Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No tak jó, hádat se nebudu. Musel bych se podívat, jestli má něco podobného Hitec, ale na rovinu, moc o to zájem nemám.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Každý stabilizační systém funguje trochu (nebo úplně) jinak a jak píše Jyrry, je to věc SW v přijímači a jestli se nepletu, tak Gr. přijímače žádnou Záchranu ani Autolevel nemají. Doporučuji pročíst si manuál. To jestli jsou v přijímači jen gyra, nebo i akcelerometry má vliv na přesnost stabilizace ale jak se jednotlivé režimy stabilizace chovají je dané SW.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Lark píše:
Každý stabilizační systém funguje trochu (nebo úplně) jinak a jak píše Jyrry, je to věc SW v přijímači a jestli se nepletu, tak Gr. přijímače žádnou Záchranu ani Autolevel nemají. Doporučuji pročíst si manuál. To jestli jsou v přijímači jen gyra, nebo i akcelerometry má vliv na přesnost stabilizace ale jak se jednotlivé režimy stabilizace chovají je dané SW.
Pouze s gyroskopy ten autolevel fungovat asi moc nebude...

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 20:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
BoŠ píše:
Pouze s gyroskopy ten autolevel fungovat asi moc nebude...

Souhlas.
Stejně to platí naopak. Při rotaci (poryvu větru) bude akcelerometr ukazovat výchylku (včetně polarity) podle jeho "kolmé" vzdálenosti od osy rotace (hodně zjednodušeně). A ta může vést středem stabilizace, nebo kdekoliv jinde. Takže akcelerometr je pro tento účel nepoužitelný (resp. v této konfiguraci). Naopak zde najde uplatnění gyroskop.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
BoŠ píše:
Pouze s gyroskopy ten autolevel fungovat asi moc nebude...

Podívej se alespoň na označení těch Gr. přijímačů se stabilizací. Všechny mají 3x Gyro + 3x Akcelerometr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: sob 06.10.2018 1:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No.... ono se to tu už řešilo...

Lark píše:
... označení těch Gr. přijímačů se stabilizací. Všechny mají 3x Gyro + 3x Akcelerometr.
Všechny ne - http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... 2-3xG-HOTT (mám ho)
Ale ono je to jedno, myslím že >3000,- (za ten s akcelerometry) do toho tazatel stejně asi nedá...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: sob 06.10.2018 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten je ale asi jediný. Ostatní mají gyra i akcelerometry a tazatel uvažoval o Falcon12 a ten akcelerometry má, ale stejně si myslím, že je lepší se napřed naučit létat bez stabilizace za mírného větru, aby získal odhad jak se model chová. Klidně ten přijímač může použít, nechat stabilizaci vypnutou, a až později si začít zkoušet chování se stabilizací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: sob 06.10.2018 9:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No jo, když ona je teď taková doba... Game over ... respawn... a jedeme znova... :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 16:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.9.2018
Příspěvky: 6
Díky za všechny odpovědi. Stejně si to budu muset ještě 5x přečíst a pak zjistím, že tomu stejně nerozumím :D
Jen zde odkaz, kde jsem získal inspiraci.

https://www.youtube.com/watch?v=sOsIe4QFf5A


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Rozhodl jsem se, že už se konečně rozhoupu a po několika odkladech provedu upgrade rádia, všech přijímačů a modulů. Takže jsem si postahoval poslední verze FW pro všechno potřebné. Ale... U přijímačů MX-16 a výš mne zarazila v popisu verze FW tahle věta (je to verze FW 7a06 z června 2018):

- period time 10ms after update. Be careful with analog servos or use beta7a07 version.

Samozřejmě, že analogová serva ve svých modelech používám. Takže mám dotaz - máte někdo nainstalovanou tuto verzi 7a06 v přijímači, ke kterému jsou připojená analogová serva?
Pokud ano, jaké jsou zkušenosti-je to bez problémů? Nerad bych vše zaktualizoval a následně to vracel zpátky, mám těch přijímačů docela dost.
Popřípadě nemáte někdo zaarchivované poslední možné verze FW, kde tenhle problém není (pro MX-20, GR12, GR12L, GR12+3G, GR16, GR24, vario a napěťové moduly)? Já používám pořád ještě fakt dost historiický FW někdy z 2014 :(

EDIT: K jakým problémům vlastně může docházet?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Verze 7a06 má délku rámce 10ms a analogová serva jsou dělaná pro 20ms. Proto je tam ta verze beta7a07, ale bohužel je to ne úplně prověřená verze. Pro přijímače ti můžu poskytnout anglické "trojkové" verze, ale musel bych to vypreparovat z adresářů, protože to mám i s ještě staršími verzemi. Jinak pro Tx i všechny moduly a čidla si můžeš stáhnout celý balík posledních "HoTT Software Updates V4" v záložce Download u každého vysílače, nebo přijímače:
https://www.graupner.com/GR-16-receiver-HoTT-/33508/ Ty trojkové verze pro Rx tam ale už nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Hm, tak jsem v jiném vláknu našel toto:
"A pokud na výstup serva se zvýšenou frekvencí připojí analog, tak ten to nedá a pravděpodobně brzy umře."

Takže teď už vím, k jakým problémům může docházet :-)

No do beta verze nejdu, beta testera dělat nechci, na to mám své modely moc rád.

Koukal jsem na ty verze, já používám 1.182 pro Tx, 3a67 pro šestikanálové Rx (GR-12) resp 1v80 pro GR-12L, 1.02 pro šestikanál s gyrem, 6a37 pro osmikanálové a 3a78 pro dvanáctikanálové. Vario a čidla se aktualizovat nemusí, na stránkách je pořád stejná verze jako byla ve 2014.

Ona se ta změna rámce týká přijímačů GR-16 a vyšších, ale bohužel verze Tx a všech přijímačů musí odpovídat. Takže nemůžu zaktualizovat jen Tx a šestikanály a zbytek nechat jak je.

Takže pokud se nenajde někdo, kdo má zazálohované poslední verze před onou změnou rámce (podle change logu by to měla být pro Rx GR-12, GR-16 a GR-24 verze 7a03), tak bych Tě případně Larku poprosil o zaslání těch trojkových, pokud jsou novější než ty mé...

Mimochodem, od které verze je možné nastavit párování k modelu (modelmatch) a nové hlášky např pro letové fáze a pod?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 0:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Ta délka se ale dá ve vysílači nastavit. Zkoušel jsem to teď u GR18 vario (2.01) a měl jsem tam defoltně nastaveno 10ms a v TX jsem to přenastavil na 20ms. Chodí to tak i tak. Levná china servíčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 0:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Koukám do manuálu a myslíš v menu Telemetry/Setting and data view/RX servo/Period a nastavit pro každý kanál zvlášť? Tak pokud to funguje, bylo by to super. V mých historických verzích to změnit nemůžu, ale to má nejspíš logiku, protože ta fce tam asi ještě nebyla.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímače Gr/SJ HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 1:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Do vysílače bych určitě dal poslední 2v021 a ty verze pro přijímače co mám ti s ní budou chodit.

Tady jsou poslední verze které mám.
mx-20_1v207_English i mx-20_2v021_ENG
S1012_GR-12L_1a92
33508_GR16_6a39_f9
33512_GR24_3a78_f9
33516_GR32_3a99_f9
33577_GR12_gyro_vario_V104B
33579_GR18_gyro_vario_V201
33583_GR24_gyro_vario_V200

Tu 7a03 by moh mít Janva9. S tou délkou rámce jsem z toho teď trochu jelen. Že by to šlo na Rx přepínat samostatně pro jednotlivé kanály nevím. Já měl za to, že se to mění pro všechny kanály společně. To že analogová serva s tím rámcem 10ms můžou mít problémy je asi logické, i když to některá můžou pobrat. Nikdy jsem s tím nelaboroval, a i pro digitály mám 20ms.
To párování na model funguje už hodně dlouho, takže i ta verze 1v207 to určitě umí, ale ty vlastní hlášky jsou až od té 2v0xx.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: marcels a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz