Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 8:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
U modelů, kde se mi těžko lezlo dovnitř jsem použil dvoužilovou servopropojku (bez středového +) normálně zapojil baterku do modelu (sundal vrtuli, raději, žejo) a flashnul přijímač přímo z vysílačky (X-lite).

U vrtulníku (malého, 450) jsem byl ještě línější a vrtuli jsem jen chytil rukou. Kdyby náhodou.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 20:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Venku fučí, tak jsem flashnul modul vysílače a nový přijímač se hned chytnul. :P Pak jsem vykuchal S8R a při pokusu flashnout i ten, vyskočila hláška reset ... a hned chyba zápisu ... Zkoumal jsem, co se děje a zjistil jsem, že přijímač nedostane vůbec napájení. To jsem ověřil i zapojenou ledkou s odporem, ani neblikne. Při nastavení jakéhokoliv externího modulu ledka svítí. Tak se ptám, co je špatně, případně co ještě vyzkoušet. Teď mám místo čtyř přijímačů v provozu jen jeden nový a to zrovna není moc dobrý výsledek. :? Poraďte prosím, už mi došly rozumy.

Doplněk: když jsem měnil jen FW ve vysílacím modulu, musím dát i nové verze OTX a BOOTLOADERU. To jsem dnes neřešil. Je to zásadní chyba?

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 20:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Flash RX - v nouzi nejvyšší zkus externí napájení. Ale vytáhni z s.port kabliku plusový drátek, ať se něco nepo...

OpenTX není úplně nutné měnit.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 20:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
To externí napájení s odpojeným červeným vodičem jsem taky zkoušel, ale nic se tam nehne. Tam je asi jiný problém, ale nechápu jaký. Spínání napájení tam navíc funguje, jak jsem psal.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 21:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Nemusí se někde aktivovat funkce interního S-portu

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 21:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Zkus se podívat, jestli máš s.port správně zapojený, každý přijímač ho má/může mít jinak orientovaný.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 21:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
To jsem dělal několikrát, u S8R to je dobře popsané a v šachtě QX7 je od kraje signál, zem, plus. Na to jsem dával hodně bacha. Už jsem rozdělal i spodní dekl vysílače, jestli tam něco neupadlo. S-port jsem doposud nepoužíval, tak nevím, jestli někdy fungoval. Napájení tam jde, když aktivuju externí modul, který tam není. Proto je mi divné, proč ani neblikne, když to má spustit flashování. To vzpadá jako problém v nastavení, ale nevím jaký. Chyba v přijímači se mi taky nezdá, zkoušel jsem i RX6R a úplně stejně to reaguje.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 7:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
(ješt jednou sem)
Docvaklo mi to až teď. U Q X7 není potřeba používat piny ze šachty, má s.port vyvedený pod displejem (tam jak je SD karta). Tak použij přímo s.port. A protože Q X7 má s.port, není důvod zapínat napájení v šachtě. Navíc napájení v šachtě umí akorát napětí baterek, zatímco na vyvedeném s.portu je (tuším) 5V.

Pak pozor na mé "zjednodušení" - flashování RX v letadle. Pokud jej zkusíte flashnout s.portem vyvedeným ze šachty, nemusí to serva vydržet!

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 8:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Marku, díky moc. Ty jsi na to opravdu přišel. Je to tak jednoduché, jen si to uvědomit. Už jsem flashnul S8R a jede. Ty ostatní během dneška udělám taky. Budu je tahat z modelů, tak budou bez serv. Pořád jsem si říkal, že to musí být nějaká blbost v nastavení, prohledával jsem, co by to mohlo ovlivňovat a nic jsem nenašel. A bylo to jednodužší, než jsem si myslel. Urbánek všude ukazuje prohození káblíků do šachty, tak jsem mu věřil. Ještě jednou děkuji.
Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 11:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Už mám všechny předělané na FW 2. Ani to netrvalo tak dlouho. Teď mi přišlo i povolení z CHKO, že tam mohu lítat na "mém" místě. Bez auta se dobrá místa hledají blbě a tady je tak krásně.
Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 13:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tak ať to lítá! :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2021 9:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Možná blbě čtu, ale nikde jsem nenašel nic o nabindování dvou přijímačů ACCST najednou, jen že musí být jeden bez telemetrie. Jedná se o RX6R a RX4R. Menší by řídil vozík pro start větroně, aby v trávě pořád někam nezahýbal. Tak by mohly oba být na kanály 1-6 a 1-4 a využívat společně kanál směrovky, nebo dát druhý na 9-12, abych mohl vozík nezávisle trimovat třeba potenciometrem. Domnívám se, že by to mohlo fungovat i s přijímači S6R a S8R, pokud bych vypnul jejich stabilizaci, ale úplně si jistý nejsem. Stačilo by mi to realizovat s RX6R případně G-RX8, který nejraději ve větroni používám. Děkuji za odpovědi.
Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2021 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Igor659 píše:
Možná blbě čtu, ale nikde jsem nenašel nic o nabindování dvou přijímačů ACCST najednou, jen že musí být jeden bez telemetrie. Jedná se o RX6R a RX4R. Menší by řídil vozík pro start větroně, aby v trávě pořád někam nezahýbal. Tak by mohly oba být na kanály 1-6 a 1-4 a využívat společně kanál směrovky, nebo dát druhý na 9-12, abych mohl vozík nezávisle trimovat třeba potenciometrem. Domnívám se, že by to mohlo fungovat i s přijímači S6R a S8R, pokud bych vypnul jejich stabilizaci, ale úplně si jistý nejsem. Stačilo by mi to realizovat s RX6R případně G-RX8, který nejraději ve větroni používám. Děkuji za odpovědi.
Igor

Takto by to nefungovalo - 2 prijimace mozes pouzit len ked su pri sebe (v modeli) napojene na seba kablami. Druhy prijimac sluzi ako rezerva pri strate signalu.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2021 14:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Miro_V, domnívám se, že to tak není. A i kdyby bylo, tak by se přijímač mohl spustit v režimu, kdy pracuje jako s porouchaným dvojčetem. To se dá vyzkoušet, ale zatím nevím, jak to spárovat třeba i s S-busem. Pokud budu mít oba přijímače nabindované na jednou, dá se potom zkoušet, jak to bude reagovat.
Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2021 16:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Igor659 píše:
Miro_V, domnívám se, že to tak není. A i kdyby bylo, tak by se přijímač mohl spustit v režimu, kdy pracuje jako s porouchaným dvojčetem. To se dá vyzkoušet, ale zatím nevím, jak to spárovat třeba i s S-busem. Pokud budu mít oba přijímače nabindované na jednou, dá se potom zkoušet, jak to bude reagovat.
Igor


Ako by sa informacia z "pokazeneho" dvojcata dostala do dobreho ? Preto su prepojene kablom.... a to sa na dialku neda. Ked vypadne signal do prveho prijimaca, druhy to podla signalu z kabloveho prepojenia zisti a zacne serva ovladat on , az do doby kym prvy prijimac neohlasi obnovenie signalu.

Ale nevylucujem sa da vymysliet nieco aby fungovali obidva prijimace sucasne.
Ale muselo by to byt nieco ako "klonovanie" , co ide na jednom ide aj na druhom uplne rovnako. Napr. dva 6-kanalove prijimace - zapojil by si si napr.kanaly 1-4 na lietadle a 5.kanal na ovladanie vozika.
Nieco ako klonovanie na Frsky prijimacoch funguje ale vyskusane to nemam a niesom si isty ci je to prave na taketo pouzitie vhodne.

Ale na 100% by to nefungovalo v rezime "rezervneho" prijimaca , o tom sa pise v navode ze ten druhy musi mat vypnutu telemetriu. A vtedy naozaj musia byt prepojene kablom, parkrat som to skusal.

Ako problem na vyriesenie je to zaujimavy pocin , ale v praxi si neviem predstavit naco by si chcel vozik na vetrona ovladat - vdaka kolieskam s velkym priemerom ide dostatocne rovno , a za 10 metrov si vo vzduchu..

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz