Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 13:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Ahoj všichni,
jaro se blíží, tak je na čase naleštit větroně a koupit vario.
Sháním Hitec Vario HTS-VM, v Německu jsou běžně ke koupení, ale rád bych ho koupil v ČR. Hitec sem dováží pokud se nepletu tak Pelikán. Volal jsem tedy k Pelikánovi, ten nevěděl jestli ho vůbec mají a že prý ať se zeptám u některého z distributorů, kteří od něj berou a prodávají koncákům. Druhá moje otázka byla, jestli mi toto vario pojede s mou telemetrickou ústřednou Nitro nebo mám koupit jinou (Blue nebo tu nejnovější?) Na toto se prý mám zeptat taky prodejce, prý jsou za to placení.
Tak jsem zavolal do Pecky (na centrálu do Zlatnické). Ten neměl, díval se on-line k Pelikánovi do skladu, taky prý nemá. Na druhou otázku taky neznal odpověď, dal jsem mu e-mail, že to zjistí. Předpokládám že se zeptá Pelikána?
Ach jo, to je maso! :mrgreen: :evil: :?

Tak se zkusím zeptat tady na fóru:
Nevíte prosím někdo, kde lze koupit Vario Hitec HTS-VM, a zdali spolupracuje s ústřednou Nitro? Případně s jakou?

Děkuju za odpovědi!

Edit: Třetí telefonát byl ke Kostkovi, to samé. Bere Hitec jedině u Pelikána (monopolní dovozce), a ten nemá. Někde je asi chyba? V Německu a Rakousku jsou, ten Kostka by mi to prý v Rakousku objednal a dodal, ale to si v tom e-shopu můžu kliknout sám a mám to tu ještě dřív.
No nic, chtěl jsem dát vydělat tuzemským obchodníkům, takhle vydělá Němec :( Jsem z toho trochu zasmušilý...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario?
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 14:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 660
Bydliště: Sedlatice (Telč)
Ahoj,

jestli se mýlím tak mě opravte ale samotný HTS-GPS u Pecky stojí 1741,- a kompletní telemetrické kombo NITRO a stojí též u Pecky 1834,-
Pecka má naskladněný pouze 1x kombo nitro a jak si říkal, GPS samotný je nedostupný


GPS
http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... gps-senzor

Kombo NITRO
http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... etni-nitro


Nebylo by mnohem výhodnější zakoupi celý set ?

_________________
Hitec Aurora 9
3DP mini, Loop a další


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 15:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Hranicko
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (2)
Myslím, že k variu potřebuješ i Advance ustřednu HTS SS ADVANCE SENSOR STATION HITEC. (bylo to někde na Rcgroups). U Lindingera mají k dispozici všechno co Hitec nabízí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario?
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 15:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
ExperimentatorPetr píše:
Ahoj,
jestli se mýlím tak mě opravte ale samotný HTS-GPS

Ahoj, taky jsem si všiml těch cen combo setů, je to cenově zajímavé, ale když už někdo má ústřednu, tak nová v setu nemá cenu. Pak už zbývá jen dokupovat čidla... Pokud někdo chce s telemetrií začít, tak bych rozhodně doporučil nějaký combo set.

Ale hlavně: Nesháním GPS (tento senzor už mám), ale Vario. :(

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 15:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
macek11 píše:
Myslím, že k variu potřebuješ i Advance ustřednu HTS SS ADVANCE SENSOR STATION HITEC. (bylo to někde na Rcgroups). U Lindingera mají k dispozici všechno co Hitec nabízí.

Děkuju za odkaz, už tam koukám.
Mezitím jsem taky zjistil, že potřebná je ta HTS-SS ADVANCED ústředna.
Lindinger to skutečně má skladem, senzor i ústřednu. Chtěl jsem sice dát raději vydělat CZ obchodu, ale situace je taková jaká je. Ten Pelikán se o to opravdu moc nestará. Počkám do zítra jestli někdo neodpoví na e-mailovou poptávku a pak to kliknu u toho Lindingera. :|

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2013 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Tak od Lindingera je to už na cestě. Bohužel mimo Německo a Rakousko je doručení 1 - 4 týdny. No ale to se možná jenom jistí, balík už je na cestě, mám i číslo balíku pro trasování, tak třeba překvapí zítra pošta!

Poptával jsem různě, nikdo se k tomu moc nepostavil, kromě Igora Welykeho (Hangar1.cz nebo hangar2.cz). Ten mi po 24 hodinách napsal, že si to nechal přivézt a už má Vario skladem. Myslím že je jediný v republice. Vím že leckdo nemůže panu Welykemu přijít na jméno, ale já jsem u něj nakupoval už vícekrát a vždy jsem byl spokojen. Zboží pošle ihned (druhý den doma), nebo u lehkých a malých věcí (do obálky) i za pár korun jako dopor. dopis (po telefonické dohodě). To také není běžné. :wink:
To Vario má za 699,- Kč, je tedy levnější než ten můj Lindinger (tam za 28,90€).
Schválně, kdy ho naskladní Pelikán! :lol: A za kolik! :lol: :lol:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2013 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 1769
Bydliště: Cheb
Tak potom poreferuj jak to funguje, taková malá recenzička, ju?

_________________
Sbach 2200mm, Piper L4H 2500mm, Hawker huriccane 1950mm, F3K SHARK.
Letiště Cheb, www.rc.hys.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2013 9:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Samosebou, ale to až se oteplí. Dám to do mého největšího éra. 3,5m František. Pak se pokusím i nahrát ten zvuk a dám ho někam k poslechnutí. :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2013 19:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Dneska dorazilo Vario a Advance ústředna, zatím jsem to nafotil, zvážil a změřil a dal jsem to sem:
viewtopic.php?f=38&t=51388&start=105
Zkusím to zapojit a napíšu jak to funguje :)
Tak zapojeno, zatím jsem s tím jenom běhal po schodech v baráku. První dojem: NIC MOC !!! :|
Doufal jsem, že to bude spolupracovat s audio modulem, který mám taky připojený, takže jsem čekal takovou malou hifárnu, možnost připojit si to do sluchátka apod. Nic z toho se ale nekonalo. Pípá to jenom z repráku Aurory, takže pořád jenom jedním tónem (nemění to výšku) a řve to nahlas jako kráva. Klesání: jeden dlouhý (trvalý) tón po celou dobu kdy to klesá (takže nevíš jak rychle klesáš), a při stoupání krátké tóny (pípnutí) tak rychle, jak to stoupá.
Oba zvuky (jak klesání, tak stoupání) jdou v menu vypnout a zapnout nezávisle a dále se tam dá nastavit "pomalu" nebo "rychle". Při tom běhání po schodech se mi zdálo lepší to "pomalu". Každopádně to reaguje jak má, takže když jsem šel po schodech dolů tak vždy na schodech to dělalo dlouhý píp po celo délku schodiště, v mezipatře to bylo zticha a když jsem stoupal po schodech, tak to vždy tak po 1 metru stoupání píplo. Pípalo to při stoupání rychle podle toho, jestli jsem se coural pomalou chůzí nebo letěl po schodech jako šílenec. No ale čekal jsem ten zvuk pěkně s plynule proměnlivou výškou, jak jsem slyšel u těch lepších variometrů. Zpoždění reakce je asi v pohodě, tak 1/10 sekundy, pokud jsem to mohl odhadnout.
Při prvním pohledu mě to tedy zklamalo, uvidím pak za letu. Možná by to chtělo ten zvuk při klesání vypnout, to je opravdu vopruz.
Příloha:
Vario - menu.JPG
Vario - menu.JPG
[ 113.13 KiB | Zobrazeno 2508 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2013 12:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 3
Vážení přátelé,
kteři jako já sháníte Vario HITEC zasílám vám radostnou zprávu, kterou jsem dnes obdržel. Tak už konečně bude k dispozici nejen v zahraničí a my příznivci větroňů budeme moci dovybavit svoje AURORY atd.

Krásné stoupáky přeje Béda.



Dobrý den,

vario přijde do prodeje tento týden spolu s novou telemetrickou ústřednou HTS-SS Advance, která v sobě zahrnuje všechny funkce obou stávajících ústředem a navíc umožňuje připojení nových čidel, mj. varia. Ke stávajícím ústřednám (HTS-Blue nebo Nitro) vario není možné připojit.
Hitec senzory vyžadují vždy obslužnou elektroniku, která je obsažena v telemetrické ústředně. Nelze je tedy zapojovat přímo do přijímače.

Podrobný popis novinek se na našem webu objeví během 1-2 dní.

S pozdravem
Jaroslav Jína
Pelikan Daniel - technická podpora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde koupit Vario
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 10:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 358
Bydliště: Ruda nad Moravou
Tak máme 6 let od posledního příspěvku, a já dospěl k HTS a otázka je stejná:
kde koupit vario, anóbrž senzor HTS-VM?

Všude vyprodáno či není skladem, a tak mě napadá: buďto je to TAK dobrý, že to je vykoupený - ánebo to má nějaký mouchy, bylo jim to omláceno o hlavy a staženo z prodeje.

To že pípá jen z vysílače, to se určitě nezměnilo (a nevadí). Samostatné ústředny Advance jsou k mání, kombo kupovat nechci (zbytek senzorů vlastně mám).

Tak jestli máte po těch letech nějaké ohlasy, zkušenosti, porovnání s jinými alti... - díky za ně.

( anebo případně nabídněte - koupil bych jen ústřednu Advance, vario a případně servomanager...)

Michael Vosika

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz