavení..

pro zavážecí loďku potřebuji ardupilota (stačí obyčejná verze. i verze 1.0) s gps modulem a s telemetrií..problém ale je s nastavováním protože jezdit na ryby s notebookem tedy rozhodně nebudu...navíc nemám zodolněný..musím pak v budoucnu zjistit jestli by se ovládací program pro ardupilota nedal portovat na nějaký kapesní pda ale to bude muset mít přístup na net...tak nevím jak to budu řešit a možná zůstane jen u úvah...pomocí telemetrie musím na břeh přenášet údaje ze sonarové sondy, teplotu vody, stav aku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2011 7:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
2JuraS: ok,ok,ok ... ale to je na jiný vlákno - z původního zadání, že se chceme držet "těch dvou RiMrových čolků - Arduino+Frsky" zbylo jen Arduino + UAF, xbee, OSD, sonar, ...

Co s tím? Takhle zde vyrobíme zase "směsku" témat, nebudem se soustředit na konkrétní zadání. Cílem našeho snažení je požadavky zformulovat, udělat podle nich návrh a pak postavit prototyp. Klidně se dá diskutovat o širších souvislostech, ale je nutné je rozdělit do více vláken. Ten kdo to po nás čte nebo bude číst, potřebuje text strukturovaný, jinak se v tom ztratí.

Dobře. Abychom si to vyjasnili hned na začátku a nešli špatným směrem, tak jedna otázka: Je levnější/perspektivnější/otevřenější/více podporovaná telemetrie Frsky nebo xbee? Prosím argumenty +-, fakta. Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arduino atd.
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2011 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
petr64 píše:
2JuraS: ok,ok,ok ... ale to je na jiný vlákno - z původního zadání, že se chceme držet "těch dvou RiMrových čolků - Arduino+Frsky"


omlouvám se...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz