Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 09.01.2022 23:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
sterkar píše:
Hitec optima lze napájet po odstranění klemy přímo z baterky (tuším do 30V). Tím by se ulevilo SBEC.

No to tedy ne. Pokud tu Optimu budeš napájet přímo z pohonného aku, musí serva dostat napájení přes BEC reglu nebo samostatný BEC - viz. třeba tady http://www.4k.sk/rc/rc-tech-telemhitec.htm - a tím BECu neulevíš, jen o pár desítek mA pro napájení přijímače.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 09.01.2022 23:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
STROHUR píše:
Nedařilo se mi to vyfotit ale bylo to i 4 dílky na osciloskopu , odpor 4x 0,05 ohm v serii takže 0,2 ohm .

Zkus ještě zkouknout napájení jako takové - napětí na přijímači. Může se stát, že serva produkují napěťové špičky a ty resetují procesor přijímače.
Dá se tu najít že to dělaly právě jisté starší Corony.
Pomůže řádný LowESR kondík na přijímač, případně ještě lépe samotný přijímač (mimo serva) napájet přes Schottky diodu a u něj ten kondík, samozřejmě.

Na osciloskopu ty špičky v napájení jsou vidět třeba takhle - viewtopic.php?f=39&t=53702&p=896680#p896680

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2022 1:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2010
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha 8
jyrry píše:
No to tedy ne. Pokud tu Optimu budeš napájet přímo z pohonného aku, musí serva dostat napájení přes BEC reglu nebo samostatný BEC - viz. třeba tady http://www.4k.sk/rc/rc-tech-telemhitec.htm - a tím BECu neulevíš, jen o pár desítek mA pro napájení přijímače.


Samozřejmě jsem měl na mysli pouze napájení přijímače. Reagoval jsem na úvodní příspěvek, kde se hovoří o restartu přijímače z důvodu nízkého napětí. Pokud se přijímač bude napájet přímo z aku, tak dle mého názoru nemůže BEC ani serva ovlivnit napájení přijímače. Serva je pochopitelně nutné napájet z BEC. Já používám k napájení 6 serv Foxy UBEC 5A a nikdy s tím nebyly problémy.

_________________
Aurora,EasyGlider, Tetra Telink, MiniCorado, Stork 6, Mistral 4.0, Infinity Evo, Asperatus


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2022 9:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
sterkar píše:
Hitec optima lze napájet po odstranění klemy přímo z baterky (tuším do 30V). Tím by se ulevilo SBEC.

To vím a asi jsem to i tak v minulosti měl, protože kablík od baterky tady v modelu na to mám udělaný, ale to nic neřeší na přetížení becu. Já jsem zkoušel mít připojené na bec velká stará serva cca nejaké 40-50g typu HS-422 co jsem tu našel zatížené rukou a bec drží.. Takže ty serva tam tvoří nějaký bordel a možná to má i co dočinění s tím že sem měl pak problémy s dosahem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2022 20:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
K napájení jsem přidal 3x 1000uF na universální destičce / víc se jich tam nevešlo /a připojené jen k volnému konektoru přijímače .
Špičkový odběr poté se snížil přibližně na 1/3 .
Kondenzátory odběr pokryly , byly to běžné Lo ESR jsem doma neměl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2022 17:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.12.2019
Příspěvky: 92
Bydliště: ROSICE u Brna ČR
Ahoj, tento Sbec turnigy 5A mám také. Zájímalo mě jaký je v tom použitý stabilizátor napětí - je to XL2576S . Podle Datasheet https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet ... ADJE1.html je : 3A Constant Output Current Capability .
Tedy 3 Ampéry. O nějakém špičkovém proudu tam není zmínka. Mám je koupené asi 6 let a dosud jsem je nepoužil. Že kondíky pomůžou snížit
špičkovou zátěž je dobré, ale ten SBEC tady pracuje blízko max. zátěže. Nemám po ruce žádný vhodný rezistor abych to proudové zatížení ověřil.



Libor.N.

_________________
Dogfighter,Twinstar,Elan,Pirát,MarabuXL,ArsenalVB10, Super Chipmunk ,Sea Fury, Kawasaki KI-61, P-51D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 16:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
Tak sem sehnal kondík a nějak to nic neřeší. Je vidět že je to trošku lepší, ale stejně jsem schopen už při 3servech shodit přijímač....

E: tak nakonec vyřešeno silnějším becem. Já bohužel také nemám jak otestovat ten Turnigy BEC ale asi jak píše Libor tech 5A dávat nebude..


Přílohy:
Poznámka: 20A
sbec.jpg
sbec.jpg
[ 40.97 KiB | Zobrazeno 1068 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz