Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 21:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.11.2020
Příspěvky: 25
Bydliště: Uherské Hradiště
"HonzaS"
Nebo použít programovatelný serva s nastavitelnou citlivostí...

Jo tohle plánuju vyzkoušet, teda pokud pudou Savoxy upravit programátorem Kavan. Nějaký k Savoxům jsem nenašel. Mám v Crack Yaku XL na křidélkách serva Kavan GO-1013MG, která taky mírně kmitala a pomohlo upravit pásmo citlivosti.

_________________
A.Š.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 21:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Nový uživatel píše:
Vůle v táhlech nejsou fakt žádné.

Působí to na mě tak, že se to servo snaží středit tak prostě překmitává???


Nejde jen o vůle v táhlech, ale také o vůle v převodovce.

O středění to asi nebude. Servu je jedno na které poloze má stát. Svým způsobem ani neví kde je neutrál. Ví kam se natočit, ale jestli je to zrovna neutrál neví. Bude to o vnějších silách a setrvačnostech hmot se kterými pracuje. Sám jsi uvedl že bez táhel je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 21:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
Silné , ale zároveň hlavně rychlé a přesné serva co mam zkušenost mají tendenci kmital. Některé serva jsou na to náchylnější, ale to není na závadu!..pokud při kmitaní sáhneš na kormidlo a to se okamžitě zastaví. Tohle se projevuje zejména v neutrálu, kde pohyb kormidla je prakticky bez odporu a servo stále rychle hledá svoji polohu a zaroveń přemáha vahu kormidla, nebo pružnost závěsu (epp)
Jedna se častý jev a řešení je velmi jednoduché. U kormidla v neutrálu je třeba lehce zvýšit silu potřebnou k jeho pohybu.
Já používám samolepící mechovou část suchého zipu kterou nalepím jako třecí část mezi chvějící se kormidlo a pevnou část
Lepší než 1000 slov je jedno video


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
nebo toto


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

ps. tohle kmitani mi děla každé servo co je rychlejší než cca 0,07 - 0,06 bez ohledu na značku


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 22:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
kmitání (obecně) teda na závadu je... jednak zkracuje životnost serva, druhak zbytečně zatěžuješ BEC...

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2022 0:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.11.2020
Příspěvky: 25
Bydliště: Uherské Hradiště
AlešM píše:
Ahoj
Silné , ale zároveň hlavně rychlé a přesné serva co mam zkušenost mají tendenci kmital. Některé serva jsou na to náchylnější, ale to není na závadu!..pokud při kmitaní sáhneš na kormidlo a to se okamžitě zastaví. Tohle se projevuje zejména v neutrálu, kde pohyb kormidla je prakticky bez odporu a servo stále rychle hledá svoji polohu a zaroveń přemáha vahu kormidla, nebo pružnost závěsu (epp)
Jedna se častý jev a řešení je velmi jednoduché. U kormidla v neutrálu je třeba lehce zvýšit silu potřebnou k jeho pohybu.
Já používám samolepící mechovou část suchého zipu kterou nalepím jako třecí část mezi chvějící se kormidlo a pevnou část
Lepší než 1000 slov je jedno video
https://www.youtube.com/watch?v=GNI7TaK5POc
nebo toto
https://www.youtube.com/watch?v=HSKL2cAhS0E

ps. tohle kmitani mi děla každé servo co je rychlejší než cca 0,07 - 0,06 bez ohledu na značku



Tahle rada vypadá velmi slibně. Serva kmitají jen v neutrální středové poloze a stačí maličko přidržet kormidlo a kmitání zmizí. Stačí mu pak ale lehce pomoct a znovu se rozkmitá - přesně jako na videu. Každopádně zítra vyzkouším a dám vědět.
Pro dnešek všem moc děkuju.

_________________
A.Š.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2022 19:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.11.2020
Příspěvky: 25
Bydliště: Uherské Hradiště
AlešM píše:
Ahoj
U kormidla v neutrálu je třeba lehce zvýšit silu potřebnou k jeho pohybu.
Já používám samolepící mechovou část suchého zipu kterou nalepím jako třecí část mezi chvějící se kormidlo a pevnou část



Tohle jsem vyzkoušel, ale nezafungovalo to. Může to být tím, že kormidlo klasické konstrukce je dostatečně tuhé, EPP se chová jinak.

_________________
A.Š.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2022 19:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.11.2020
Příspěvky: 25
Bydliště: Uherské Hradiště
Dnes jsem na model ve kterém ta serva mám připevnil provizorní „kormidlo“ vyrobené jen tak „bum,bác“ z deskového EPP. Podstatné je, že toto velké a těžké „kormidlo“ je s pevnou plochou spojeno klasickými panty s čepy. Táhlo jsem spojil taky jen provizorně, lepící páskou s táhlem k servu směrovky, která jakoby kmitalo nejvíce.
Ta placka ve vodorovné poloze sjela svojí váhou dolů. Po zapojení baterie najelo servo do středové polohy a drželo. Výchylka nahoru, výchylka dolů – perfektní chod serva, žádný zákmit, žádné zvuky…. Ponaučení: Ta serva chodí skvěle, ale ten EPP pant, byť byl dobře rozhýbaný, jim působí problémy. Jo, jo, to už tady ti zkušenější z nás uvedli.

A finální ponaučení, alespoň pro mě. Drž se toho, co doporučuje výrobce, nejspíš k tomu dospěl po nemálo zkušenostech.
No a já u tohoto modelu nejspíš zavěsím kormidla na klasické panty doplněné lepicí páskou. Přijde mi to jako lepší varianta, než vyměnit ta serva.

Díky všem za rady. L.Š.


Přílohy:
f3.jpg
f3.jpg
[ 57.87 KiB | Zobrazeno 799 krát ]

f4.jpg
f4.jpg
[ 54.51 KiB | Zobrazeno 799 krát ]


_________________
A.Š.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2022 23:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2020
Příspěvky: 3
Nevím, zda se jedná o podobný, nebo dokonce stejný problém s jakým jsem se setkal, takže krátký popis problému - U modelů 74" Slick 580 EXP a 75" Edge 540 jsem místo serv s kotvovými motory (rychlost 0,12 s / 60°) použil serva s motory Coreless (rychlost 0,06 s / 60°). Na servo-testeru žádný problém, ale v modelech docházelo občas ke krátkým zákmitům a výjimečně i déletrvajícím. Příčina - prodlužovací servo-kabely v délkách 60 až 80 cm 26 AWG. Tyto jsem vyměnil za 22 AWG, konektory od serv ustřiženy, prodlužovací kabely k servům připájeny a na sběrnici napájení přidán kondenzátor 3300 µF/15V. Vše už je OK, žádné zákmity. Přívody k některým velmi rychlým a silným servům s motory Coreless podle toho, co jsem zjistil vyžadují co nejmenší přechodové odpory a tvrdý zdroj napájení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz