Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2010 14:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2009
Příspěvky: 496
Bydliště: Praha 3
graup15: Kolik ta Cellpro PowerLab 8 váží? Na stránkách FMA jsem to nenašel.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2010 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Maco píše:
Ahoj taky se přidám se svou troškou do mlýna, na základě recenze Cellpro 10 (od Dalibora), jsem si ten nabíječ i koupil. Zpočátku jsem z ní byl trošku vyplašený (má prostě jinou logiku ovládání,než jsem byl zvyklý). Dokonce jsem mu i volal /díky Dalibore za trpělivost/ a ujasňoval si nějaké věci a pro mě nové postupy.S odstupem času /po roce užívání/ musím říct,že jsem velmi spokojen a baterky snad taky.Za ty peníze je to dobrý stroj. Proto díky za novou recenzi i novinku CELLPRO 8. Martin


Ano..logika je jiná a naprosto odlišná od všeho vo je na trhu z čajny.
Ale má to svoje opodstatnění. Navíc na FMA nejvíc oceňuji nejenom funkci, která je perfektní a podložená mnoha a mnoha hodinami vývoje v laborce FMA , ale i podpora během provozu. Dobrý výrobce se musí starat i o to, jestli se nenejdou chybky, které prošli betatestováním. A to u FMA je splněno 100%. S každou revizí firmware je i výpis opravených chyb.
Teď mám navíc i přístup do betatest groups a vydím jak se na tom usilovně maká. Včera jsem u nabíječe strávil pár hodin a co na to říct.
Jediná chybka co mi napadá, je že je pouze do 8S. Otázka je, jestli se to dá považovat za chybu. Nabíjel jsem např i starší 2C baterii X-power Dualsky 3800mAh. Nastavil profil pro tuto baterii pro max rychlost nabíjení i max rychlost rovnání článků. Při zachování všech pojistek a limitů. Je to bomba sledovat 22A nabíjecího proudu, jak rychle nabije baterku. viz obrázek.
Ono totiž, když je nabíječ (nebojím se říct) špičkový. A jeho algoritmy jsou schopné ukočírovat při nabíjení vše tak, aby v žádném bodě nabíjecí křivky se tato nepřebíjela..tak se dá i starší (tzn ne 3 či 5G generace) nabíjet ultra rychle.
Obrázek
Jinak paradox je, že nejnovější 5G baterka (ale i 3G Hyperion) vykazuje stejné parametry ve vztahu Ri/nab proud/vyb proud než starší standard (např GTS, či levné Turnigy 30-40C). Tak si říkám, kde je ten progres?
A to jsem si nevycucal s prstu. Mám grafy nejenom z nabíjení, ale hlavně z letového logu Castle regulátoru. Kde se při limitním použití teprve láme hůl. Napěťová křivka při 120-160A proudech z baterie 2200mAh je více než vypovídající.
PS..mám tu i 45C novinku a s čistým svědomím mohu říct..je to jen marketingový blábol. Žádný výkonový progres proti 40C tam není.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2010 15:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Michal_N píše:
graup15: Kolik ta Cellpro PowerLab 8 váží? Na stránkách FMA jsem to nenašel.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2010 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Kdyz ono je otazka, kolik baterka vydrzi pri nabijeni 22A. Pouzivam par sad Turnigy 6S 5000mah 30C, nabijim je cca 12 - 14 A a baterky vydrzi cca 45 cyklu a pak je to na nich uz znat. Ve vrtulniku mam max. odbery nekde mezi 80 - 120A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2010 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
nostromo píše:
Kdyz ono je otazka, kolik baterka vydrzi pri nabijeni 22A. Pouzivam par sad Turnigy 6S 5000mah 30C, nabijim je cca 12 - 14 A a baterky vydrzi cca 45 cyklu a pak je to na nich uz znat. Ve vrtulniku mam max. odbery nekde mezi 80 - 120A.

Já si myslím, že tvoje baterky neničí nabíjení, ale vybíjení .
Vrtulníky jsou nejhorší možná zátěž pro baterii. Odběr se u tebe rozděluje na střední..ten je pořád a k tomu česté špičky. Jenže bez jediné maličké prodlevy do úplného vypnutí. Já tahám z 2200 strašné proudy a jsem na tom o dost líp. Sice mám cca 5 sekund obrovský proud, ale pak i řády minut žádný odběr. Zrovna včera jsem po měsíci kdy ležela a předtím protáhl 7S-Turnigy 2200 a veskrze žádný rozdíl. Je to jejich 50 cykl.
Takže se přikláním spíš k tomu, že ti je neničí nabíjení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2010 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
graup15 píše:
nostromo píše:
Kdyz ono je otazka, kolik baterka vydrzi pri nabijeni 22A. Pouzivam par sad Turnigy 6S 5000mah 30C, nabijim je cca 12 - 14 A a baterky vydrzi cca 45 cyklu a pak je to na nich uz znat. Ve vrtulniku mam max. odbery nekde mezi 80 - 120A.

Já si myslím, že tvoje baterky neničí nabíjení, ale vybíjení .
Vrtulníky jsou nejhorší možná zátěž pro baterii. Odběr se u tebe rozděluje na střední..ten je pořád a k tomu česté špičky. Jenže bez jediné maličké prodlevy do úplného vypnutí. Já tahám z 2200 strašné proudy a jsem na tom o dost líp. Sice mám cca 5 sekund obrovský proud, ale pak i řády minut žádný odběr. Zrovna včera jsem po měsíci kdy ležela a předtím protáhl 7S-Turnigy 2200 a veskrze žádný rozdíl. Je to jejich 50 cykl.
Takže se přikláním spíš k tomu, že ti je neničí nabíjení.


Tak jsem se nechal ukecat a nabijecku jsem objednal. Sice bude az v cervnu, ale uvidime :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2010 7:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2005
Příspěvky: 60
Bydliště: Hodonín
chlapi a kde teda objednáváte? Přímo u FMA nebo Hořejšího ,nebo u Vasilka?? Pokud to je tajné ,tak klidně SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2010 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Maco píše:
chlapi a kde teda objednáváte? Přímo u FMA nebo Hořejšího ,nebo u Vasilka?? Pokud to je tajné ,tak klidně SZ.

Jde to dvěma způsoby. Buď od FMA nebo u Ivana. Tam je výhoda plná záruka. A co vím objednal jich dost.Tzn né 20 kusů, ale mnohem víc.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2010 20:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2005
Příspěvky: 60
Bydliště: Hodonín
graup15 píše:
Maco píše:
chlapi a kde teda objednáváte? Přímo u FMA nebo Hořejšího ,nebo u Vasilka?? Pokud to je tajné ,tak klidně SZ.

Jde to dvěma způsoby. Buď od FMA nebo u Ivana. Tam je výhoda plná záruka. A co vím objednal jich dost.Tzn né 20 kusů, ale mnohem víc.

No pokud je "IVAN" Hořejší, tak se to objednává jak?? A jaká je cena? Nebo se domluvit přímo s ním ??? Na www stránkách to totiž nevidím :-(
U FMA je mi to jasné, tam ale může promluvit do ceny ještě poštovné a asi i celnice. U Vasilka je cena 5555 kč plus případná pošta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2010 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Ano.Není nic lehčího než zavolat Hořejšímu.Nebo napsat.
Vasilko je odvaha, nemá ještě ani jeden kus ( a do května ani mít nebude) a už tam střelí cenu
:D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2010 21:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2005
Příspěvky: 60
Bydliště: Hodonín
Jasný, provedu.Díky za tip a hlavně už se těším na tu tvou recenzi :-) Asi to rozhodne o koupi /ostatně jako minule u cellpro 10/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2010 9:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Maco píše:
Jasný, provedu.Díky za tip a hlavně už se těším na tu tvou recenzi :-) Asi to rozhodne o koupi /ostatně jako minule u cellpro 10/

Čím víc si s PL8 hraju, tím víc se mi líbí. S recenzí vydrž, bude trochu delší a tak chvilku potrvá než ji napíšu. Tentokrát chci probrat každou záložku možného nastavení detailně. Protože možností nastavení je obrovské množství.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2010 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Další grafík ..tentokrát jeden úplný cyklus. Tzn nastaveno nabít ze skladovací kapacity na plnou, pak vybít..počkat 5 minut pak nabít.
Je hezky vidět, jak se články těsně před dosažením 3.0V napětí rozjeli a jak rychle je nabíječ zase srovnal. Nastaven max vyrovnávací proud 2A a nabíjení na auto 3C, kdy v profilu pro Turnigy je nastaveno 3C=6,6A.
Obrázek

Na dalším obrázku je zobrazen vnitřní odpor této Turnigy 2200mAh kterou létám na 68C vyb proudu v Býčovi. Ležela teď měsíc na skladovacích 50% kapacity. Má za sebou 50 letových cyklů. Jde o graf z téhož 1 úplného cyklu jako na prvním grafu.
Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Programovani Cellpro
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2010 18:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 192
Bydliště: Plzen
Zdravim,
Manual na PL jeste neexistuje, ani anglicky. FW ma ale vychazet z programu CP4 multi. Manual v cestine je na adrese
http://www.horejsi.cz/DataFiles/1042_Ce ... ger_CZ.pdf
a je to hodne zajimave cteni (bylo i prekladani :) )
Filozofie FW je uplne jina, nabijec je dusledne ovladan predvolbami. Ty se daji nastavovat, menit, pridavat, vyhazovat pres PC. Dokonce je mozno postavit vlastni nabijeci rezim. Libi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programovani Cellpro
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2010 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
horejsi píše:
Zdravim,
Manual na PL jeste neexistuje, ani anglicky. FW ma ale vychazet z programu CP4 multi. Manual v cestine je na adrese
http://www.horejsi.cz/DataFiles/1042_Ce ... ger_CZ.pdf
a je to hodne zajimave cteni (bylo i prekladani :) )
Filozofie FW je uplne jina, nabijec je dusledne ovladan predvolbami. Ty se daji nastavovat, menit, pridavat, vyhazovat pres PC. Dokonce je mozno postavit vlastni nabijeci rezim. Libi.


Já bych jen doplnil, že PowerLab8 vyhchází ze softu Multi cellpra, jen je tento mohutně rozšířen o dost funkcí. A to nejen ve smyslu funkčnosti ( např vybíjení, chování ke zdroji..kdy je i profil pro AC zdroj, či baterii), ale i ce smyslu rozšířených funkcí výkonů , pojistek, limitů ..atd.
Takže kdo si přečte manuál k Multi Cellpru, tak se vlastně dozví jen polovinu toho, co PL8 umí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz