Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2016 21:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 235
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko
ross4435897 píše:
Tak nakonec po precteni par recenzi jsem objednal DUALSKY FC151 ... pak dam vedet 8)


tiež nad ním uvažujem, obsahuje balenie aj prepojovacie káble alebo si ich musíš vyrobiť alebo dokúpiť dodatočne ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
rumzaisz píše:
LV ale tato diskusia nie je o tom ci vie niekto packovat. Pepin sa na zaciatku pytal, ci ma niekto skusenosti so stabilizaciou na plosnikoch. Prispevky by mali byt vecne, osobne narazky sem nepatria.


viewtopic.php?f=23&t=28306

trvalo to 6 LET mraky rad, mraky doměnek, čím by to mohlo být---což už se ví delší dobu, tak ten model nakonec ležel dloho na polici---výškovka je v uplavu za křídlem a evidentně ji nedělají dobře turbulence od křídla--narazil jsem na modeláře, co má podobného foxe a měl přesně ty samé problémy co já---on to nakonec vyřešil tak, že výškovku posunul o cca 2cm výš a tím ty problémy pominuly.

já to loni pořešil gyrem a to s takovým efektem, že ted se zase válí v polici 3m kompozitový fox, který díky použitému profilu HQ absolutně nezvládá odtačené obraty a má tendenci nahoře vrtat---nebo spíš, občas se mi obrat povedl dokončit s tím, že se nahoře jen rozklepal.

absolutně nemám pocit, že by za mě gyro to ero řídilo, když neupáčkuju přesně rukama manuálně obraty, gyro je jen v rámci možností drží na výletu tak křivě, jak křivě a špatně jsem ten obrat odpáčkoval, ale je z toho už konečně ero, kde se mohu soustředit na přesnost páčkování a nééé, jako dřív, jestli si najednou usmyslí vyplavat nahoru, aniž hrábnu do kniplu, nebo si při jiné rychlosti najednou usmyslí sklopit čumák a mazat šikmo k zemi.

co je opruz a to značnej, neexistuje nakalibrovat ---zapnout ero na zemi, pak ho zvednout a hodit kamkoli v jakémkoli uhlu---bo vychází z polohy, v které bylo nakalibrované na zemi, takže pokud zapnu ero na svahu čumákem dolu--načte se výškovka šikmo dolu, pokud je padlé na jedno křídlo--načte se poloha pro padlé křídlo, pokud se otočím při odhodu jiným směrem--směrovka uhýbá do načteného směru z polohy ze země, takže u větroně je to opravdu opruz myslet na to, že když už mám ero připravené k hodu z ruky--musím znovu procvaknout přepínač a načíst odhozovou polohu---na druhou stranu, když to tak udělám, mužu ero hodit do vzduchu a neřešit, jestli po odhodu náhodou někam uhne, nebo se bude vzpínat, nabo budu hned muset kuli letové minimálce hned tahat za výškovku---to fakt nemusím, jaký uhly a náklony načtu, v takových to odletí----teda za předpokladu, že počáteční hod bude mít takovou razanci, nebo výkon vrtule na tolik dostačující, aby se to na minimálce nesesypalo na ztrátu vztlaku---je to letadlo, nějaký minimální dopředný pohyb tam být musí, aby ty křídla to ero unesly.

myslím, že jsou dva tábory na které se ty plošníkářské stabilizace dělí---někoho baví hrát si s gyrem--gyrama--stabilizacema a to samotné létání je spíš takové nutné zlo .

pomocí gyra --stabilizací jde ale určitě z malých neposlušných er částečně vysosat pocitově na polétání dospělejší era a u malých, zvlášt klasických konstrukčních er se ta investice do stabilizace sakramensky vyplatí už je kuli jednoznačně bezpečnějšímu přistávání, zvláš když se sedá někde s malou jebkou v turbulencích.

PS:třeba osmibododovej výkrut, aby mi nevyšel na 6,5 doby za mě stabilizace fakt nevyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2016 0:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
tady s tou jebkou si to bez stabilizace vubec neumím představit a to po prvotních pokusech dostal samostatné gyro i startovací vozík na ostruhu páč hrabat do startu manuálně bylo naprosto nemyslitelné--když jsem viděl, že to někam uhýbá, bylo už pozdě dávat kontra, z toho byl při té rychlosti jen smyk , s gyrem, jen jako správný odstřelovač přepočítám boční vítr , start nmasměru šejdrem, dám plnej a počkám---uřídit manuálně se to na jistotu nedá.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2016 7:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Ahoj, má už niekto praktickú skúsenosť z DUALSKY FC-151 ? V návode sa píše, že ide vypnúť počas letu na dialku, je to pravda?

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2016 17:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
mnou objednany FC-151 jeste nedorazil, vcera to byl mesic. Zrejme ho studujou celnici, zdali neohrozi hospodarky rozvoj v EU ... pak podam referenci 8)
... jinak ta V-1 je super!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2016 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ja že od Horejšího bude ta FC-151, tam je v ponuke, uvažujem že tu stabilizaciu tiež kúpim, ale na slovensku. Tiež ju chcem využit pri štarte a potom ak by šla vypnúť.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2016 21:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
tak nejak bych to chtel taky pouzivat ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 17:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Tak FC151 prave dorazil, takze potvrzuji, ze jsou k tomu i kabliky. Jestli bude pocasi a volny cas, tak to zkusim o vikendu otestovat ...


Přílohy:
fc151.jpg
fc151.jpg
[ 247.46 KiB | Zobrazeno 3618 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2016 9:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ahoj dá se tato stabilizace použít i pro letadlo se spalovakem?? Mám Pipera s asp 52 ar tak mě to láká.

Diky

Odesláno z mého LG-D802 a podpis odstraním

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2016 15:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Jelikoz je neprizen pocasi znacna, nemuzu jeste popsat prakticke zkusenosti, nicmene ma to 3 rezimy - AUTO,AKROBACIE,OFF ...takze takovym tim 3-polohovym prepinacem na vysilaci se ty rezimy daji ovladat/prepinat. Zvladne to tedy i OPTIC-6, a da se to tedy i za letu okamzite vyradit z funkce. Autokalibrace probiha automaticky do 3s po zapnuti, krome citlivosti neni potreba nic nastavovat. Jevi se to na zemi funkcni :D ... uvidime.


Přílohy:
fc.jpg
fc.jpg
[ 72.34 KiB | Zobrazeno 3500 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2016 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pro tu autokalibraci se musí model postavit do letové polohy jako při přímém letu? Myslím tím, jestli model v přímém letu je trochu natažený, tak pro tu kalibraci ho tak musím před každým letem postavit? Kalibrovat za letu se nedá?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2016 18:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
No nic o kalibraci za letu nepisou, kalibruje se na zemi ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2016 18:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Hádam to nechceš nastaviť až tak aby si vôbec nemusel páčkovať ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 0:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
PeePoTN píše:
Hádam to nechceš nastaviť až tak aby si vôbec nemusel páčkovať ...

Jestli to bylo na mě, tak to určitě ne, ale třeba u FY-30A se dá stabilizace zkalibrovat za letu. To znamená, že stabilizační jednotku přepneš na zemi do režimu kalibrace, odstartuješ s vypnutou stabilizací, vytrimuješ model pro přímý let, pak přepneš na pár vteřin na AKRO, poloha modelu se uloží a zase vypneš. Po přistání vypneš režim kalibrace, a pak už ti zkalibrování drží nastavené pořád stejně a nemusíš hlídat jak si model postavil před zapnutím.
Pokud se ale kalibruje před každým startem, budeš to mít zkalibrované pokaždé jinak, podle toho jak před startem postavíš model, což mi moc šikovné nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 8:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
V manuale je situace popsana, kdy let a rezimu AUTO neni horizontalne vyrovnany ... pak je potreba zajistit/zkontrolovat spravny uhel namontovani gyro jednotky vzhledem k vodorovne poloze letadla ... cemuz teda moc nerozumim.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz