Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 10:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Chlapci, keďže po rokoch kedy som len lietal idem osádzať pár polystyréňakov napr. toto chcel by som typ na nejaké slušné micro/ mini digitálne servá s kovovými prevodmi. Pod pojmom slušné si predstavujem, že budú spoľahlivo chodiť aj pri -15oC bez driftu. Mohol by som tam dať HXT900, lietaval som s nimi aj pri poriadnych mrazoch, ale radšej by som nejaké digitály. Skúšal som Gening D90, ktoré som našiel v šuflíku - nejak si pamätám, že to tu kedysi dávno ktosi dával do placu - ale majú hodne veľký teplotný drift. Na HK majú do 10$ pomerne slušný výber, niečo typu Corona 939MG by tiež mohlo byť. Chcem niečo tak cca do 10$, viac sa mi za servá do EPP dávať nechce.
Dajte nejaký tip, s čím máte dobré skúsenosti. Vďaka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 10:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
ddano007 píše:
...slušné micro/ mini digitálne servá s kovovými prevodmi ... tak cca do 10$, viac sa mi za servá do EPP dávať nechce.
Dajte nejaký tip, s čím máte dobré skúsenosti. Vďaka.

Taková doporučení a zkušenosti by mě taky velmi zajímaly - není nad osobní ověření :)

ddano007 píše:
napr. toto

Odkaz mi nějak nefunguje.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 11:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
zelkar píše:
Odkaz mi nějak nefunguje.

Ehmmm, už ani mne... OK, ospravedlňte zníženú kvalitu videa:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 12:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Co třeba tyto? http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=2536
Myslím že by zhruba měly splňovat požadavky. Mám 4ks v ORCE (F3K samodomo podle plánku), napájím 2S Li-po a přijdou mi jako velmi dobrá!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 15:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
D90 mají teplotní drift? Já je právě zkoušel na drift, a zdály se být v pohodě. Nezkracuje se ti spíš letadlo proti uhlikovýmu táhlu, což by udělalo to roztrimování?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 18:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
HonzaS píše:
D90 mají teplotní drift? Já je právě zkoušel na drift, a zdály se být v pohodě. Nezkracuje se ti spíš letadlo proti uhlýkovýmu táhlu, což by udělalo to roztrimování?

Že by :?: Táto možnosť ma nenapadla... Postup bol taký: osadil som D90 do Suchoja , nastavil neutrály, prišiel na pole, kde bolo -8oC a boli hodne uletené, tož som dotrimoval. Večer som doma zapol a bolo treba odtrimovať. Dĺžka uhlíkových tiahel servo - výškovky je cca 30cm. Môže na takej vzdialenosti spraviť rozdiel cca 30oC nejaký brutálny posuv uhlík vs EPP?
Druhá otázka - keď vidím, že máš s Gening skúsenosti: keď som ich honil na servotesteri, zdalo sa mi, že majú oproti TGY-306 trochu hrubší krok. Otáčaš servotesterom a servo ide skok - nič - skok -nič... Tebe to nerobili? Kupoval som ich už možno tak 4 aj viac rokov dozadu na HiModel, ale vytiahol ich až teraz cez víkend, aby som ich nahodil do Suchoja. Takže nemám s nimi žiadne skúsenosti, len ma prekvapili tieto dve veci.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 18:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
REX píše:
Co třeba tyto? http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=2536
Myslím že by zhruba měly splňovat požadavky. Mám 4ks v ORCE (F3K samodomo podle plánku), napájím 2S Li-po a přijdou mi jako velmi dobrá!

Majú trochu slabý ťah 1- 1.2kg. Ja by som rád skôr nejaký digitálny ekvivalent HXT900 s kovovými prevodmi a ťahom cca 2kg.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 19:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ddano007 píše:
... Otáčaš servotesterom a servo ide skok - nič - skok -nič... Tebe to nerobili? ...

Mám je také. Tohle mně zaujalo.
Na servotesteru se chovají jak popisuješ ale na přijímači chodí plynule, reagují i na malinké změny polohy kniplu.
Zkus je na rádiu, ty servotestery mívají mizernou rozlišovací schopnost (A-D převodník).
Geningy D531 mám teď v malém Swiftu, poloha stejná jak venku (cca +4°C) tak v hale (cca +18°C).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 20:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
ddano007 píše:

Že by :?: Táto možnosť ma nenapadla... Postup bol taký: osadil som D90 do Suchoja , nastavil neutrály, prišiel na pole, kde bolo -8oC a boli hodne uletené, tož som dotrimoval. Večer som doma zapol a bolo treba odtrimovať. Dĺžka uhlíkových tiahel servo - výškovky je cca 30cm. Môže na takej vzdialenosti spraviť rozdiel cca 30oC nejaký brutálny posuv uhlík vs EPP?
Druhá otázka - keď vidím, že máš s Gening skúsenosti: keď som ich honil na servotesteri, zdalo sa mi, že majú oproti TGY-306 trochu hrubší krok. Otáčaš servotesterom a servo ide skok - nič - skok -nič... Tebe to nerobili? Kupoval som ich už možno tak 4 aj viac rokov dozadu na HiModel, ale vytiahol ich až teraz cez víkend, aby som ich nahodil do Suchoja. Takže nemám s nimi žiadne skúsenosti, len ma prekvapili tieto dve veci.


Jo, to bych viděl na teplotu. V hale stačí občas pár stupňů a prověsí se lanka, když jsem bral halovky ven do mrazu, tak se občas "vyloupl" nějaký uhlík a udělala se na něm boule, jak se letadlo zmenšilo.

D90 jsem měl mraky, kupuju je průběžně už pár let u rcfactory (ale lítají i v dřevěných modelech). A těch skoků jsem si nikdy nevšiml, na přijímači chodí hezky plynule.

jyrry: není to servotester hihitec? ty mívaly logickou 1 někde na Vin - 0,9V, ne 3,24V nebo kolik je standard. To taky může trochu dělat bordel, ne?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 20:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
:lol: :lol: :lol: Hledal jsem video v čem třeba geningy D90 lítaly, a našel jsem video když točí brácha :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Jinak jsem ale měl na mysli spíš tohle:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

jinak jsem si dal D90 i do soutěžní epp Extry, zatím nelituju.
viewtopic.php?f=10&t=78445

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Mám tato:
http://www.banggood.com/4X-Towerpro-MG9 ... mds=search
v EPP stíhačce se stabilizací AS3X, nalétáno cca 3 hodiny, což není ještě žádná test, ale plní co čekám.
Se stabilizací se nezastaví.
Koupil jsem je vlastně jen z důvodu testování AS3X.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 20:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tyhle čínský serva v kovu mi většinou přijdou horší než plastový ekvivalent :( Za chvíli to má vůle, převody mají většinou větší odpor... kde můžu dávám plast.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 22:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
to HonzaS: OK, nejakú D90ku ešte tuším ešte niekde mám, možnu ju skúsim ce víkend potrápiť mrazmi. Uvidíme. Inak na margo plasťáky vs. kovové prevody - možno sa kov skôr vylágruje, ale z hľadiska odolnosti pri pádoch by mal viac vydržať. A pri rekreačnom lietaní zase tie kovové až tak na frak nedostávajú...
to jyrry: lietať som ich ešte nelietal, skúsim sa im trochu pozrieť na zúbok ako sa chovajú na prijímači.
to HLA: tie Towerpro MG91 by boli super len majú uvádzanú teplotu 0 až 55oC. Mňa práve trápia teploty pod nulou. Problém totiž vznikol, keď som minulý týždeň lietal pri -8oC a milý Suchoj lietal tak nejak čudne ( to som tam mal ešte osadené nejaké RXC digitály ). Tak som úspešne bez poškodenia pristál ( spadol ) a zistil, že jedno servo nešťastne vrčalo a viac nereagovalo, jak reagovalo. Pritom doma chodí super, dokonca ešte pred mesiacom, keď nemrzlo lietalo perfiš. Evidentne mu mráz nerobil dobre :mrgreen: Dosť serv má uvádzaný rozsah od -20oC, sranda je, že HXT900 dokonca od -30oC :D

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ja používam sem tam Emax. Za tú cenu v pohode. (ale nieak som ich nikdy neskúmal)
http://www.banggood.com/search/emax-servo.html

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slušné digi servá do EPP za 10$
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
Mám Tower-pro 92 MG ve Veloxity od RCF (akrobat) a létám s ním celý leden, třeba zrovna včera v -7 a v pohodě, jen bych řekl že jsou v tom mrazu trochu pomalejší a hlučnější.


Přílohy:
2070_1_MG92B_Digital_servo.jpg
2070_1_MG92B_Digital_servo.jpg
[ 36.25 KiB | Zobrazeno 4541 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mior a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz