Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Mini přijímač pro Mimi

stř 16.09.2020 9:27

Mám objednané rc házedlo Mimi od kolegy, ale nevím jaký přijímač k tomu pořídit.
Poradíte něco spolehlivého a nejdražší to také nemusí být. Mám vysílač Radiomaster TX16S s multiprotokolem 4in1, tak těch možností budu určitě více.
V gondolce nebude moc místa, viz. odkaz (2x servo hxt500 a baterie li-pol 1S 250-300mAh).
Je blbost tam chtít telemetrii kvůli výšce nebo je to jen zbytečná hmotnost, když budu chtít váhu držet co nejníže.

Popřipadě jake mám možnosti přijímačů?:
1) bez telemetrie
2) s telemetrii

Odkaz na Mimi

Re: Mini přijímač pro Mimi

stř 16.09.2020 19:11

HXT500 na jednočlánek? Pojedou?

VD5M od FrSky používám v Alule a píšou, že by od 3V měl jet. Mě jede na 4xNiMH...
Pak možná nějaké DSMX, ty se dělají taky dostatečně malé a fungující od 3V. Třeba tento DasMikro.

Telemetrie je podle mě zbytečná. Jenom žere baterky. :)

Re: Mini přijímač pro Mimi

stř 16.09.2020 19:57

Ahoj,
ve svých malých poletuchách používám tento malý přijímač FrSky 2.4Gh 4ch reciever koupil jsem to na Ebay-i a když používáte multiprototokolový vysílač tak není co řešit. Cenově vychází kolem tří stovek, ještě loni byl za 180 Kč. Používal jsem to v historikovi od Čížka - Korzárovi se spalovacím mototorem i v slowflaeru Neuport-11 elektro, dosah přijímače je do "nevidim", napájení jedním Li-Pol. Funguje do 3,0 V spolehlivě. Dodává se s konektorem na standardní serva a nebo se dají kabely přiletovat přímo na desku přijímače. Jediné co je třeba po spárování s vysílačem udělat je, dát přijímač do smršťovací bužírky, aby byl přijímač mechanicky chráněn. To je asi tak vše co se dá napsat, kromě toho, že je to výborný přijímač. Teď to vypadá jako bych by placený firmou Frsky, ale nejsem :-)

Re: Mini přijímač pro Mimi

ned 20.09.2020 19:09

Serva by měli běžet (aspoň u nich píší napětí: 3V - 6V) a kolega s letadlem také lítá na 1S Li-pol s 2x HXT500, tak by s tím neměl být snad problém, když k tomu seženu vhodný přijímač.

Zatím je asi nejvhodnější ten FrSky i když bych tam tedy musel předělat konektory :D ale hlavně aby to šlo naskládat do té malé gondolky.

Ještě by mohla být volba FS2A FlySky micro 4CH? Tam bych neřešil konektory a fungovat by to taky mohlo :)
Přílohy
gondolka.jpg

Re: Mini přijímač pro Mimi

pon 21.09.2020 7:45

FlySky by taky určitě šel. S multiprotokolem tě limituje akorát to, aby přijímač běžel na nízké napětí. A držel bych se aspoň trochu známých značek/protokolů (DSMX a třeba OrangeRX, FlySky, FrSky, ...)
Pak by ještě teoreticky mohl být požadavek na to, aby přijímač uměl FailSafe - tedy pokud ztratí signál (nějaká prima termika? :) ), což u těchto malých přijímačů bude někde kolem 400-500m, tak aby třeba přizvedl výškovku, aby model dál nestoupal (ala volné modely, co mají na výškovce "budíček").

Re: Mini přijímač pro Mimi

pon 21.09.2020 8:17

Ten flysky FS2A-4CH AFHDS 2A jsem koupil za 120 korun tady, akorát ani nevím, jestli je to originál, jeden v loďce, druhý v http://jivaro-models.org/jaguar180/page_jaguar180.htm
A tady odkaz na přijímač:
https://www.xt-xinte.com/JMT-FS2A-4CH-A ... 74846.html
Pokud je potřeba telemetrie, tak se dá upravit A1 na měření baterky u tohoto přijímače za 170 Kč
https://www.xt-xinte.com/1pcs-Original- ... 34049.html

Re: Mini přijímač pro Mimi

úte 29.09.2020 9:06

Tak tech moznosti asi neni zase tolik no, ale pravdepodobne pujdo do toho 4CH Flysky nebo toho 5CH Frsky, ale spíše ten FlySky, kde nebudu muset resit konektory pro serva.
Nic lepsiho jsem uz nenarazil...jeste by sli nejake novejsi Frsky kde prijimace jedou od 3,5V, ale asi je to zbytecne na male hazedlo jako je Mimi
Odeslat odpověď