Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2018 15:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7453
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
"Multi Servo Tester 3CH ECS" z laskaarduino 68 Kč,když nemám nikoho u Rychnova počkat doprava zdarma
"truggy 1/10" = RC auto má servo na řízení a ESC u pohonu - " ... v éru vždy minimálně 2 serva ... "


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 11:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
aviatik666 píše:
On je servotester od 300,- do 500,-Kč drahej...? :lol:


Tohle je ale adekvátní cena za něco, kde bych spíš použil pojem "servoanalyzátor" - tedy tester s jistou inteligencí, kde si nastavuji režim cyklování, konkrétní polohy doběhu atd., třeba je to navíc kombinované i s voltmetrem atd., koneckonců na některé věci z tvého odkazu by to sedělo.

Pro prosté ověření funkce serva je to ale totální overkill - na to mi stačí jeden potenciometr, jeden kousek NE555 a asi tři nejlevnější odpory a kondenzátory, i při maloobchodním nákupu po jednotlivých kusech je to dost pod 50. Že to číňan dokáže kompletně za 1,5USD je v podstatě adekvátní, ve větší sérii by to nemuselo být o moc dražší ani tady... Ten odkázaný tester z Ali mi přijde jako téměř ideální, k tomu ještě za další necelý dolar držák na 4 tužkovky https://www.aliexpress.com/item/High-qu ... 769537.htm , aby se při pochybnosti vyloučil problém s BEC a nic víc není třeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
tomashr píše:

Tohle je ale adekvátní cena za něco, kde bych spíš použil pojem "servoanalyzátor" - tedy tester s jistou inteligencí, kde si nastavuji režim cyklování, konkrétní polohy doběhu atd., třeba je to navíc kombinované i s voltmetrem atd., koneckonců na některé věci z tvého odkazu by to sedělo.


Je mi to upřímě jedno, postačí mi, co mám ve vysílači... :wink: Každý ať si koupí co se mu líbí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
.....a kdo má v šuplíku zásoby součástek ze zahr. , vejde se do 50 Kč i s mikroprocesorem (s řadou dalších funkcí).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomashr píše:
[

Pro prosté ověření funkce serva je to ale totální overkill - na to mi stačí jeden potenciometr, jeden kousek NE555 a asi tři nejlevnější odpory a kondenzátory, i při maloobchodním nákupu po jednotlivých kusech je to dost pod 50. Že to číňan dokáže kompletně za 1,5USD je v podstatě adekvátní, ve větší sérii by to nemuselo být o moc dražší ani tady... Ten odkázaný tester z Ali mi přijde jako téměř ideální, k tomu ještě za další necelý dolar držák na 4 tužkovky https://www.aliexpress.com/item/High-qu ... 769537.htm , aby se při pochybnosti vyloučil problém s BEC a nic víc není třeba.

Osobne by som to nebastlil aj jeby to stalo 50€

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 12:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
aviatik666 píše:
Je mi to upřímě jedno, postačí mi, co mám ve vysílači... :wink: Každý ať si koupí co se mu líbí.


Jo, pokud je tester ve vysílači, tak to je nejkomfortnější řešení :-) V souvislosti s RTR sadou pro auto se ale asi s tímto ideálem počítat nedá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Tester je přece v každém vysílači :) . Léta jsem serva testoval jen připojením k přijímači. U autíčka může použít pro jistotu kanál plynu, který funguje a jako zdroj 4 tužkovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 16:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7453
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Solim Namez+jiní Účelem použití servo testeru je ověření předpokladu: "Servo je OK", bez užití RX+4AA + TX
Tedy rozdělení "PROBLÉMU" na případy závada = servo / závada souprava RX + TX (možné i vadné oboje).
Po ověření "Servo je OK" mohu zjišťovat zda funguje se soupravou (nebo hledat proč se soupravou to nefunguje)
== Tazatele a autora vidím jen na začátku. Těžko hádat proč asi. Třeba mu to začalo fungovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznám že je rozbité servo
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 17:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Mám dojem že tazatel má nějakou trugy df model a nedisponuje nějakými věcmi na víc.
Pokud nemá ani možnost připojit čtyři tužkovky, samozřejmě až po odpojení regulátoru nebo jeho napájení,tak jedině si najít ochotného kolegu,nebo koupit servo a jít cestou pokus omyl.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz