Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jakou nabíječku
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2003 19:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 5
Dobry den. Chtel bych poradit, jakou nabijecku si mam koupit? chtel bych aby byla i s vybijeckou, umela vic clanku zatim mam 8clanek 2400 mAh, ale v budoucnu to bude asi vic, napajeni z autobaterie lepsi oboji (ale zdroj 220si kdyztak poridim zvlast), cena max do 6000,-. uvazoval sem o BEL 2000, ale nedocetl sem se o ni zrovna v dobrem tak nevim, dale uvazuju o Ultramat 25(Graupner), nebo Akku-Ladestation 3000(Conrad Electronic). Jake s nimi mate zkusenosti, pripadne neco jineho? Za odpoved predem dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2003 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Já mám tu BEL 2000 a sem nakonec i spokojenej. Jen mě štvě to přepisování pamětí. Samy od sebe se měněj uložený parametry.
Ale teď mají novej soft, tak to snad už ošetřily. Jinak mě docela zaujala ta od Temy. Má být test v RCM, ale ještě sem ho nečetl


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2003 22:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Nic lepšího než Temu v této cenové relaci nekoupíš.Mám jí hodně dobře vyzkoušenou. :) Špice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.12.2003 7:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Jenze on chtel do 6kKc.
Tema sama o sobe je 6.990 Kc + zdroj tak 3kKc.

Ja mam doma Belku 610ku a sem s ni spokojenej. Je fakt, ze nemuzes bez menice nabijet z baterky, ale zase ze site.

Navic s menicem se porad dostava na 4.900 (4.655 s Internetovskou slevou) + menic 650 (618) = 5.305 (5040).

Takze jestli chce skutecne do 6kKc, neni co resit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jakou nabijecku
PříspěvekNapsal: pát 05.12.2003 13:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 5
Diky za vase odpovedi na tu TEMU sem se dozvedel ze je test v RCM tak se na to doma kouknu. rad bych se dozvedel nejake informace a hlavne zkusenosti s dalsimy nabijeci (Graupner Ultramat 25 a dalsi).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2003 11:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 15
Nejlevnější Schulze bude stát něco málo přes 6k a není co řešit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2003 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Belka 2000 se mi zdá moc drahá na to co umí . Hrozně piská (ta co jsem měl pučenou ) Obsahuje sice trafo ale malé. Nakonec jsem koupil Powe peak infinity 2. Zatim spokojen :D TEN ultramat vypadá jako očesana infinity 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2003 0:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2003
Příspěvky: 7
Já jsem si koupil Triton, 1-24 článků Nicd-Nimh, 1-4 Lixx, 3,6,12 článků Pb
nabíjení až 5A, LiOn 2,5A, vybíjení až 3A, s teplotní sondou stála 5kKč a zatím jsem spokojenej /nemá síťovej zdroj/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.12.2003 18:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 5
Diky za vase odpovedi. Docela vazne zacinam uvazovat o ty Bel 2000, je sice drazsi ale chodi jak na 220 tak 12V. A tech 14 clanku mi bude asi na delsi dobu stacit. Jeste jednou moc diky za Vase nazory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.12.2003 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
FUNGUJETOTU heehehehe jen to skouším:)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2003 22:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 2
Zdavim všechny. Já mám ultramat 25. Je docela dobrej-za tu cenu-asi 4200. Nabije až 25 NiCd/NiMh článků a také Pb. Lze si u něho nastavit dost parametrů (úroveň delte peaku, napětí autobaterie, kdy se přestane nabíjet, doba alermu po nabití atd.).Dost mi chybí nemožnost nabíjet Li-xx baterie a nemožnost si uložit do paměti informace o sadách. Nabíjecí proud se musí nastavit manuálně a vybíjecí taky, u toho i napětí, kdy se má přestat vybíjet. Jinak je to OK.
Jo, a zdroj mam z Diskont Plus - test RCR.Ten plně dostačuje, téměř žádné úpravy a stál několik stokorun.

_________________
Jirka H


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25.12.2003 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Na li XX používám samostatný nabiječ je nastavený na dvoučlanek tak mám jistotu že je nezničím . U tří članku bych asi volil vytažení nab. kábliku a nab. bych každý članek zvlášt. Z tohoto duvodu nepropaguji nabiječe ktere umi li XX a NICD dohromady . :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2004 10:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2003
Příspěvky: 10
Rešil jsem podobnout otázku minulý rok. Po diskuzi s opravdovýma letcema, né jen s víkenďákama co znám já, jsem došel k názoru že je potřeba koupit něco co umí nabíjet v několika režimech, nabíjet i LiPol které bych si chtěl koupit a taky že musí umět vypsat kolik nabila a vybila. Nabíjecí proud mi jako amatérovi stačil menší, takže jsem volil Schulze ISL6-330 a koupil u firmy www.fa-tomas.cz za 5900,-. Dále jsem dokoupil zdroj 22A 13,8V za 2900,- a tak mám výbavu, kdy zdroj mohu využít i k jiným věcem zároveň, třeba když budu chtít CBčkovat (radiostanice) a u toho nabíjet baterie. Dále tato nabíječka umí nabíjet z autobaterky, což je také dobré na letiště. Málem jsem koukal po BEL2000, ale právě Tito "profíci" mě od ní zrazovali, že prováděli měření a kvalita nic moc. Před tím jsem měl BEL610 a s tou jsem byl spokojen, až na to, že jsem vůbec nevěděl jak na tom moje baterky jsou a taky jsem si musel hlídat při rychlonabíjení (tedy nabíjení zhruba 1C podobu cca 45min) čas, což za mě dělá Schulze sama, takže se mi nestane, že bych přebil jako se mi to 2x stalo s bel 610. Pro rejpaly chci uvéct, že mlíko prostě občas přeteče aniž by jste chtěli... :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz