Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 16:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mám tady zvláštní problém. Duplex TU modul zastrčený místo starýho Hitec 35 MHz modulu. Proti tomu na druhý straně RX Rex7 a nebo starší R7.
Vše chodí jak má kromě jedný vyjímky. Y6 kanál má na servu výchylku jen cca +-10 stupňů. Na JetiBoxu ukazuje střed 1,5 a dráha má rozsah 1,4 - 1,6mS. Ostatní mají 1,05 - 1,95mS. Když jsem vytáhl z Hitecu TU modul, tak podle osciloskopu PPM dávají všechny kanály stejnej rozsah impulzů oněch 1,1 - 1,9. Takže do TU modulu jde PPM správně. Jenže z obou přijímačů to jde už špatně. To by vypadalo, že TU mrší funkci Y6, jenže pokud projdu vše, co jde přes Jetibox v TU prohlídnout tak tam není nic o nastavení délky impulzů pro serva. To je jen v přijímači. Pokud procházím přes Jetibox a telemetrie RX vše kolem nastavení výstupů Y1-Y7, tak nikde žádnej mix či omezení "zesílení" výchylek serva. Všechny kanály jsou na základním nastavení, žádný samokřídlo a podobný věci. Pokud dám u Y6 zesílení na obě strany 200%, tak se výchylka zvětší na cca +-20%. Zkusil jsem R7 zresetovat na tovární nastavení a žádná změna. Přeci není možný, aby dva typově různý přijímače měly stejnou závadu či byly z fabriky na Y6 stejně špatně nastavený.
Netušíte prosím někdo, v čem by mohlo být dílo? Teoreticky bych mohl zkusit půjčit ještě jeden přijímač, další TU ale k dizpzici nemám.
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Napřed mě napadal přijímač, ale jestli to dělá na dvou to samé i po resetu, tak to vypadá na problém v TU modulu. Ale nevzpomínám si, že by se to v něm dalo nějak ovlivnit. Vidím to spíš na nějakou závadu. Asi ti nezbyde, než ho poslat Jeťákům.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 21:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
A nie je to nahodou problem radia? Resp. Nastavenia?

Odoslané z P00C a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli to PPM funguje normálně, tak to nemůže být nastavením vysílače. To by na něm bylo na oscíku vidět.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak, Hitecem to není, PPM je v pořádku, psal jsem to na začátku vlákna. Dnes jsem zkusil ještě jeden přijímač a stále Y6 malý výchylky.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Něco musí být špatně v tom TU-modulu, který to PPM teprve kóduje do paketů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 13:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zavolám na Jetipodporu, jestli tam ale někoho seženu...
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 20:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Cosi podobného mi dělá přijímač Jeti REX8 , podpora Jeti určila vadný procesor + FW.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jenže jemu to dělá u dvou různých přijímačů to samé, takže to vypadá na problém vysílacího modulu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Celkem by mě zajímalo, co v telemetrii přijímače v záložce měření středu a obou krajních poloh Y1 až Y7 vlastně zobrazeno. Jestli "vstup" z přijímače a nebo výstup na servokonektorech po těch různejch mixech, co jeťácký přijímače umožňují. Kdyby to byl až výstup, tak by to mohlo být nějakým (třeba i blbým) defaultním fabrickým nastavením FW sedmikanálových přijímačů. Sice je jeden REX7 a druhej R7 ale oba jsou EX.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak teď nevím jestli ti jde o skutečné výchylky serva K6, nebo jen hodnoty telemetrie Y6. Rozumím ti správně? Pokud jde o to, jestli je to vstup přijímače, nebo až výstup pro servo, tak to můžeš snadno ověřit na jiném kanálu, který ukazuje dobře, a to tak, že nastavíš omezení výchylek v přijímači. Pokud je to vstup, hodnoty zůstanou stejné a pokud výstup, budou se měnit podle nastavení na přijímači.

Edit: Teď jsem koukal do manuálu a do stromu a Y jsou opravdu výstupy na serva, to znamená, že se na nich projevuje naprogramování a mixy v přijímači. Pro Y6 a Y7 se dá měnit i typ výstupu viz. tabulka v návodu. Nemáš to špatně nastavené?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 0:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak já zas nevím, co to je K6 :lol: Zkusil jsem snížit zesílení A + B (což jsou výchylky na obě strany) ze 100 na 50% a hodnota výpisu x,xx mS v telemetrii se nezměnila ale výchylka se zmenšila o cca 1/2, takže to jsou vstupní hodnoty do uživatelských mixů přijímače. Zvláštní je, že stará R7 ty hodnoty v telemetrii má, novější REX 7 ne. Taky jsem si myslel, jestli nebude u Y6 nějakej problém s tím, že tenhle výstup se dá nastavit i jako druhej vstup telemetrie pro další čidla a nebo jako bitovej vstup ON/OFF a ještě něco dalšího. Ale na R7 Y6 změnit nejde, takže v tom asi problém nebude. Abych vyloučil úplně všecko, zkusím TU modul zastrčit do kámošovy Eclipsy nebo Optica, ty by měly mít stejnou kostku VF modulu jako Prism.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 1:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
K6 jsem myslel CH6 (podle Jeťáků) :lol: Myslím že to přendání TU-modulu do jiného vysílače nebude mít žádný vliv. Lepší by bylo zkusit si půjčit jiný TU-modul. Ten Y6 by měl být přepnutý na "servo". V tom návodu jsem nikde nenašel do jakých defalt stavů se nastaví při továrním nastavení podržením L a R šipek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz