Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Dotaz: k čemu jsou na tomto senzoru dva fousy bez konektoru ( červený a černý) ? Napadá mne nějaké napájení. Kam se dává - připojuje? Bílá koncovka se zapojuje do General Air-Modul ( 33611). Smyčka s teplotním čidlem měří jakou teplotu, baterie, teplotu uvnitř trupu.... atd? Vůbec nikde nemohu najít manual. :(
Dík za radu :idea:
https://www.houska-modelar.cz/shop/prod ... 0vpd86uil4

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 13:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To teplotní čidlo je termistor a kam si ho dáš, tam budeš měřit. Já ho mám třeba v drážce hlavy benziňáku a dá se i zkalibrovat. Ty dva "fousy" bez konektoru jsou pro měření napětí nějakého jiného zdroje až do 60V, třeba pohonné baterky, nebo baterky pro osvětlení (+ červený, - černý). Máš to napsané i v tom tvém odkazu. Co víc by si k tomu potřeboval vědět?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Co se týče teplotního čidla tam je to jasné. Ohledně napěťového čidla ( 2 x volné fousy :D ) tak ty mohu klidně připojit na vstup do General Air-Modul ( 33611) a budou mi měřit napětí pohonnéno akumulátoru. Dobře jsem to pochopil a nic neodpálím. :D

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 13:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ZIPP píše:
... Ohledně napěťového čidla ( 2 x volné fousy :D ) tak ty mohu klidně připojit na vstup do General Air-Modul ( 33611) a budou mi měřit napětí pohonnéno akumulátoru. ...

Ne. Do GAM zapojíš ten konektor a ty fousy na pohonnou baterku.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
jyrry píše:
Ne. Do GAM zapojíš ten konektor a ty fousy na pohonnou baterku.

Špatně jsem to napsal...sry...ty fousy dám ( připájím) na konektory kam se připojuje pohonná baterka - vstup do GAM. Bílý konektor vím, že se zapojí do zdířky č. 5 nebo č.7 na GAM.

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 14:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Máš to popsané v návodu pro 33611 General Air Modul včetně nastavení rozsahu měření napětí a nastavení alarmů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Lark píše:
Máš to popsané v návodu pro 33611 General Air Modul včetně nastavení rozsahu měření napětí a nastavení alarmů.

Opravdu..a kde??? Tam se jenom zmiňují kam čidla připojit na GAM, ale ne jak připojit konkrétní čidlo. Prostě mne rozhodily ty dva fousy bez konektoru na čidle....kam se mají připojit....jestli na externí zdroj, nebo někam do GAM. V manuálu je varování: Nikdy nepřipojujte akumulátory k oběma připojením G3,5 a JR! Tak se tu raději ptám, kdo to již používá, aby mi dal radu, protože v balení senzoru není žádný návod-manual a na netu také přítel Google nic nenašel.
Lepší udělat ze sebe blba a raději se zeptat, než machrovat a pak zařízení zničit. :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pochopil jsem, že se ptáš na ty volné fousy, které jsou na konektoru teplotního čidla, a na to jsem ti taky odpovídal, a ty tady najednou píšeš o silových přívodech General modulu. Ty s tím nemají nic společného (kromě kostry). Ty volné fousy u teploměrů jsou další dva voltmetry, které můžeš použít. To varování že nesmíš připojovat silový akumulátor soušasně na G3.5 a JR, se týká hlavních silových přívodů, kde je i proudový snímač, a pro měření jeho napětí se využívá konekt pro balanční konektor č.6. Kostry (černý) jsou všechny propojené. Pak ti to ukazuje a hlídá napětí jednotlivých článků. Tím popisem v manuálu General modulu 33611 jsem měl na mysli že tam máš popis nastavení rozsahů měření a hodnot pro alarmy pro všechny vstupy. Akorát pozor u Electric Air modul 33620 tam je zapojení silových kabelů jiné, a taky se musí pro přídavné voltmetry u teploměrů, uděla propojka kostry (GND).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz