Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 12:28 
Mazák
Mazák

Zdravím kolegové.Včera jsem byl trochu polétat s érkem s pohonem EDF a když jsem po vystoupání ubral plyn tak si to občas samo přidávalo a i do max. otáček i po mém stažení kniplu na min.otáčky.Po přistání se samovolně opět EDF rozeběhlo i když jsem měl staženo na 0. Régl je 30A,EDF 50mm,acu 3S 11,1V 1500 mAh.Díky za rady.

PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 12:47 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Máš jinej régl? Tipoval bych 90% nejspíš na něj. A nebo 10% pokud používáš Fail Safe v rádiu. Jak ho máš nastavený?

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 17:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

jeste bych zminil treba vadny potenciometr v radiu.....me se zaclo divne chovat letadlo proste melo zpozdovaci reakce a delalo si to obcas co chtelo......ale test na zemi byl OK.....pak sem zjistil ze ve stredu packy je vychozeny potenciometr na kniplu a to bylo ono.....
Nemas nahodou Flysky radio?

PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 20:25 
Mazák
Mazák

Díky pánové za reakce a rady,vyměnil jsem régl a už je to v poho,ten vadný si ponechám na nácvik kritických situací,je to docela zajimavé když si v poklidu děláte plánované vzdušné úkony a najednou se éro nekontrolovaně splaší,pro mě dobrá škola reakcí samozřejmě vše budu realizovat na už olétaných érech.

PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 21:43 
Mazák
Mazák

to milagros - proč se ptáš na Flysky rádio ? To právě mám, tak myslíš, že bych mohl očekávat něco podobného jako ty s tím poťákem ? :(

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 22:38 
Mazák
Mazák

dratek píše:
Díky pánové za reakce a rady,vyměnil jsem régl a už je to v poho.

Zkus si přijímač s reglem, baterkou, motorem a jedním servem zapojit "na prkýnku" mimo model a opatrně regl ohřívej teplovzduch pistolí nebo aspoň fénem na vlasy a sleduj, co se bude dít. Ale bacha, neohřívej ho na víc než 60 stupňů. Prostě až nebudeš moct na reglu udržet pár sekund prst, tak už je to moc. Poznáš tak, jestli je problém v pohonný části reglu a nebo v BEC. Problém s BEC poznáš že se přestane hýbat, nebo naopak začne jančit servo a zároveň regl měnit otáčky.
Jen takovej pokus, rozhodně bych regl znova do letadla nedal ani kdyby se to už "na prkýnku" neprojevovalo. Regl je vždycky levnější než celej model nebo škoda s ním při havárce způsobená. :wink:

PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 22:52 
Mazák
Mazák

Jestli mu dobře rozumím, tak mu blbnul jen plyn a serva fungovala dobře. Takže asi to BEC nezpůsoboval.

PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 23:12 
Mazák
Mazák

Jo je to tak,blbnul mi jen plyn Celerone ale tu zkoušku zkusím absolvovat,díky za inspiraci a neboj,já dělám érka za desetikoruny takže žádná škoda nevznikne

PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 18:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jo me se proste asi vydrel potenciometr na kniplu ale radio mam teprv asi pul roku.....
Ja se prave ted uz pokoukavam po lepsim co mam hall packy(tzn ze jsou tam magnety a nic se o sebe netre ani nedotyka)
Je to lepsi presnost a prakticky je to naveky a bez poruchy.....ale samo vse se muze nejak pokazit

PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 23:43 
Mazák
Mazák

Hmm, potenciometry se používaly v křižákách někdy od půlky 60-tých let a neslyšel jsem, že by na ně moc lidí spadlo. To byly v rádiích mnohem poruchovější součástky na který se padalo, třeba baterky. :wink: A ty tam jsou furt. :mrgreen: