Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: pon 18.12.2017 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
misamltr píše:
Takže 22Awg https://emotors.cz/konektory-a-prodlouz ... el-1m.html , ikdyž je to kvalitní měď stačit nebude? Budou tam klasické hs 645mg, nějaké silnější savox na klapky, nic extra. Výchylky minimální, vibrace od dvouválce minimální a táhlo co nejblíže osy serva. Jaký tam potom může být odběr? Bude tam rozvodná deska od Kocába.


Michal
Záleží na dĺžke kábla.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: pon 18.12.2017 22:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Nejdelší kabely budou k VOP- 125cm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Jak tu již někdo psal dobré kabely jsou tyto.
https://www.jino.cz/kabel-krouceny-jr-3x0-5-mm_1704
Používáme je do velkých 2,6m benzíňáků + kvalitní krimpování a je klid.
Tu délku co potřebuješ 125cm je v pohodě to u 2,6m je to někdy i delší 1,5m k VOP - pak je v hodné dát k servu Low ESR kondík na vyžehlení napájení.
Co se týká krimpování dělal jsem jich už docela dost a jde to do krimpu se vlezou v pohodě, horší je to potom dutinky nacpat do plastového domečku pro servokonektor, ale při toše praxe to jde.
Držím palce :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 12:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Diky za dalsi informace. Ten kondenzator mam jak umistit? Ja bych ho dal na v kabel u serva, nez to nejak pajet.


Děkuji Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 13:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
No napíši svůj názor a moje zkušenosti(nikomu nevnucuji)
Každý konektor v cestě mezi Rx a servem je špatně(přechodový odpor = úbytek napětí). Tento jev co nejvíce minimalizuji a vyhýbám se ruzným servo spojkám atd.
Kabel serva s konektorem ucvaknu a nechám cca 5 cm k servu, na ten naletuji nový silný servo kabel a u Rx nakrimpuji konektor.
Když to letuji přidám paralelně k +/- Low ESR elit dle napětí 2S 10-12V kapacita 0,5 mF až 1000mF. Aby kondík fungoval jak má, musí být co nejblíže k servu.
Toto je řešení pro stále instalace kde ni nerozpojuješ, pokud se jedná o rozebírací spoj používám mezi servo a novou prodlužku MPX 6pin a vždy 2 výstupu spojím aby využil na jeden kablík 2 piny.
Ten pak zaleji (tavnou pistolí) v duralové formě a je to https://goo.gl/photos/s6LqRGHufc6QVsUm9
Nutno podotknout letování je také špatné, kor do stroje s benzínem, letovaný spoj(licna s cínem) díky cínu zvtvrdne a je křehký a mohl by se ulomit. Musíš spoje foxovat na rovnou plochu(bočnici, blazový potah atd)třeba tavnou pistolí a tím elimovat vibrace v letovaném spoji. Volný servo kabel bez cínu se může mrskat jak chce, to ti dříve rozebere motor dřevěnou konstrukci modelu.
S pozdravem PV.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Ten kabel od Jino má opravdu průřez 0,5mm2 ? To by odpovídalo AWG 20 a já vidím v nabídkách většinou AWG 22. Ověřil to někdo? (I když, vidím ho i jinde)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 14:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
To jsem fakt neměřil, ale pocitově je to opravdu "lano k Titaniku" :twisted: mezi kroucenkama k servu. To ti dojde až když chceš dát 3 nakrimpovaný piny do domku servokonektoru a moc se jim nechce. Musel jsem si i povolit krimpovací doraz u kleští, jinak jsem nebyl schopen udělat kvalitní spoj.
Mám doma ještě zbytky mohu změřit průměr vodiče či nafotit. Mělo by to mít průměr vodiče cca 0,8mm což by mohlo být.
Změřím večer až dorazím z práce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 14:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Spawne. Plně s tvojí technikou souhlasím. Pájený spoj musí být očištěný a potom zalitý do něčeho jako je tavná pistole, možná i silikon, ale ten nepoužívám. Možná úplně nejlepší řešení je otevřít servo a pokud to jde co do velikosti spoje, tak kabel připájet rovnou do serva, očistit a při zavírání tam prdnout trochu té tavné hmoty. Díval jsem se na fotky, máš to pěkné. Co já u kulových čepů dělám, že tam dám ještě pod hlavičku šroubu podložku, protože se může stát, že se ti táhlo vykloubí a vypadne, takhle ta podložka nedovolí vypadnutí táhla. Sice jsem to ještě neslyšel, že by to vypadlo, ale člověk nikdy neví.

Ještě k tomu kondenzátoru. Servo vop bude ve výškovce. Bude tam mpx konektor, takže vezmu kondenzátor a připájím přímo do konektoru na plus a minus? Bude tam napájení 2s life. Mám koupit tedy https://www.ges.cz/cz/elektrolyticky-ko ... 13755.html tento?

Díky Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 14:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Ten kondík nedávej máš tam špatně napětí.
Pro tvojí aplikaci si zvol min 10V!!!! raději 16V - to podle toho zda nejsi vázán rozměrem kondezátoru.
https://www.gme.cz/elektrolyticke-konde ... 0&tech_par[92][]=5967&showFilter=92&tech_par[180][]=3869&showFilter=180&tech_par[180][]=4078&showFilter=180&tech_par[666][]=17059&showFilter=666&page=1#products
Hlavně musí být TYP LOW ESR - s nízkým vniřním odporem!
Ohledně letování rovnou do serva - souhlasím pokud je uživatel zručný a ví co dělá - nechtěl jsem k tomu navádět, ale je to nejlepší.
PV


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 15:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Koukám že ten odkaz dodrbal, tak konkrétně:

https://www.gme.cz/ce-680u-10vit-pan-fr-8x11-5-rm3-5
https://www.gme.cz/ce-1000u-16vit-hit-e ... 5-rm5-bulk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 15:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Limitovan mistem ve vop nejsem. Trochu vybrousim polystyren a lehce ho tam schovam. Koupim tedy ten do 16V.


Děkuji Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 18:25 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tady je pár obrázků, jak servokabel napájet. blog.php?u=8&b=95

Vodiče zkrátit postupně.
Obrázek

A pak najednou zasmrštit.
Obrázek


Poslední dobou přidávám na konce smršťovačky malý kousek tavného lepidla. Stačí odříznout kousek tyčinky, při smšťování se roztaví.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 18:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Takhle to přesně dělám. Jde mi o to, že to napájím přímo do mpx konektrou a začátek kondenzátoru chytnu tavnou pistolí, ať se taky nemele.





Díky Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 19:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
spawn78 píše:
... mohu změřit průměr vodiče či nafotit. Mělo by to mít průměr vodiče cca 0,8mm což by mohlo být. ...

Zajímavé. Ten 22AWG z Číny má jádro cca 0,8mm (po lehkém zkroucení aby se to vůbec dalo změřit). Izolace má 1,4mm.
Fotit to snad nemusím.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo kabel pro vlečnou 3.2m
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 20:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Jak jsem napsal, teď jsem změřil JINO kabel:
s izolací 1,42mm
jádro(měď) zkroucené 0,82mm
Berte to lehce s rezervou, blbě se to měří. Čili to odpovídá AWG 20 a průřezu 0,5mm2
Izolace je plastová a při letování má tendenci utíkat :D
A ještě pro rejpali, nejsem nijak spjatý s firmou JINO a nemám zádné bonusy či peníze za reklamu kterou stejně nedělám, jen se vyjadřuji k výrobku, který prodávají.
On to bude asi "stejný kabel" co tu psal Jyrry z HK, jen se dá koupit v ČR.
Metodu postupného zkrácení kabelu také používám. Její obrovská výhoda je v tom, že nemáš na kabelu hroudu z izolace, jen je potřeba dobře letovat(tavidlo), aby ti tam nezůstaly hroty z cínu a ty pak neprodřely izolaci kabelu.
PV


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz