Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Opto spínač - Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch

stř 05.02.2020 13:40

Výrobce tohoto spínače píše údaj o maximálním spínaném napětí 20V/16A.
Nikde jsem nenašel údaj o maximálním napětí ze strany přijímače (palubní napětí). Na schema mají pouze baterky 4,8V nebo BEC 4-6V. Já budu mít palubní baterii LiPol 2S.
Budu to mít ke spínání žhavení k benzínovému motoru, žhavící baterie bude taky LiPol 2S.

Mohu tento spínač ovládat palubním napětím z přijímače LiPol 2S ?
Máte někdo s tímto spínačem špatné zkušenosti?

Re: Opto spínač - Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch

stř 05.02.2020 14:50

Karel Charlie píše:Budu to mít ke spínání žhavení k benzínovému motoru, žhavící baterie bude taky LiPol 2S.
Tohle tvrzení mě opravdu mate.

Re: Opto spínač - Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch

stř 05.02.2020 15:26

Pardon, bude to pro "zapalování" k benzínovému motoru ...

Re: Opto spínač - Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch

stř 05.02.2020 22:58

Tento spínač nedoporučuji pro jeho nespolehlivost , spínač od Powerboxu je sice dražší , ale 100% spolehlivý a je výběr z několika typů - viz https://www.powerbox-systems.com/produkte/zubehoer.html

Re: Opto spínač - Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch

čtv 06.02.2020 0:53

Děkuji za doporučení. Koukám, že spínač od PowerBox je opravdu dražší:-).
Tak spínač Rcexl Opto Gas raději nekoupím.
Našel jsem Jeti spínač SP 06 opto, bohužel nemá vyvedenou led signalizaci na kabelu, ale to bych dodělal samostatnou ledkou zapojenou paralelně se zapalováním.

Re: Opto spínač - Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch

sob 08.02.2020 22:11

Neboj se použít Rcexl Opto, používám je už v pátém modelu bez závad. Napájim je od 4,8V do 6V.
Nic není 100% vše se může pokazit (RCEXL, Powerbox i JETI a další). Nejstarší spínač mám ve vlečné od roku 2015.

Re: Opto spínač - Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch

ned 09.02.2020 1:07

Mám tento, několik let:
Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch TypeK1 version 2
Naprostá spolehlivost, nápajení lion 2čl, lipo 2čl, a žádný problém,. měl jsem opto 6 jeti, a měl jsem s nim problém, který nedokázali řešit ani jeťáci, nepravidelně vynechával na zlomek vteřiny.

Re: Opto spínač - Rcexl Opto Gas Engine Kill Switch

ned 12.07.2020 23:55

S SP-06 Opto mám stejnou zkušenost. Nepravidelně vynechává. Na zapalování tedy nevhodný. Powerbox je drahý, velký a ty servo konektory mě taky moc nebaví. Zkoušel jsem ještě jeden z Jina (shořel za letu - nouzák) a pak jeden z eMotors, ten pro změnu za letu reverzoval svou funkci (opět nouzák) Nečekal bych, že to bude takový problém sehnat obyčejný killswitch.
Odeslat odpověď