Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

ned 19.05.2019 9:14

Pro šikovného bastlíře není problém přiletovat do vysílače anténu z nějakého vyhozeného modemu ze sběrného dvora.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

ned 19.05.2019 10:09

Pro hrubé porovnání výkonů s jiným vysílačem, nebo přijímačů (taky vysílá), ti stačí ubastlit jednoduchý indikátor http://vmiksik.sweb.cz/shfcidlo.htm Délku pahýlů dipólu udělej kolem 30mm a pro porovnání se snaž dodržet stejnou polohu a vzdálenost vysílačů, nebo přijímačů. Když píšeš o zkratové zkoušečce, předpokládám, že máš nějaký multimetr, který můžeš požít místo měřidla, a ten přípravek zapíchnout přímo do zdířek multimetru.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

ned 19.05.2019 10:29

Tohle je přesně ten typ indikátoru o kterém mám pochybnosti, že provede měření ze kterého lze vyvodit nějaké závěry. Nicméně budu rád, když to někdo vyzkouší a podělí se o zkušenosti. Ten telemetrický přijímač není také žádný spolehlivý měřící přístroj ale jeho výsledky by měly být alespoň reprodukovatelné.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

ned 19.05.2019 12:49

Ten indikátor je samozřejmě jen informační, kdežto selektivní přijímač je podstatně přesnější, ale jestli máš dosah 50m místo km, tak to musíš poznat i na tom indikátoru. Kdysi jsem ho používal pro nouzové ladění směrové antény na WiFi a použitelné to je. Samozřejmě že s tím musíš měřit ve stejném prostředí a za stejných podmínek. Nejde posuzovat, že si změříš doma vysílač, a pak někde na letišti druhý. Je to jen porovnávací indikátor a na to bohatě stačí.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

pon 20.05.2019 14:21

Ma 0 protoze ten XM+ neni telemtricky :lol:
Pajet anteny je super hlavne pokud nemame k disozici ESD safe stanici a prostredi.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

pon 20.05.2019 14:33

To si tady potřebuješ poměřovat i pájecí stanice? :o Nejsi pámbů, šikovný bastlíř to opravdu zvládne levou zadní.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

pon 20.05.2019 14:41

Myslím, že na tý poznámce něco je, protože na tohle jen šikovnost pro zaručené výsledky nestačí. Neříkám že to nejde, taky to fušuju jak se dá ale je třeba něco o tom taky vědět.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

pon 20.05.2019 15:00

Solim Namez píše:To si tady potřebuješ poměřovat i pájecí stanice? :o Nejsi pámbů, šikovný bastlíř to opravdu zvládne levou zadní.

Nepotrebuji jen upozornuji na fakt ktery si neznaly nemusi uvedomit a to RF cip je citlivy na 1kV staticke elektriny, to clovek ani neciti. Neni nic lepsiho nez si RF cip zbytecne odpalit.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

pon 20.05.2019 16:10

Když píšu šikovný, tak myslím ne úplně blbý :wink: .

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

pon 20.05.2019 16:17

Já myslím, že poznámka RCStudio je úplně na místě. Šikovný bastlíř dokáže třeba udělat ovládání krokového motoru a přitom o mikrovlnách nemusí vědět nic.
Naposledy upravil jirka525 dne pon 20.05.2019 17:28, celkově upraveno 1

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

pon 20.05.2019 16:19

Keď je človek veci neznalý, to ešte neznamená, že je blbý. Pritom môže byť šikovný.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

pon 20.05.2019 17:09

macil píše:Keď je človek veci neznalý, to ešte neznamená, že je blbý. Pritom môže byť šikovný.


Už mě to nebaví. Podle mě šikovný bastlíř (amatér v elektrotechnice) ví, co jsou to polem řízené tranzistory, jak postupovat při pájení jakékoliv elektroniky. O ochraně proti statické elektřině vím (a používám ji) už 40 let. Ale tady hned někdo! ví, že nikdo nemá vybavení (a prostředí :roll: ) pro takovou práci. Už k tomu víc psát nebudu, ale já bych si to opravit dokázal a znám snad desítky "šikovných bastlířů", kteří by to zvládli taky.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

úte 21.05.2019 15:05

Tak tedy.. zakoupil sem S6R i nové XM+. U 6SR ranfe test na asi 5 metrů ukazuje RSSI 74. Nové XM+ ukazuje také 0. To nechápu.
Už to chápu :roll:
Naposledy upravil Koore_ dne úte 21.05.2019 15:45, celkově upraveno 1

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

úte 21.05.2019 15:18

Nemá telemetrii, nemůže sdělit vysílačce jaký má signál.
Už ti to tu Urbánek psal.

Re: Ztráta signálu XM+ již na 50m

úte 21.05.2019 15:47

No tak to osadím novým přijímačem a půjdu to k večeru vyzkoušet. Mám ten starší XM+ tedy odepsat jako nefunkční?
Odeslat odpověď