Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 30.05.2014 14:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 58
Mam to v imax b6, ale nemozem povedat ze je to lepsie ako s origo FW. Je tam viac moznosti nastavenia, kalibracia ale...
Prvy clanok pri nabijani napr 1,3A vyskoci vyssie o cca 0,03v ako ostatne pricom multimeter ukazuje nieco ine a samozrejme balancer zacne balancovat, pri ukoncovani nabijania (prud klesa) sa meranie spresni a zisti ze ten prvy clanok ma male napatie , tak zacne balancovat zvysne dva. Vo vysledku dostanem rozbalancovanu baterku. Ak sa podari odstranit nepresnost merania balancera na prvom clanku tak to bude pouzitelne.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 30.05.2014 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Máte nějaký link jak to naflashovat? Mám USBASP programátor, ale zatím jsem flashoval jen desky do koptér, kde byl 6pin header.
Nechci přesný návod. Stačí ve zkratce říct, co to obnáší. Zbytek si dohledám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 9:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
vlasto píše:
Mam to v imax b6, ale nemozem povedat ze je to lepsie ako s origo FW. Je tam viac moznosti nastavenia, kalibracia ale...
Prvy clanok pri nabijani napr 1,3A vyskoci vyssie o cca 0,03v ako ostatne pricom multimeter ukazuje nieco ine a samozrejme balancer zacne balancovat, pri ukoncovani nabijania (prud klesa) sa meranie spresni a zisti ze ten prvy clanok ma male napatie , tak zacne balancovat zvysne dva. Vo vysledku dostanem rozbalancovanu baterku. Ak sa podari odstranit nepresnost merania balancera na prvom clanku tak to bude pouzitelne.



Jakou máš verzi? Já jsem teď dal 0.33m a zdá se mi, že se to zlepšilo, ale zatím jsem zkusil jen jednu baterku, nebylo počasí.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 9:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Ticcino píše:
Máte nějaký link jak to naflashovat? Mám USBASP programátor, ale zatím jsem flashoval jen desky do koptér, kde byl 6pin header.
Nechci přesný návod. Stačí ve zkratce říct, co to obnáší. Zbytek si dohledám.


Čau, linky jsou na první stránce hned dvakrát :-)
Záleží, jeslti máš originál nabku, jakou verzi atd. Já tam měl připravené "otvory" v desce a tak jsem z PC desky naletoval piny, nahrál FW a je to. Přínosem je, že umí měřit odpor baterky. Nevim jak moc přesně, ale člověk může alespoň sledovat, zda-li se horší nebo zůstává.

Jinak mě u toho chybí volba rychlé volby. Paměti fungují dobře, ale když potřebuju momentálně zvětšit proud kvůli času, tak musim měnit v paměti.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 12:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Mám dotaz. Taky se vám po ukončení nabíjení nevypne ventilátor (teda u Accucel6, IMAX ho myslím vůbec nemá)?
Myslím samozřejmě s Cheali firmwarem.


Naposledy upravil bighugo dne ned 01.06.2014 0:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 12:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 58
To Marena: tiez mam verziu 0.33m od njozsef, male zlepsenie tam je ale stale je to daleko od normalu. Nabijam bez balancovania, akk su clanky prilis rozhodene tak nabijem , spustim balancovanie a nakoniec dam znovu dobit do plna.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Koukám že fw je pro typ B6. Já bych potřeboval B8 - osmičlánek. Zatím jsem na netu nenašel ani ťuk.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.06.2014 10:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 64
bighugo píše:
Mám dotaz. Taky se vám po ukončení nabíjení nevypne ventilátor (teda u Accucel6, IMAX ho myslím vůbec nemá)?
Myslím samozřejmě s Cheali firmwarem.

Též mi po nabití stále běží ventilátor a vypne až po stisku Stop tlačítka. Používám modifikovaný firmware 50W-6A 0.33m z 6.6.2014 od Nagy Jozsef. Nabíječku mám Turnigy Accucel-6 50W 6A s žlutým PCB a zapojením v podstatě identickým s originálem Imax B6.
Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká funkce dochlazování po ukončení nabíjecího procesu, ale ventilátor nevypíná ani po hodinách chodu.

Možná se to už řešilo na fóru k programu, ale ještě jsem se nedostal k tomu ho pořádně prostudovat. Případně tam můžeme vznést dotaz. Co jsem koukal, tak tvůrci dost ochotně odpovídají.
https://groups.google.com/forum/#!forum/cheali-charger

Jinak ohledně nabíjení, možnosti kalibrace a zobrazených informací jsem rozhodně spokojenější než s původním programem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.06.2014 12:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Ja to zkousel o vikendu taky s 33m a tam se mi zastavil. Ale mam cervenou pcb.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2014 21:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 64
Accucel-6 s červeným PCB mají vývojáři k dispozici pro testování, tam by to mohlo vše běžet nejoptimálněji. U novější žluté varianty bude možná lépe fungovat 50W-5A verze firmware, která je optimalizována na originál Imax B6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 20:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Asi před hodinou vyšla na ten větrák oprava:

https://github.com/njozsef/cheali-charger-test1/tree/master/hex

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 13:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 64
Paráda, reagují na podněty dost rychle. Jen pravděpodobně po ukončení nabíjení nebude fungovat kontrola napětí článků v reálném čase, ale to není nic zásadního. Originální software též u mé nabíječky ukazoval jen poslední hodnotu z doby ukončení nabíjení. Vypadá, že je funkce voltmetru přímo svázaná s ventilátorem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 15:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 64
Teď jsem zkoušel novou verzi programu ze 17.6.2014 a ventilátor se už skutečně vypíná. Měření napětí je vyřešeno šikovně, když si uživatel po ukončení procesu nechá zobrazit detaily nabíjení, tak se rozběhne ventilátor a s ním i voltmetr. Struktura dat v EEPROM paměti vypadá nezměněná, tak je možno ji ponechat nebo před přepsáním firmwaru zazálohovat a nerozhodit si kalibrační data.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.07.2014 21:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Tak už se mi podruhé stalo, že se "rozkalibrovala".
Poprvé hlásila chybné napětí na článcích. Teď hlásí napětí v pohodě, ale když dam nabíjet, tak hlásí, že nabíjí deseti amperama, což je kravina. Začíná mě to štvát slušně řečeno.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.07.2014 8:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 64
To se mi za několik měsíců používání naštěstí nestalo. Data v EEPROM drží i při aktualizaci firmware. Posledně jsem jen dával 5A firmware určený hlavně pro originál Imax B6 a zmizela chybová hlášení při kalibraci nabíjecího proudu a celkově proud teď sedí dost přesně v celém rozsahu. Takže je to dobrá varianta pro toho, kdo má Accucel-6 50W 6A s žlutou PCB. Zároveň není problém upravit program a zvednut u něj proud na 6A. Hodně důležité je mít při kalibraci i vícemístný přesný ampérmetr. Speciálně 50mA hodnota se v tomto případě měří nejlevnějšími multimetry dost špatně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Seznam.cz [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz