Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Hitec, D-čková řada serv

pon 25.03.2019 16:51

Vážení, netušíte prosím někdo k čemu přesně jsou u nových digitalních serv Hitec řady D (konkrétně D625) přibalený lesklý kroužky průměru 10 mm s vnitřní kuželovou/válcovou dírou? Nabízí se, že to je kroužek, který se nasazuje na tisícihran výstupní páky a měl by zabránit roztažení a protočení tisícihranu serva v tisicihranu páky. Kroužek má uvnitř asi do poloviny rovnou díru a zbytek je kužel cca 45 st.
Jenže na disk a jednostrannou páku se to nasadit nedá, protože na nich je kolem tisícihranu jen kuželová část, takže kroužek na páce nemá čím držet. Na oboustrannou páku a kříž namáčknout jde, kolem tisícihranu je jak válcová, tak kuželová část.
Z 8 serv mělo 6 ks v kroužeku jen vnitřní kuželovou část, ten nemá za co držet na žádný páce.
Tak teď je otázka, zda některý kroužky a páky nejsou zmetky. Nebo se kroužky mají na páky něčím nalepit? Další podivnost je, že pokud se na některým servu osadí páka s kroužkem, tak po dotažení se kroužek opře o tělo serva a dře.
Takže opravdu netuším, k čemu to skutečně sloužit... :roll:

Re: Hitec, D-čková řada serv

pon 25.03.2019 17:40

...no, nová D řada - už dávno ne...
Nemám 625, ale pouze 645 a k tomu jsou přiloženy páky, na která jde kroužek přesně nalisovat. Dle mě je chyba v přiložených pákách u tvé 625 - i když z převážné části jsou páky univerzální, přesto různé ...
Jinak 645 D mám v letadlech leta, naprostá spokojenost.

Re: Hitec, D-čková řada serv

pon 25.03.2019 20:08

Tak v Jinu je má stále vedený jako novinky. :)
Akorát je na levačku že ty D- čkový serva jsou o 2 mm delší než starý 79xx, 55xx atd. Takže výměna s předělávkou držáku...
Odeslat odpověď