Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: pát 25.06.2021 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Při dnešním lítání s Arabelou na LiIon 2S1P Jeti 2600 se při napětí z telemetrie MUI 6,6V ozval podivnej rachot, motor ztratil výkon a tak jsem hned přistál. Myslel jsem, že je přehřátej regl. Zkusil jsem dát jinou baterku a regl makal. Když jsem připojil zpátky původní baterku, SBEC makal ale motor nic neodpípal, prostě mrtvola. Zkusil jsem jinou již skoro vybitou LiIon baterku 2S1P Parkside 2Ah a pustit motor na zemi a sledovat co se děje. Při napětí 6,5V zase stejný rachot a ztráta výkonu.
Vypadá to, že regl Maytech 40A 2-6 LiPol/SBEC 5,5V/5A si neví rady s napětím pod 6,5V. Zdánlivě to vypadá, že je nastavený omezení výkonu při 3,3V/čl. pro LiPol ale podle programovací karty jsou nastavený LiPol a omezení 2,9V/čl. Míň než 2,9V/čl ani nastavit nejde.
Zkusím ještě jednou zkontrolovat nastavení a taky zkusím hlídání napětí zcela vypnout.
Kdyby to blblo dál, máte prosím někdo odzkoušený nějaký regly 25-30A na LiIon dvoučlánky, který by chodily až do 5,2-5,4V? Našel jsem že Jeti Spin 33 chodí už od 5V a slyšel, že prý YGE30 (bez telemetrie) taky chodí na LiIon od 5,4V ale u dalších reglů se s nejnižším napájecím napětím reglu prodejci/výrobci nikde nechlubí.
Díky za odzkoušený tip.
Edit: Zkusil jsem přes programovací kartu hlídání napětí baterek vypnout a dělá to dál. Takže regl opravdu pod 6,5V nefunguje. Asi byl vyvíjen jen pro LiPol, kde se tak malý napětí pro dvoučlánek vůbec nepředpokládá.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: pon 28.06.2021 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To se tady opravdu nenajde nikdo, kdo má odzkoušenej regulátor na dvoučlánek LiIon s koncovým napětím kolem 2,8V/článek, tedy napájecí napětí reglu 5,5V s Sbec, protože lineár by napájení serv a přijímače nezvládal.
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: sob 03.07.2021 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kámoš mi půjčil regl Dualsky XC45 Lite. Píšou 2-3 LiPol, BEC 3A/5,2V.
Projel jsem ho na laboratorním zdroji. Motor s ním jede ještě na 5,8V (2,9V/čl) ale na 2S LiIon opět nepoužitelný, pod 6,8V (3,4V/čl) začne padat napájecí napětí pro přijímač. Bec sice 3A ale bohužel lineární, takže zvyšovat napětí pro přijímač neumí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: sob 03.07.2021 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Litam v Coradu YGE 35LVT na dva clanky LiIon VTC5A. Odber cca 28A.
A naprosto v pohode.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Díky za info. Sice mám Jeti přijímací část ale vysílačová část je jen 2,4 GHz modul Jeti a telemetrie je na Jetiboxu Mini. A ta telemetrie YGE 35 na Jetiboxu nejde, zobrazuje vždy jen jednu hodnotu, už jsem to zkoušel. Takže telemetrickej regl nevyužiju. To by mě spíš zajímalo, co ten netelemetrickej YGE 30.
Můžeš mi dát info, do kolika voltů na článek lítáš a kolik máš před přistáním napětí pro přijímač? Tenhle problém je totiž spojenej s buzením koncových Fetů v reglu, většina starších chodí až od cca 4V. U těch docela nových YGE je šance, že používají modernější typ Fetů, co chodí při nižším napětí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Měl jsem půjčenej Talon 35 Castle 2-6S BEC 7A max. Napěťově chodil do 5,5V ale ani do bublinoletu bych si ho v žádným případě nedal. Již kolem 6,3V nahodile vypadával na cca 2-3 sekundy BEC. Čím bylo napětí nižší, tím to dělal častějc. To by byl problém i na 2S LiPolky. Vím o dalším Talon 35 na kterej spadnul kámoš kvůli výpadku SBEC, takže asi mají nějaký problém. Navíc jeho SBEC při napětí baterky 6,4V už neudrží konstantní napětí pro přijímač, začne při zatížení padat o 0,3V i více.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Testnu ti to zitra.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
V příloze je log z letu Corada na 2S-LiIon.
Data si musíš analyzovat sám, Futaba není schopná dodnes vymyslet nějaký soft co bude aspoň trošku vizualizovat data.
Ale YGE 35LVT nemá s 2S-LiIon naprosto žádný problém. Z BEC reglu je napájené 6 serv a všechno ostatní.


Přílohy:
00000603.rar [292.01 KiB]
54 krát
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Díky! Vidím tam sloupec Current voltage začínající na 8,4V a končící 7,1V. Ale v průběhu letu to spadlo až na 5,1V, což je podstatný že to ještě regl motorově zvládá. Ale BEC už taková sláva není, při baterce pokud má pod 6V napětí z BEC padá z stabilizovaných 6,1V až na 5,1V. Ale níž to nejde, tak snad nehrozí že by vypadl přijímač.
Tohle asi se dvěma LiIon s vypínáním na 2,8V/čl. použitelný je.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Testoval jsem na laboratorním zdroji regl FOXY G2 R-30SB. 2-4S 30A cont/ 45A; Sbec 5,2V/3,5A cont/ 5A max.
V defaultním nastavení výrobce se zapne od vstupního napětí 6,8V, na nižším pípá poruchu. Pokud je ale jednou regl zapnutej maká až do vstupního napětí 4,8V, což je naprosto bohatá rezerva u 2S LiIon, který se můžou vybíjet až na 2,8V/čl. celkem tedy 5,6V.
Sbec dává deklarovaných 5,2V ještě při napájecím napětí 5,7V. Při napájecím napětí 5V dává Sbec ještě stále 4,7V.
Na provoz se dvěma LiIon je tedy v pohodě použitelnej až do stavu úplnýho vybití.
Zítra zajdu ke kámošovi co má programovací kartu a podívám se, co tam je nastavenýho. Stejně budu potřebovat nastavit brzdu a její intenzitu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor pro 2S LiIon
PříspěvekNapsal: ned 25.07.2021 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Regl vyzkoušenej za letu. Přistával jsem na 3V/čl. Zajímavý bylo, že vrtačkový Parkside 18650 2Ah, který mají asi 15-20 cyklů, dokázaly dát 2,18Ah.
Smutný je, že skoro 6x dražší Jeti Power 2600A za stejných podmínek nedají ani to. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz