Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 15.01.2015 12:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Ahoj, testuji GA 250 fw 16 na rex-250. Dnes jsem upravil ocas vrtase (odstranil vůle, zalícoval ložiska a opřel náboj o ně). Dnes budu testovat dám sem link na video.

https://www.youtube.com/watch?v=wnXxr7A ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=MAO3I-x ... e=youtu.be


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 10:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3756
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Potřebuju radu.
Podařilo se mi nahrát OlliW firmware do gyra. Resp. když jsem měl napájený AVRISP, tak jsem do něj nahrál rovnou "Ga250_Cp_Gyro_Firmware_v016_wbootloader_blackservoplug.hex", což měl být bootloader i s firmwarem. Původní FW jsem si pro jistotu schoval*.

Po zapnutí gyro s novým FW funguje jako gyro, ale jeví se mi, že nereaguje na ladění zisku. Gyro reaguje na přepínání režimů.
Taky se mi dle návodu nedaří spojení s nastavovacím programem AVRConfig.exe.
Jako sériovku používám klon FTDI, výstup Tx je podle osciloskopu v inverzní logice (tedy pro spojení s GA250 správně), baud rate 19200 (podle obrázku) nebo 57600 (podle jiného obrázku - zkoušel jsem pak všechny dostupné), signál vedu do vstupu servového konektoru.
Ale spojení se nedaří. Co dělám špatně?

----
* gyro s původním FW se mi nedařilo dostat do režimu nastavení. Do výběru typu serva jsem se dostal, ale pokud jsem se chtěl dostat do nastavení ostatních parametrů, tak se gyro (nejspíš) zresetovalo a zablikalo jako při zapnutí a pokračovalo ve funkci gyra. Chtěl jsem nastavit reverzy, dorazy atd, ale nedostal jsem se k tomu.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 13:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3756
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
... tak ladění zisku funguje...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 14:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mám tohle gyro a chci ho využít do tanku (hlaveň).
Mohu poprosit o jakousi "kuchařku"? Angličtinou ani němčinou příliš nevládnu, teda... skoro vůbec bez translátoru...
Jaký máš programátor AVRISP? Bude tohle použitelné?
Dík.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 20:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3756
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jo, programoval jsem to něčím podobným.
Ale pro hlaveň tanku se mi přehrání původního FW zdá jako zbytečné... i když, pokud by se měly povypínat takové ty vrtulníkové korekce typu rychlý překmit zpět a pod. tak by alternativní FW mohl mít smysl.

V podstatě jde o to dostat do gyra zavaděč, který má zajistit nahrání FW přes sériovku s použitím datového vstupu na černém nebo červeném konektoru gyra.

(obrázky z návodu ze http://www.olliw.eu/uploads/OlliW-FW-Id ... de-1.2.pdf - v pdf zmíněné programy a kód firmware pak v http://www.olliw.eu/downloads/ga250cpgy ... 121202.zip)

Jako první jsem dle návodu napájel 6 drátků, které jsem spojil s odpovídajícími drátky toho AVRISP programátoru (+, -, reset, SCK, MISO, MOSI) - obr ze strany 4 - k odpovídajícím drátům na ISP konektoru (viz google - existuje 6-ti a 10-ti pinová verze ISP)

Firmware pro Atmega8 (protože to přeškrtané je Atmega8 tuším na 12MHz) jsem pak použil Ga250_Cp_Gyro_Firmware_v016_wbootloader_blackservoplug.hex - ze zipu.
V PDF je psáno, že máš nahrát jen zavaděč (BL_4GA250CpGyro_BlackServoPlug.hex nebo BL_4GA250CpGyro_RedGainPlug.hex pokud chci na nahrání FW a na konfiguraci používat černý nebo červený konektor) a vlastní FW pak dohrát přes sériovku.

Nahrání FW buď pomocí popsaného avrdude, nebo se dá použít avrdude + jeho GUI (pro lidi :) ) nebo třeba "eXtreme Burner AVR" nebo jiné. Píšou, že je potřeba pomněnit i "fuse bits" - asi jo. Já jsem celý FW (tedy zavaděč i s tím FW) nahrál přes eXtreme Burner AVR.

Vzhledem k tomu, že gyro "gyruje", tak se mi akce nejspíš povedla.

Sériovku doporučují FTDI - zapojení viz obrázek na str 8 v PDF. Samozřejmě se musí do gyra krom vstupu/výstupu ze sériovky také přivést napájení. Gyro se napájí jen z červeného konektoru, takže napájení tam.

Já mám sice jen klon toho FTDI, ale údajně funkční, polarizace dat správná. Ale žádný z dodaných programů (v zipu) nezahlásil, že by se s gyrem spojil A tady jsem skončil.
Zkoušel jsem kde co, krom dalšího připájení AVRISP konektoru. Možná je inverzně vyhlížející signál ze sériovky "neinvertovaný". Zkusím ještě signál invertovat nějakou tou 7404 nebo co najdu...

Tož zatím tak. Jestli se pohnu z místa, dám vědět.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 22:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
OK, díky, zkusím to pobrat :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 13:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3756
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Zkusil jsem na komunikaci s GA250inverzní signál a furt nic. Tak nevím...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 01.04.2019 20:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3756
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
...ofrézované čipy, aby nebyly čitelné...
někdo to dělá ruční čmáranicí, někdo CNC frézou (viz foto) :)


Přílohy:
P3290037.JPG
P3290037.JPG
[ 144.41 KiB | Zobrazeno 694 krát ]


_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz