Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: pon 28.04.2014 22:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.10.2013
Příspěvky: 18
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
tak je to
nastaveno a nepotvrzeno
tedˇ už to funguje uf....
zdravím roman


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 10:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
Zapojoval někdo 2 unisensy na 2 baterky do (1 nebo 2) motorů ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: stř 18.06.2014 19:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
Chci si pořídit UniSens-E, až půjdu na procházku se psem. :-D :-D Ale zajímá mě, jestli k tomu potřebuju USB interface. Co vše lze přes něj provádět? Mám si ho pořídit, nebo je to zbytečnost...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: čtv 19.06.2014 10:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 174
Bydliště: Lednické Rovne SK
cez USB aktualizuješ firmware /momentálne najnovší je 1.08/ a robíš nastavenia samotného čidla /alarmy ap./. Ale celé to záleží, akú máš vysielačku. Ja môžem hovoriť iba za Graupner HOTT a tam ten interface netreba, pretože tam pasuje ten USB , čo máš k vysielačke /akurát
nainštaluješ ovládač/. Inak v podstate to pripojenie na PC používam iba na tú aktualizáciu, pretože tie nastavenia čidla /pri Graupner/ sa
dajú robiť priamo cez vysielač .......k ostatným systémom ako jeti, jr, frsky....... pozri návod: http://www.sm-modellbau.de/pdf/SM%20Anleitung%20UniSens-E%20v1.08.pdf , ale je to asi podobné .......prípadne sa tu niekto ozve.
ahoj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: čtv 19.06.2014 17:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
Díky za okaz na návod. Sice je v jazyce, který nemám rád, ale po večerech si to přelouskám. Jinak mám Futabu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: čtv 19.06.2014 18:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 174
Bydliště: Lednické Rovne SK
lepšie pozri tú ich stránku, majú to tam aj anglicky.... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: čtv 19.06.2014 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
To rozhraní velmi doporučuji. Nevím popravdě jak moc bys pochodil bez něj. V principu kromě různých aktualizací, které neřeším nastavíš hlavně a nejdřív jakému systému bude data posílat. Tj. V jakém protokolu má vlastně vůbec komunikovat. Teprve pak ho. Můžeš korektně "najít" a připojit k vybranému systému. Konkrétně u Futaby je postup :
1) nastavit přes USB Futabu jako komunikační protokol.
2) připojíš čidlo přes Y-kabel s baterkou k vysílačce a necháš ji vyhledat připojená čidla. To hledání spustíš asi 4x nebo tak nějak. Ona postupně najde a zapamatujte si různé senzory, jejichž data UnisensE posílá ( RPM, vario/výška, U, I/kapacita)
3) když už nenachází další máš hotovo a UnisensE připojíš k SBUS2 portu Rx a jakmile je Rx spojené s Tx tak jsou již data vidět
4) pokud chceš nastavíš si přes to USB některé volitelné parametry toho co a jak má posílat. (Mrtvá pásma varia např) atd.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: čtv 19.06.2014 20:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
Hmm. Tak jsem si početl. ;-) Zítra si to asi vše pořídím. Díky za info. J.F.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: pát 26.09.2014 21:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
Pořád nemůžu vylouskat,jestli z unisensu můžu dostat u "napětí baterie 2" nějaký užitečný údaj,než 50V?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: sob 27.09.2014 0:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
bzukyn píše:
Pořád nemůžu vylouskat,jestli z unisensu můžu dostat u "napětí baterie 2" nějaký užitečný údaj,než 50V?



to je asi nějaký renonc ... unisense mám aktualizovaný a nic jako napětí "2" neukazuje. Ukazuje jedno jediné napětí ... pohonné baterie, která je skrz něj připojena. Pozor pokud nemáš propojený mínus pól pohonné baterie v jednom s mínusovým pólem datového kabelu unisensu (typicky to bývá u opto regulátoru) tak musíš připojit ten samotný tenký černý kablík unisensu na mínusový pól pohonné baterie, aby měl snímač k dispozici oba póly mezi kterými by měřil napětí. Viz návod. nic jiného mě nenapadá -pokud to není ono, tak dej trochu víc údajů co to dělá


Přílohy:
Snímek obrazovky 2014-09-27 v 0.30.45 (kopie).jpg
Snímek obrazovky 2014-09-27 v 0.30.45 (kopie).jpg
[ 13.78 KiB | Zobrazeno 2605 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: sob 27.09.2014 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Chcem sa opýtať skúsenejších: Za aký čas po zapnutí vysielača a prijímača má začať senzor prenášať údaje?
Keď to pozapínam, tak na displeji nie sú údaje senzorov, ale iba čiarky. Údaje naskočia po asi minúte-dvoch, keď pohýbem kniplami.
Futaba T14SG.
Je to OK alebo tam mám nejaký problém?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: sob 27.09.2014 22:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
jindraj píše:
to je asi nějaký renonc ... unisense mám aktualizovaný a nic jako napětí "2"

"unisens-AIR modul" na displeji ukazuje napětí baterie 1"=napětí na přijímači.
a napětí baterie 2 -50 V.(max napětí?).
Air modul ukazuje napětí baterie1 v případě připojení kabelu snímání napětí článku napětí této baterie.(jinak má být propojen - s baterií.)
displej na MC 20 + smartbox.
verze Unisens 1.09


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2014 8:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Napětí 2, má 3 hodnoty: -50, 0 a 50. Signalizuje jestli jsou zobrazeny minimální, maximální nebo aktuální hodnoty (tedy, když je tato funkce povolena v nastavení Unisens a je připojen příslušný signálový kabel k přijímači)

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: ned 30.11.2014 17:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 174
Bydliště: Lednické Rovne SK
podelím sa o skúsenosti so servisom:
po asi treťom "vykúpaní" unisense /v beaveri, aj polarise/ mi odišlo meranie prúdu /tým aj kapacity/. Myslím, že unisens som dorazil tým, že model som si priblížil k brehu pridaním plynu /sonda bola zaplavená - poškodený trup/ predchádzajúce kúpele sonda vydržala, ale asi má ma to vplyv, že už som po nehode nepáčkoval... Napísal som pravdu na: info@SM-Modellbau.de - komunikoval som nemecky /vďaka dcére/, chceli, aby som to napojil na počítač a poskúšal pomeniť niektoré hodnoty v nastaveniach, ale nič nepomohlo. Tak mi odporučili, aby som to poslal. Takže šup do bublinkovej obálky a za 2,30€ to cestovalo do Nemecka. Po cca dvoch týždňoch /začal som mať obavy/ som im napísal, či im to prišlo. Odpísali, že je to opravené a posielajú mi to. Asi po týždni som to mal doma opravené /a znova pekne zabalené v tej zmršťovačke -ja som ju pri sušení odstránil/ . Priložená bola faktúra: 5€ oprava a 10€ poštovné. Takže aj s mojím poštovným ma to vyšlo na 17,30€.......toť vsjo priatelia....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UniSens - E
PříspěvekNapsal: čtv 25.12.2014 7:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2007
Příspěvky: 311
Bydliště: Jelivářov
Ahoj,
ježíšek nadělil unisens E. Trochu jsem si s ním hrál ale co mi není jasné je to, co nastavit v hodnotě "Strommessung", v případě že mám regulátor s BEC vývodem a budu jej používat a čidlo mám kabelové / bez konektorů/?

Myslím si, že by tam měla být hodnota "invers" a černý kabel /minus/ bude nepřipojen
ale nejsu si 100% jist. Návod hovoří toto:

"Strommessung" chooses the direction of current flow, and so the positive current direction in which the power is measured. When using the green MPX connector or the yellow XT60 connector choose "normal" so that positive currents are measured when discharging the Batteries. For the gold connectors on drives with a socket on the positive terminal of the battery use "normal", if the positive terminal of the battery is a plug, then select "invers".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz