Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
70karel píše:
...
Jinak v eru 4serva +el.podvozek
Reg.60A s BEC
...

Co je to za regl?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
HonzaS píše:
Ono to nejspíš "sotva" funguje, tedy přijímač má tak slabý napájení, že jede, ale už nemusí dostat telemetrický data do vysílače (ten proto ukazuje 0V).

Podvozek jede taky z BECky?

Co je to za přijímač?

Pokud fungují serva, podvozek a motor (předpokládám, že kromě motoru vše napájené přijímačem), tak není důvod aby měl příjímač "slabé" napájení (ať už se pod tím myslí cokoliv :wink:). Spotřeba vlastního přijímače je oproti zbytku zanedbatelná.
Baterii bych vynechal, tam problém být nemůže.
Předpokládám, že má přijímač v sobě nějaký jednoduchý typ AD převodníku, kterým měří své napájení. Pokud telemetrie funguje, mohl by být problém zde. A pokud by přijímač měl problémů více, tak to bude vysvětlovat i ten pád.
Je důležité zjistit, jestli v okamžiku, kdy to ukazuje 0V opravdu funguje telemetrie.
A mimochodem z vlastní zkušenosti vím, že pokud je na na stole model a vysílač příliš blízko u sebe, tak může být signál příliš silný a docházet k výpadkům telemetrie (např. FrSky Taranis).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Grugh píše:
...
Pokud fungují serva, podvozek a motor (předpokládám, že kromě motoru vše napájené přijímačem), tak není důvod aby měl příjímač "slabé" napájení (ať už se pod tím myslí cokoliv :wink:)...

No, to "cokoliv" může být ještě jiné cokoliv ... Proto se ptám na regl a vím proč se ptám.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
No, to "cokoliv" může být ještě jiné cokoliv ... Proto se ptám na regl a vím proč se ptám.

A můžeš konkrétně rezepsat proč se tedy ptáš?

Mimochodem nechápu, jak mohl někdo radit měnit baterku a nikdo se proti tomu neozval. Ani ty ne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Grugh píše:
... proč se tedy ptáš?
viewtopic.php?f=39&t=67919

To o té baterce jsem ani nepostřehl. A i kdyby, odpovídat můžu, nemusím.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 13:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
viewtopic.php?f=39&t=67919

To o té baterce jsem ani nepostřehl. A i kdyby, odpovídat můžu, nemusím.

Já úplně chápu, že si někdo nevšimne poznámky o baterii a rozhodně ti nic nevyčítám.
Jen mě překvapuje poměr lidí radících vyměnit baterii a těch, co ji jako závadu vylučují.

Co se týká BECu:
U spínaného BECu bych chápal nějakou interferenci (8kHz?). Ale ta by ovlivňovala např. PWM serv. Doufám, že 2.4GHz telemetrie je už pro ní mimo.
A aby spínané napětí (nezatížené) ukazovalo v telemetrii 0V? Proč?

8 stránek vlákna o YEP60 je na mě trochu moc. Potřeboval bych více nasměrovat. Peaky na výstupu BECu snad nezpůsobí 0V v telemetrii.

Poznámka ke slabému napájení (spíše pro ostatní):
varianta a) nízké napětí - Přijímač (pokud bude fungovat) tak normálně bude měřit napětí a posílat ho přes telemetrii. Pokud bude příliš nízké, tak nebude fungovat vůbec.
varianta b) nízká proudová zatížitelnost (tj. při zátěži klesne napětí) - Pokud dojde ke zvýšenému odběru proudu (pohyb nebo zatížení serva, ...) tak se přijímač resetuje. Ale pokud bude fungovat, bude posílat telemetrii se správným napětím.
Přijímač pro svou funkci potřebuje cca 3V (vycucáno z prstu). 0V mu k funkci nestačí.
Osobně bych třeba skusil do volného servo konektoru na přijímači zapojit kondenzátor. Ten vyhlazuje napájecí napětí a zvyšuje krátkodobou proudovou zatížítelnost. Ale i tak tipuju, že chyba je v přijímači (i kdyby jen softwarová).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 20:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já bych hlavně nevycházel z předpokladu, že ten BEC byl nezatížený :lol: Už jsem pár srandovních situací s elektrickýma zatahovákama na BECu viděl. Jako první bych kvůli vyloučení/potvrzení zdroje problému vyměnil přijímač, protože předpokládám, že nějaký osciloskop na měření skutečnýho napětí asi nepřipadá v úvahu?

H.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 21:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
HonzaS píše:
Já bych hlavně nevycházel z předpokladu, že ten BEC byl nezatížený :lol: Už jsem pár srandovních situací s elektrickýma zatahovákama na BECu viděl. Jako první bych kvůli vyloučení/potvrzení zdroje problému vyměnil přijímač, protože předpokládám, že nějaký osciloskop na měření skutečnýho napětí asi nepřipadá v úvahu?

H.

To beru. Zatahovací podvozek by za určitých okolností mohl dělat neplechu. (i když 0V? ;-))
Co takhle místo výměny komponent pouze některé zkusit odpojit (podvozek, serva)?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 6:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
zacal bych tim ze bych vsechno odpojil a nechal jen ESC a prijimac.

Zmer kolik je na konektoru do prijimace. Uz jsem tu mel odeslej ESC ktery daval do BEC konektoru full napeti, pokud je napeti pres uroven s kterou pocita delic/ADC tak muze ukazovat 0.
Pokud dava vic nez 5-6V (podle verze ESC) tak je v cudu a vymenit. Pokud dava v pohode napeti tak pripojit do ESC prijimac a pokracovat :

Ukazuje stale 0V :
- pokud bec dava 5V tak vem prijimac a zkus ho s nejakym jinym BECem nebo fixnim 5V napetim. Pokud ukazuje stale 0V tak je necim naclej a je to na vyhozeni/reklamaci/odeslani na opravu (podle veku a ceny :-D )

Pokud neukazuje 0V ale spravne napeti

- zkus pridavat jednotliva serva
- spadlo po pripojeni napeti na 0 ? To servo je nemocne takze vymenit
- nespadlo napeti tak zkus zahejbat rychle se vsema pakama tak aby vsechna serva jela najednou a projevil se pripadny problem s BECem



Pokud zapojis vsechno zpet a stale ukazuje spravne napeti tak je nejaky konektor blbe a odpojeni/pripojeni s nim hlo. Zopakovat ale s kazdym konektorem poradne zahejbat aby se odhalil blbej krimp atd....


Jsem presvedceny ze na 99% to najdes timdle postupem. V pripade ze to furt nepujde vyresit tak je moznosti pouzit PC Oscilloscope ze zvukovky (predpokladam ze lepsi nemas) ktery se dvema odporama jako delicem pro podobne aplikace castecne vyhovuje. Samozrejme az po zmereni toho ze mas 5V na vystupu aby jsi si neupekl zvukovku. Pripojit a sledovat.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 16:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Grugh píše:
To beru. Zatahovací podvozek by za určitých okolností mohl dělat neplechu. (i když 0V? ;-))
Co takhle místo výměny komponent pouze některé zkusit odpojit (podvozek, serva)?


Jo to máš pravdu 8) Já mám doma vykoupanej (ale funkční) přijímač, kterýmu nevěřím a používám ho jen na takovouhle diagnostiku, srovnávání serv atd. Mě nenapadlo že to jde řešit i jednodušeji (třeba jak píše Amper).

H

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 17:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Č.Budějovice
A jaký máš FW u vysílače? V jedné verzi FW to tebou popisované problémy dělalo...
Pokud se nepletu, dělalo to ve 4.22, verze 4.23 to opravovala....viz ReleaseNotes u každé verze FW

_________________
Scout, Judge


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 16:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.11.2017
Příspěvky: 11
No tak jsem se dival
Mam verzi 4.22 z 10/2017
Co s tim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 19:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Č.Budějovice
Prehraj to na aktuální a budeš mít po problému :) klidně i přes JETI studio, funguje to hezky :)

_________________
Scout, Judge


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: telemetrie jeti ,výpadek?
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 17:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.11.2017
Příspěvky: 11
Taj jsem přehrál sw verze 4.28 a vyzkouším....
informuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz