Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nabíjení více baterek najednou.
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2020 23:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ahoj,
začínám s drony a potřeboval bych vyřešit nabíjení více baterek najednou. Mám baterie 450mAh /3S a nepovedlo se mi najít nějaký vícekanálový nabíječ, kam bych mohl postupně baterie dávat nabíjet a odebírat již nabité baterie. Děkuji za případnou radu jak toto řešit.

Předmět příspěvku: Re: Nabíjení více baterek najednou.
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2020 23:19 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 295
Blog: Zobrazit blog (3)
Pořiď si větší než malé množství nabíječek.
Pokud chci létat víc baterek, tak zapojím několik nabíječek. Ideálně když je ovládání podobné.

Případně na takto malé baterky bych udělal smečku ZAJÍCŮ. http://www.zajic.cz/nablion/nablion.htm

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 0:20 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Zajíce jsem stavěl a používal. V začátcích to byla cesta. Ne vždy byl zcela bez potíží.
Dnes bych spíš sáhnul po něčem podobném tomuhle
IMax B6 50W 5A Battery Balance Charger With 12V 5A Power Supply XT60 Parallel Board - US Plug
https://www.banggood.com/IMax-B6-50W-5A-Battery-Balance-Charger-With-12V-5A-Power-Supply-XT60-Parallel-Board-p-1460759.html

Pokud už nějakou vhodnou obdobu IMax B6 máš, tak po nějakém rozšíření
XT30 1S-3S Plug Parallel Charging Board For IMAX B6 ISDT XT60 Plug Charger
https://www.banggood.com/XT30-1S-3S-Plug-Parallel-Charging-Board-For-IMAX-B6-ISDT-XT60-Plug-Charger-p-1186011.html
AKK XT60 Parallel Charging Board Charge Plate for 3S 4S Lipo Battery With Voltage LED Display
https://www.banggood.com/AKK-XT60-Parallel-Charging-Board-Charge-Plate-for-3S-4S-Lipo-Battery-With-Voltage-LED-Display-p-1514668.html

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 6:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 2
Ze zadání není úplně jasné, jestli se ty baterie budou nabíjet najednou nebo se tam připojí jedna, později další atd. Pokud postupně, s těmi rozšiřovacími destičkami to nepůjde.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 7:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Právě že bych je rád připojoval postupně a podle nabití odpojil. Co jsem hledal na eshopech tak bud jsou vicekanálové nabíječky na jeden článek nebo mají nabíjecí proud až od 2A což je pro 450mAh baterku moc.
Idealně hlednám něco jako tohle : https://www.banggood.com/cs/URUAV-6-in-1-PRO-5X4_35W-5X1A-Battery-Charger-for-1S-LiPO-or-LiHv-or-Li-ion-Battery-Charger-With-Micro-MX-mCPX-JST-p-1409131.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN ale pro 3-4 článek

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 7:16 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
autor vlákna hajs : "postupně baterie dávat nabíjet a odebírat již nabité baterie"

Tu potíž vidím s tím 3S. U často používaných 450 mAh 1S lze po připojení/odebrání nabíjení znovu odstartovat

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 8:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
hajs píše:
Ahoj,
začínám s drony a potřeboval bych vyřešit nabíjení více baterek najednou. Mám baterie 450mAh /3S a nepovedlo se mi najít nějaký vícekanálový nabíječ, kam bych mohl postupně baterie dávat nabíjet a odebírat již nabité baterie. Děkuji za případnou radu jak toto řešit.

pořídil bych dvoukanálovou nabíječku a souběžně nabíjel třeba 3 baterky na jednom výstupu. Pak budeš mít třeba 9 baterek. S jednou sadou budeš lítat a dvě sady se mezitím postupně dobíjejí. Chce to pak ale nabíjet podobně vybité baterie.

https://www.banggood.com/cs/PG-Parallel ... rehouse=CN

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 8:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Když potřebuju, LiPol nabíjím paralelně. Většinou jsou vybité na velmi podobné napětí, takže při připojení vedle sebe jsou vyrovnávací proudy minimální (na paralelní desce mám dokonce pojistky mezi baterkami, takže kdyby něco...).
Normálně nabíjím 4x 3S na zmíněné B6, navíc, když potřebuju, tak mám ty nabíječky i s paralelníma deskama 2.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 8:33 
Mazák
Mazák

Já taky někdy nabíjím 4 stejné baterky na jedné nabíječce, na rozdělovací desce. Tady ale nelze odpojovat po jedné. Nabíjí se stejnoměrně. Pokud mi stačí nabít tři baterky mám tři stejné, malé nabíječky, napojené na jeden zdroj. Původně jsem zvažoval 4 nabíječky, ale nakonec (ani nevím proč) jsem si řekl že ty 3 budou stačit. A taky jo. S tím, že nelítám koptery a baterek nemám víc než 4 ks od jedné.
Ale určitě existují nabíječky se 4 výstupy. Koupit dvě stejné a můžeš nabíjet až 8 baterek nezávisle na sobě.

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 10:19 
Mazák
Mazák

pouzivam jiz mnoho let tuto nabijecku https://hobbyking.com/en_us/turnigy-4x6 ... tore=en_us
baterek mam vicero druhu, jedu na tom lion, lipol, nimh, nabijel sem i autobaterku. pro 450mah 3S budes nabijet tak 2-3C, takze nejakych 1,5A maximalne, stacila by ti i mensi nabijecka do 50W na kanal. pri nabijeci 2-3C mas do pul hodiny nabito, takze kdyz budes mit sadu dejme tomu 8 baterek muzes teoreticky litat dokola cely den od rana do vecera nonstop. pro nabijeni 3C ti staci i min baterek. Kazdy kanal je nezavisly, takze muzes pridavat a odebirat jak potrebujes a kdy chces.
co neco takoveho https://www.banggood.com/ToolkitRC-M4Q- ... rehouse=CN
prisel mi zajimavy, protoze ma xt30/60 konektory rovnou v sobe, takze se baterky daji rovnou do nabijcky a neni potreba jeste resit kabel mezi nabijeckou a baterkou, jak to mam ja na te stare turnigy.
jen pozor, ten toolkit se podle vlakna na rcgroups da povazovat za sazku do loterie, nekomu jede v pohode, nekomu to chciplo velmi rychle. takze bud risknout, nebo najit neco podobneho.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 18:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Já používám 2 kanálový nabíječ(Revolectrix GT-500 DUO) a 4ks baterky. Defakto lítáš nepřetržitě. Jdu lítat doma nabiju 4 kusy tam mne čas netrápí čili 2C a na letišti dolítám baterku dám nabít pak další atd. A vždy mi to vyjde, že jsem ve vzduchu pořád. Nutno podotknout nabíjím 5C a koncové napětí 4,19V na článek(pro delší životnost lipolek).

Profil {RCalbum.cz}