Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Re: UniSens - E

pát 28.04.2017 11:40

FrSky Horus, nějak to nastavené mám od prodejce, ale chtěl bych to ještě doladit.

Re: UniSens - E

pát 28.04.2017 11:55

Aha, takže spojené (přenos dat) s vysílačem to máš v pořádku. Horuse neznám, na Jeti si nastavuji na vysílači (zobrazuje stejně jako Jetibox) co potřebuju... (alarmy, vario) nevím, jestli to lze i na Horusovi...

Re: UniSens - E

sob 29.04.2017 18:07

Ano, přesně tak, spojení a přenos dat funguje. Nicméně bych zkontrolovat/provést aktualizaci FW a zkontrolovat/donastavit některé parametry.

Multifunkční telemetrický senzor pro Duplex, Hott...

úte 26.02.2019 10:47

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto senzorem: SM USS-E XT-60?
Narazil jsem na něj při brouzdání na internetu a vzhledem k funkcím a rozměrům, uvažuji o jeho pořízení do větroně, kde zrovna nemám místa nazbyt.
Přílohy
9709863_SM-UNISENS-E-XT-60-STECKER_570x570.jpg

Re: UniSens - E

úte 26.02.2019 11:15

A ještě viewtopic.php?f=39&t=84077 a viewtopic.php?f=39&t=78450
vyhledáno přes search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=unisens

Re: Multifunkční telemetrický senzor pro Duplex, Hott...

úte 26.02.2019 14:33

kajjez píše:Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto senzorem....
Mám, pozitivní, s Graupnerem i FrSky.

Re: Multifunkční telemetrický senzor pro Duplex, Hott...

úte 26.02.2019 20:18

ellet píše:Mám, pozitivní, s Graupnerem i FrSky.

Lítám jej v několika kusech bez problému s Futabou.

Re: UniSens - E

sob 02.03.2019 12:54

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu uživatele Jeti DS/DC s Unisens-E.
Mohl by mi prosím někdo potvrdit, zda pro přenos veškeré telemetrie z Unisens-E (vario, proud, napětí, vario, výškoměr atd.) do rádia Jeti, stačí do přijímače Jeti REX 7 připojit pouze ten jeden konektor do pozice EXT v přijímači? Jestli to dobře chápu z manuálu Unisens-E, tak ten druhej kablík z čidla se do volného kanálu přijímače zapojuje jen v případě, že budu chtít přepínat minimální / aktuální / maximální hodnoty z čidla, a tedy pro běžný příjem pouze aktuální telemetrie ten druhej kablík nutnej není? Jde mi o to, jestli mi pro přenos telemetrie u 7mi kanálového větoně bude stačit přijímač REX7 (kde mi nezbyde žádný volný kanál pro ten druhej kablík) a nebo jen kvůli tomu druhému kablíku z čidla by se musel použít vícekanálový přijímač, třeba REX10 u kterého ale zase může v malých trupech překážet jeho větší velikost... Jeti zatím nemám, ale vypadá to že do ní půjdu tak zjišťuju možnosti a hlavně situaci uhledně přijímačů a telemetrie.
Přílohy
unisens.png
rex7.JPG

Re: UniSens - E

sob 02.03.2019 23:20

Ono u všech systémů to funguje stejně. Pokud to hlášení nepotřebuješ, tak se ten kablík nikam nepřipojuje. Já ho vyndávám z konektoru, aby nepřekážel.

Re: UniSens - E

ned 03.03.2019 9:07

janva9 píše:Ono u všech systémů to funguje stejně. Pokud to hlášení nepotřebuješ, tak se ten kablík nikam nepřipojuje. Já ho vyndávám z konektoru, aby nepřekážel.

Ahoj, předpokládám že jsi úplně můj dotaz nepochopil. Já CHCI zobrazování telemetrie na rádiu a CHCI mít z rádia hlášení, jen nepotřebuju přepínat mezi ninimálními/aktuálními/maximálními hodnotami, k čemuž právě má sloužit jestli dobře chápu ten kablík zapojený do volnýho kanálu RX. Tedy mi šlo jen o to mi potvrdit, zda aktuální telemetrie bude fungovat a zobrazovat se mi i bez toho druhého kablíku zapojeného do volnýho kanálu přijímače (viz obrázek v mém minulém příspěvku). Mělo by to snad fungovat takto jestli to dobře chápu:
1. zapojený jen ten jeden kablík do EXT přijímače = plné vysílání aktuální telemetrie z RX do TX
2. zapojený kablík do EXT přijímače + zapojený i ten druhý kablík do volného kanálu přijímače = plné vysílání telemetrie + možnost přepínání mezi minimálními/aktuálními/maximálními hodnotami

Re: UniSens - E

ned 03.03.2019 11:02

Ano, ten druhý signálový kabel je pro přepínání min/max/aktuální hodnoty. Já ho taky nemám zapojený a zobrazuje se mi jen aktuální hodnoty. Sice to mám s Graupnerem, ale to by mělo být stejné

Re: UniSens - E

ned 03.03.2019 19:50

TomasN píše:Ano, ten druhý signálový kabel je pro přepínání min/max/aktuální hodnoty. Já ho taky nemám zapojený a zobrazuje se mi jen aktuální hodnoty. Sice to mám s Graupnerem, ale to by mělo být stejné

Děkuju

Re: UniSens - E

pon 24.06.2019 6:22

Ahoj kluci, chtěl bych se zeptat majitelů Jeti + unisens, zda s tímto senzoren funguje (pro prvotní nastavení systému+aktualizace FW čidla) USBa převodník od Jeti namísto originálního převodníku od SM modellbau? Jde o to, že ten Jeťáckej převodník už mám doma, tak kdyby byl ten Jeťáckej převodník s unisens-e funkční, tak abych případně zbytečne nekupoval k tomuto čidlu další USB převodník. děkuju za radu.

Re: UniSens - E

pon 24.06.2019 15:38

miglosch píše:Ahoj kluci, chtěl bych se zeptat majitelů Jeti + unisens, zda s tímto senzoren funguje (pro prvotní nastavení systému+aktualizace FW čidla) USBa převodník od Jeti namísto originálního převodníku od SM modellbau? Jde o to, že ten Jeťáckej převodník už mám doma, tak kdyby byl ten Jeťáckej převodník s unisens-e funkční, tak abych případně zbytečne nekupoval k tomuto čidlu další USB převodník. děkuju za radu.


Jo funguje bez problémů. Taky ho používám.

Re: UniSens - E

úte 25.06.2019 5:30

Super a děkuju moc za informaci.
Odeslat odpověď