Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
nostromo píše:
graup15 píše:
nostromo píše:
Nevim, ja z ni moc natreseny nejsem. Pokud jsem to dobre pochopil, tak aby si mel max. vykon, tak to musis zivit ze 24V. Dalsi vec pouze jedna vetev, prijde mi, ze daleko lepsi varianta reseni je Raytronic C60.Na letisti obvykle nabijim 12S, pro cloveka s max 8S urcite dobra volba. Ale je pravda, ze po spatny¨ch zkusenostech Cellprem 10 mam odpor k temto nabijeckam

Ano je pouze jedno kanálová. Tím je to dané.
Popiš jaké špatné zkušennosti máš s CP10?
Ale prosím , né dojmy ale fakta. Já ji mám taky a jsem s ní velmi spokojený.
Používám ji na to na co je určena a chodí mi výtečně.


Vydrzela mi doma presne 14 dni. Nekdy nechtela vubec zapnout nabiti a zacaly skakat erorry, v prubehu nabijeni vybehl error, ze baterie neni pripojena atd.. Dale nesla vubec pripojit k pocitaci pres original kabal. V prubehu nabijeni se z niceho nic vypla a od te doby mi nesmi nic od Cellpra domu. Dalsi nevyhoda, ze se neda zapnout jeden kanal a pak druhy, ale musi se oba soucasne, tim to ztraci vyznam dvoukanalu pri stridani baterek. Tim,ale nechci hanit, proste treba spatnej kus nebo jsme si nepadli do oka. Slozite nastavovani nabijeciho procesu bez kabelu

Tak to chápu, vyloženě vadný kus. Taky jsem toto chování pozoroval pokud byl vadný bootloader. V každém případě je to jasná reklamace.
Ono já jsem trochu výrobci vyčítal, že CP10 se tváří jako dvoukanál, ale ve skutečnosti je to jednokanálový nabíječ.
O těchto spíš marketingových přehmatech vím až moc dobře. U mne ale převažuje, to jak nabíjí a měří baterie. V tom jsem s ní na 300% spokojený.
Díky za popsané chování tvého kusu CP10.
Dalibor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
graup15 píše:
nostromo píše:
graup15 píše:
nostromo píše:
Nevim, ja z ni moc natreseny nejsem. Pokud jsem to dobre pochopil, tak aby si mel max. vykon, tak to musis zivit ze 24V. Dalsi vec pouze jedna vetev, prijde mi, ze daleko lepsi varianta reseni je Raytronic C60.Na letisti obvykle nabijim 12S, pro cloveka s max 8S urcite dobra volba. Ale je pravda, ze po spatny¨ch zkusenostech Cellprem 10 mam odpor k temto nabijeckam

Ano je pouze jedno kanálová. Tím je to dané.
Popiš jaké špatné zkušennosti máš s CP10?
Ale prosím , né dojmy ale fakta. Já ji mám taky a jsem s ní velmi spokojený.
Používám ji na to na co je určena a chodí mi výtečně.


Vydrzela mi doma presne 14 dni. Nekdy nechtela vubec zapnout nabiti a zacaly skakat erorry, v prubehu nabijeni vybehl error, ze baterie neni pripojena atd.. Dale nesla vubec pripojit k pocitaci pres original kabal. V prubehu nabijeni se z niceho nic vypla a od te doby mi nesmi nic od Cellpra domu. Dalsi nevyhoda, ze se neda zapnout jeden kanal a pak druhy, ale musi se oba soucasne, tim to ztraci vyznam dvoukanalu pri stridani baterek. Tim,ale nechci hanit, proste treba spatnej kus nebo jsme si nepadli do oka. Slozite nastavovani nabijeciho procesu bez kabelu

Tak to chápu, vyloženě vadný kus. Taky jsem toto chování pozoroval pokud byl vadný bootloader. V každém případě je to jasná reklamace.
Ono já jsem trochu výrobci vyčítal, že CP10 se tváří jako dvoukanál, ale ve skutečnosti je to jednokanálový nabíječ.
O těchto spíš marketingových přehmatech vím až moc dobře. U mne ale převažuje, to jak nabíjí a měří baterie. V tom jsem s ní na 300% spokojený.
Díky za popsané chování tvého kusu CP10.
Dalibor


Jasne, kdyz se podivam na moznosti diagnostiky, tak nema konkurenci za ty penize. Mne osobne prave nevyhovuje, ze ma jeden vystup, protoze ve vrtasu mam 2x6S a je pro me jednodussi mit dva vstupy nebo jako ja ted vozim dve nabijecky. V dobe, kdy prislo Cellpro, tak o malinko vetsiho vykonu dosahovala jen Tema, ale ta byla cenove nikde jinde.

Priznam se, ze ja osobne diagnostiku vubec neresim a zajima me jen kolik nabijecka nabila a jak se baterka chova pri zatizeni. Vim, ze jsem barbar :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Nejsi barbar..jsi prostě uživatel. A to je dobře.
Já se trochu s diagnostikou musím přátelit, protože zatěžuji baterie skoro až do zničení. Proto se musím na nabíječ 100% spolehnout a musí mi i ukázat, jestli to zatížení baterie je vůbec schopna pobrat.
Jo a u PL8 píšou, že jde nabíjet paralelně. Např tvůj 2x6. Dokonce jsem k tomu dostal i dvojitý výstupní kablík. Tak to taky musím vyzkoušet ...
Sice se mi to nějak nezdá, ale rozhodně to testnu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
graup15 píše:
Nejsi barbar..jsi prostě uživatel. A to je dobře.
Já se trochu s diagnostikou musím přátelit, protože zatěžuji baterie skoro až do zničení. Proto se musím na nabíječ 100% spolehnout a musí mi i ukázat, jestli to zatížení baterie je vůbec schopna pobrat.
Jo a u PL8 píšou, že jde nabíjet paralelně. Např tvůj 2x6. Dokonce jsem k tomu dostal i dvojitý výstupní kablík. Tak to taky musím vyzkoušet ...
Sice se mi to nějak nezdá, ale rozhodně to testnu.


Paraelne beru, ale uz nepujdou balancovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
nostromo píše:
Paraelne beru, ale uz nepujdou balancovat.


A je opravdu nutné balancovat při každém nabíjení ???

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 13:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
vitousek píše:
nostromo píše:
Paraelne beru, ale uz nepujdou balancovat.


A je opravdu nutné balancovat při každém nabíjení ???


Jak, u kterych baterek. Hyperiony mi docela drzi, ale Lipolky z Hobbycity mam docela rozhozene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 14:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
vitousek píše:
nostromo píše:
Paraelne beru, ale uz nepujdou balancovat.


A je opravdu nutné balancovat při každém nabíjení ???


Jde o bezpečnost..ta je na prvním místě.Proto balancovat..nebo lépe bych to nazval..kontrola každého článku při nabíjení a jeho dorovnání na přesný napěťový potenciál.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Prečo by paralelne spojené sady nemali ísť "balancovať"?
Normálne sa spoja paralelne aj servisné konektory, a všetko ide..

A to "balancovať" alebo nie, sa preberá v každom druhom strome, hádam to už mohli ľudia pochopiť a mať názor, netreba zakaždým písať nanovo..

Je tu jasne napísané že na PowerLab sa dá nastaviť "zrovnávanie" podľa chuti - od začiatku, na konci, obmedziť max zovnávací prúd...

Tvrdím že nabíjať LiXX bez merania napätia každého článku (a zabezpečenia že sa neprekročí), je hlavne pre človeka ktorý nechápe súvislosti sám a musí sa orientovať podľa toho čo sa píše na internete nebezpečná somarina.
Pre 500W či 1000W nabíjač, by to malo byť úplne jasné...To že tomu meraniu ludia hovoria "balancovať", je len zjednodušený a nie celkom správny názov (pre produkty FMA / Revolectrix, našťastie úplne nesprávny).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
coro píše:
A to "balancovať" alebo nie, sa preberá v každom druhom strome, hádam to už mohli ľudia pochopiť a mať názor, netreba zakaždým písať nanovo..


Na téma balancování sem od člověka, který je odborník na aku dostal tuhle odpověď: "Baterie, která potřebuje balancovat, není až tak košér. Tolik nabíječů s balancery je jen a jen proto, že nejsou dobrý baterky.".

Podotýkám, že ta věta je vytržena z kontextu a povídání o citlivosti na přebití, bezpečnosti jako takové a pod. věci sem již nekopíruji.

Právě proto se ptám, jestli je nutné " balancovat , popř. kontrolovat každý článek " při každém nabíjení.

Jsem přesvědčen, že při nabíjení stačí " balancovat " cca každé druhé,třetí nabíjení. Pro úplnost mám na mysli výše zmiňované nabíjení sady12S jako 6S paralelně.

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
vitousek píše:
...
Na téma balancování sem od člověka, který je odborník na aku dostal tuhle odpověď: "Baterie, která potřebuje balancovat, není až tak košér. Tolik nabíječů s balancery je jen a jen proto, že nejsou dobrý baterky.".
....

To že baterie potřebuje alebo nepotřebuje balancovat, si teda užívateľ vycucá z prstu? Alebo na základe vyhorenej dielne zistí, že asi "bylo potřeba" ? :-)

Vieš, ja nie som odborník na aku, ale sedliacky rozum mi napovedá, že nabíjať bez balancerov, to tu už predsa bolo, a pár bytov či garáží a aut na to zhorelo. Hlavne v US lebo začali skorej, ale aj u nás - len sa s tým modelári príliš nechvália.

"Bez balanceru" - to je krčmový výraz vhodný pre tých čo o elektrine vedia len že kope.

Ano súhlasím že priebežné slepé a úplne zbytočné "balancovanie", navyše nepresné, presne tak ako to vidíme u väčšiny stupidných šmejdov (= bežných nabíjačiek či balancerov bez ohľadu na ich cenu) ktoré sú bežne na trhu, je hovadina.
Prečo o tých šmejdoch vypisuješ v strome o FMA PoweLab???


"Bez merania článkov počas nabíjania", a ochrany pred prekročením napätia - to je to o čom hovorím ja. To je tá časť balanceru ktorá slúži ako poistka, stále meria a po prekročení zabráni škodám.

Zdravá sada LiPol bez toho aby sa poškodila, žiadne zrovnávanie nepotrebuje.
Možno pár mAh za rok ako následok samovybíjania.
Lenže modelári sa k Lipolkám nesprávajú tak, aby bolo jasné že nedôjde/nedošlo k tomu poškodeniu. Ani mechanicky, ani elektricky.... A ani nie je jasné či baterka z HobbyCity neskolabuje len tak, na zlú náladu.
Otázka je, načo by mal človek riskovať, keď tým úplne nič, ale fakt totálne nula, nedosiahne?
(ak je baterka naozaj zdravá s presne rovnakými článkami, tak balancer ani neblikne, Ani ten najstupidnejší.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Žhavím tu kW mazlíka PL8. Zajímavá ale logická funkce. Nabíjení Auto-C
Tak teď je to již naprosto jinak než u CP10. Které si v automatu, klidně pustilo do baterky 10A, než naměřilo moc velký napěťový progres a proud stahlo.
Teď je to jinak..V rámci profilu pro baterii (v každé předvolbě může být něco jiného). Nejdřív se musí zadat do banky na obrázku kapacita baterie v mAh. Pak nabíječ přepočítá nabíjecí C tak aby násobkem nikdy nepřekročil udaný násobný proud. Navíc je možné zadat jakoby křivku % kapacity/napětí...je to pro přesné udání % fuel naplnění.


Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Asi se o to budu muset do budoucna zajímat (ten max. výkon).
Trochu (dost) mě vadí ten displej, pokud se tak ta miniaturizovaná věc dá nazývat. Je na tom přehledně něco vidět?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
JMalik píše:
Asi se o to budu muset do budoucna zajímat (ten max. výkon).
Trochu (dost) mě vadí ten displej, pokud se tak ta miniaturizovaná věc dá nazývat. Je na tom přehledně něco vidět?

Vše co potřebuješ a velmi dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 23:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
vitousek píše:

Právě proto se ptám, jestli je nutné " balancovat , popř. kontrolovat každý článek " při každém nabíjení.

Pokial vieš čo robíš a v akej sú kondícii tvoje baterky, tak satčí LiPolky večer po lietaní skontrolovať (ja valchujem)
Pri prúdoch 3 a viac C odporúčam počas každého nabíjania. Hlavne lacné LiPolky :!:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Naposledy upravil LV dne pon 15.02.2010 9:23, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2010 9:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2005
Příspěvky: 60
Bydliště: Hodonín
Ahoj taky se přidám se svou troškou do mlýna, na základě recenze Cellpro 10 (od Dalibora), jsem si ten nabíječ i koupil. Zpočátku jsem z ní byl trošku vyplašený (má prostě jinou logiku ovládání,než jsem byl zvyklý). Dokonce jsem mu i volal /díky Dalibore za trpělivost/ a ujasňoval si nějaké věci a pro mě nové postupy.S odstupem času /po roce užívání/ musím říct,že jsem velmi spokojen a baterky snad taky.Za ty peníze je to dobrý stroj. Proto díky za novou recenzi i novinku CELLPRO 8. Martin


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz