Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Konektor serv
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2016 21:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Na tom videu jsou oholený dráty nějaký tvrdý pocínovaný nebo co? Kleště na krimpování mám stejný, ale moje oholený dráty jsou měděný a při takovýmhle zastrčení do pinu v kleštích by se skrčily a takhle zasunout naslepo je podle mě buď a nebo, tak si drát vložím do pinu aby oholená část byla kde má být a ta s bužírkou taky, přičemž packy si přes tu bužírku lehce přihnu aby to drželo spolu a to celé teprve vložím do kleští a zmáčknu. Vyndat se to dá celkem lehce, nemáš nastavenou nějakou vyšší sílu pružiny? Vkládání nakrimpovanejch pinů do pouzdra je skoro dycky opruz, u tlustších vodičů rovnou dopředu vrtáčkem v ruce lehce zvětším díry na vstupu plastovýho pouzdra. Skoro vždy musím piny do pouzdra vtáhnout pomocí špendlíku než že bych je lehce zatlačil, to by se mi ty měděný dráty zase spíš ohnuly nebo nalomily. Taky před krimpováním pečlivě zastřihávám na pinech otřepy co vzniknou odstřihnutím z platíčka. Nějaký finty se taky musím přiučit, samozřejmě cítím, že můj postup není optimální.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor serv
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2016 23:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Já lanko před lisování zkroutím v prstech. Tak, jak je to ve videu mi ta měď taky nedrží. To předchozí vložení do pinu a namáčknutí před vložením do kleští může fungovat. Vyzkouším. Já si nehtem na izolaci vytvořím doraz a do už předtím do kleští vloženého pinu to až po tento doraz zasunu. Většinou se strefím tak akorát.
S tím vyndáváním jsem měl na mysli vytažení už zalisovaného pinu z výřezu v čelisti po rozevření kleští. Drží to tam poměrně dost silně. Na to žádná pružina nemá vliv.
Předvrtání pouzdra je další dobrý tip, ale tomu vtažení špendlíkem nerozumím. Neodvedu si představit, jak bych to tam špendlíkem vtáhl.
Otřepů jsem si na pinu po vylomení nevšiml. Přesněji, hůř vidím. Nejsou ale po zalisování na izolaci nijak třeba po přejetí prstem poznat. Dám ale na to příště pozor. Děkuji za tipy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor serv
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2016 23:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
Já lanko před lisování zkroutím v prstech. ...

To bych asi nedělal, ty pacičky se vnoří dovnitř svazku drátků a zkroucené drátky by to mohlo naříznout.
Jinak to dělám úplně stejně včetně "dorazu" nehtem.
Pomáhám si plastovými brýlemi +4D - je na to pak krásně vidět (normálně mám +2D) :-)
Vyjímání jde trochu silou, pin do plastu pak vtlačuji a on za sebou kablík vtáhne (kolega nejspíš myslel to samé...); dříve špendlíkem, v poslední době hodinářským šroubováčkem -ten se nezaboří do kablíku.
Zmačknutí izolace tak aby se vešla do konektoru moc neřeším, chtělo by to čelisti s jinak odstupňovaným výřezem a hlavně jiný tvar žlábku pro piny - běžně je zařezávají do izolace ale ty "pravověrné" kleště ji pouze obemknou a tím je celkový objem v tom místě menší a jde to lépe zasunout. Takové jsem ale nesehnal.

edit: samozřejmě u některých výrobců se objímky pinů do plastu zařezávají, chce to ale jinak vyladěný krimpovací nástroj a jiný tvar zobáčků pinu:
Příloha:
servopins.jpg
servopins.jpg
[ 61.09 KiB | Zobrazeno 1347 krát ]



edit2: takhle se zabalí ty pacičky (kleště HT225D) - je z toho vidět že by to sneslo je malinko před krimpováním zastřihnout aby se do kablíku nezanořily tolik a objem tak nenabyl, otázka je ale pevnost toho spojení...
Příloha:
crimp_3.jpg
crimp_3.jpg
[ 167.78 KiB | Zobrazeno 1345 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor serv - krimpování
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 7:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jo, s tím zkroucením máš pravdu. To mě nenapadlo.
Mé kleště packy kolem izolace zatáhly docela fest. Ale asi to bylo málo. Příště si vezmu k dobru tvou radu a ta náhlavní lupa už nebude ležet nez užitku a použiju ji. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor serv - krimpování
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 21:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky zkusím až budu příště krimpovat něco z toho co tady dnes píšete. Já teda doteď lanko v ruce taky napřed zkroutil a u tenčích průřezů si kablík ještě odizoluju na dvojnásobek délky a přehnu ho nazpátek, to aby to v tom pinu nedrželo jen za pár chlupů.

Vtažení špendlíkem - zasunu pin do pouzdra co to jde, příp ho dotlačím dovnitř za pevnou část pinu, ale to je kolikrát málo, tak vezmu špendlík či jehlu, z boku strčím pod plastový jazýček pouzdra a za výstupek tomu pinu pomůžu posunout se na pozici aby jazýček zacvaknul. On je ten jazýček tím výstupkem stejně trochu nadzvedlý, proto se pod něj z boku dá dostat.

Dotaz na závěr: co to je za stroj, kterej ty kupovaný hotový kablíky krimpuje tak hezky a pořád stejně? Viděl ho někdo někdy na nějakých fotkách? Vyrábět se to jako nějaký malý poloautomatický zařízení s lidskou obsluhou, tak by se to snad vyplatilo koupit do nějakýho většího modelářskýho klubu, pro každýho co znám je krimpování kabelů buď nutný zlo, noční můra nebo musí bejt člověk salámista co stejně nepočítá, že éro přežije sezonu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor serv - krimpování
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 21:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dík, teď už tomu vtažení rozumím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor serv - krimpování
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 18:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
martin z píše:
.....................
Dotaz na závěr: co to je za stroj, kterej ty kupovaný hotový kablíky krimpuje tak hezky a pořád stejně? Viděl ho někdo někdy na nějakých fotkách? Vyrábět se to jako nějaký malý poloautomatický zařízení s lidskou obsluhou, tak by se to snad vyplatilo koupit do nějakýho většího modelářskýho klubu, pro každýho co znám je krimpování kabelů buď nutný zlo, noční můra nebo musí bejt člověk salámista co stejně nepočítá, že éro přežije sezonu.

Já ten stroj viděl několikrát v chodu, když jsem chtěl nakrimpovat nějakou specialitu. Není to žádný jednoduchý drobeček. :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor serv - krimpování
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2017 21:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Protože vlákna o krimpování jsou celkem aktivní už tři a sloučením by z toho byl těžko stravitelný guláš, nesloučením je to guláš vlastně také, proto toto vlákno zamykám a prosím pokračovat jen v tomto - viewtopic.php?f=18&t=41284

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz