Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Nemáš mix křidélek jako brzd podmíněn nějakým spínačem?
Pokud ano byl ve správné poloze?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Wormsnake spínač používam len na zapnutie FC151, a brzdy sú na bočnom potenciometri stále aktívne. Ak by som zapol najprv prijimač a potom vysielač tak FC151 sa neaktivuje, to som vylúčil, ešte skúsim všetko ako sa ma zapnúť, keď sa všetko aktivuje potom vypnem vysielač a znovu zapnem čo to urobí.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Pánové jak je to so ocasem do "V"? V návodu se píše jednéo servo do směrovky a druhé do výškovky. Může to i pak korigovat jenom tu výškovku a neblbnout? Jde mi o dlouhý, přímý přelet, v silném, turbulentním větru.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 18:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2012
Příspěvky: 143
Bydliště: Cerhovice
Obrázky: 1
buk píše:
Prosím o radu,
zakoupil jsem stabilizační jednotku FC 151, ale nemůžu ji rozchodit. Když připojím baterii a jednotku mám propojenou s přijímačem, tak dioda L1 na stabilizaci začne blikat zeleně, ale poté svítí trvale červeně a nic nefunguje. V návodu píší, že je "Iniciace dokončena, signál není". Dělám někde něco špatně, nebo je stabilizační jednotka zralá na reklamaci? Děkuji za odpovědi.

Zdravím mám přesně ten samej problém. Prosím o radu 8O


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Hafan píše:

Zdravím mám přesně ten samej problém. Prosím o radu 8O


a máš aj zapnutí vysielač, keď pripojíš batériu na prijímač? Je pravda že stabilizácia funguje aj po vypnutí či vybití batérie vysielača, ale aby fungovala musí byť vždy iniciovaná vysielačom po spárovaní prijímača, ale aby fungovala musí byť najprv zapnutí vysielač a potom pripojená batéria :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 13:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2012
Příspěvky: 143
Bydliště: Cerhovice
Obrázky: 1
Ano vysilač mám zapnutý po spárování zabliká na L1 zelená a naskočí na červenou v návodu píší, že je "Iniciace dokončena,signál není". Nechápu to :evil:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
je to podľa navodu prepojene z prijímačom? Takto na dialku sa ťažko da určit závada.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 16:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2012
Příspěvky: 143
Bydliště: Cerhovice
Obrázky: 1
Joj zapojeno podle manualu
https://www.jino.cz/ridici-jednotka-fc151_1916


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
skúšal som všetko možné, len v jednom prípade mi zostane svietiť červena dioda, a to keď najprv pripojím batériu k prijímaču, a potom zapnem vysielač :wink:
Doporučujem riešiť nefunkčnosť cez predajcu.
Stabilizačná jednotka u mňa je prepojená s prijímačom cez S-Bus, aby som tam nemal pavučinu káblikov :mrgreen:

Dole v návode je upozornenie- Dioda L1 neindikuje správně režim
- překontrolujte, zda šířky pulzů odpovídají údajům v tabulce na straně 7.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 14:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2012
Příspěvky: 143
Bydliště: Cerhovice
Obrázky: 1
Ta šířka pulzů by mohl být ten problém :evil: teďka nabijím baterku do rádia hned potom na to kouknu popravdě nevím kde se to dá najít mám Turn.9xr s modulem Frsky tak se v tom pohrabu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.12.2018 17:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2012
Příspěvky: 143
Bydliště: Cerhovice
Obrázky: 1
Tak jednotka odzkoušena na Taranisu a funguje,problém bude na mém rádiu,ale nevím si rady :cry: :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 18:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.11.2017
Příspěvky: 156
Zdravím. Prosím o radu jestli nevíte o nějakém stabilizátoru letu do letadla texan šířky 80cm.
Jedná se mi o to,aby stabilizátor sám vyrovnával poryvy větru,chyby pilota a když vše na vysílačce pustím,aby letelo letadlo rovně. Přikládám i fota a prosím o radu jaký stabilizátor použít. Přijímač mám 5ti kanál,vysílač 4kanal.

Děkuju moc za rady.


Přílohy:
IMG_20181209_152930.jpg
IMG_20181209_152930.jpg
[ 53.5 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]

IMG_20181209_152859.jpg
IMG_20181209_152859.jpg
[ 62.29 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]

IMG_20181209_152823.jpg
IMG_20181209_152823.jpg
[ 43.26 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 20:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
phantom3aaadvanced píše:
Zdravím. Prosím o radu jestli nevíte o nějakém stabilizátoru letu do letadla texan šířky 80cm.
Jedná se mi o to,aby stabilizátor sám vyrovnával poryvy větru,chyby pilota a když vše na vysílačce pustím,aby letelo letadlo rovně. Přikládám i fota a prosím o radu jaký stabilizátor použít. Přijímač mám 5ti kanál,vysílač 4kanal.

Děkuju moc za rady.


Co vím, tak pomalu každý výrobce přijímačů dělá nějaký se stabilizací. Pak je asi možnost použít něco mezi serva a přijímač. Viz google (např. https://www.banggood.com/cs/Volantex-Xp ... rehouse=CN). Údajně to jde i s KK 2.1 (https://www.instructables.com/id/Using- ... -Wing-Aer/ )

Akorát se dost používá ten pátý kanál, na řízení toho, jaká ta stabilizace zapnutá. Nutné to možná nebude, ale jednoduché to s tím 4-kanálem taky moc nevidím. I když s tím Volantex..
Prostě lítám, a když chci "vytáhnout z problémů", tak to té řídící jednotce musím nějak říct. A to je úkol toho pátého kanálu.

(zrovna tu mám volnou Turnigy 9x s podsvícením, vibracema... i s přijímačem :) ta umí kanálů... )

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dobrý večer, oprašuji znovu tema FC151. Koupil jsem jí loni namontoval do era a zjistil po všech možných nastaveních, že to funguje podivně. Tak rok lítám bez stabilizace a nyní mi to nedalo a namontoval znovu. Při vypnutí chodí ero jako bez gyra, problém není. V prvním modu to sice leti, ale každý ač menší šahnutí do kniplu (jedná se mi o křidýlka) je odezva hrozně velká, ero sebou škubne do strany, kam dám knipl,ač minimální výchylku. Tak je let horši než bez gyra. No a další mod je vůbec mimo. Jakmile ho tam zapnu, tak ero jde okamžitě do vývrtky na levou stranu. Tak jsem přistál bez gyra a i na zemi zapnu v rovině , nechám aktivovat. Na první mod to reaguje tak nějak, zdá se mi že odezva je ale malá. Budiž to se může zdát, ale za letu to reaguje jak jsem psal. Citlivost gyra na Ail je na maximum, jinak to pomalu vůbec nechodí. Možná přepákovat jinak náhony. Horší je ale ten další mod. Model mám na stojanu ve vodorovné poloze, a pokud dám druhý mod , levé křidýlko sklapne nahoru a pravé dolu, tak cca na 80% výchylek a potom tohle je jako výchozí poloha a pohybováním era to reaguje jak má. Motal jsem se okolo nastavení citlivost z TX, kde mám nastaveno na křivce +40-0 a-40%. Když přejedu na 60%,křidýlka jdou zcela na doraz. U Futaby bylo možno stavět zisk nadálku, tady je to asi pouze dle hodnoty zapnout konkrétní mod. V minulosti jsem zkoušel oranžový gyro přeflešované dle stránek Cevaro a to na srovnatelným modelu (Šohaj 4300mm) chodilo úplně perfektně. Jenomže tady mám HV serva a 2xLiPol a tak mám strach, protože to oranžový gyro je do 6V. Nemá někdo nějaký nápad co by mohlo být špatně? Děkuju za každý nápad než to vyhodím.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 19:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
https://horejsi.cz/DataFiles/dualsky/FC ... ual_CZ.pdf

není opačně nějaký zisk gyra? (zisk a směr se nastavuje šroubovákem, strana 9) Není v jednotce chybně nastaven směr "dopředu"?
Jinými slovy, když se na zemi hýbe s letadlem, reagují správné řídící plochy správným směrem?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz