Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 103  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Tak poraď, daj tip na nieakú dobrú nabíjačku. Jednu som predal a pokukujem po novej.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: ned 28.07.2019 11:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6019
Bydliště: Praha ČR
juraj.jurej píše:
To akože Revolectrix, Icharger nieje kvalitná? Ale ty máš asi Futaba nabíjačku?


Tak pro pořádek - většina z těch široce uznávaných JunSi iChargerů kovová byla (dokonce to zachovaly i jejich Reaktor klony od HK). V plastu byly jen největší jako 4010 DUO, kde se počítá s výkony, při kterých je stejně pasivní chlazení zcela nemožné, takže to vadilo méně.
Trochu jiné téma jsou ty poslední "cool modely" jako iCharger X8, které popravdě už zas tak jednoznačně kladně vnímané nejsou...

Co se týče Revoletrixu, tak 10XP je kovová klasika, GT a Powerlab pak už je to, co jsem zmiňoval u JunSi, tedy jde o nabíječe skutečně (ne jen papírově) určené pro výkony, kde je aktivní chlazení nutné a tak to vadí méně, koneckonců zrovna revoletrix má ty vnitřní chladiče a k nim "dmychadlové přívody" extrémně vymakané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 16:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
hrst píše:
Neprovozujete už někdo UP610 V2? U Kostky je za 999,- tak o ní uvažuji...
Příloha:
UP610.jpg


Mám UP610 200W/10A z Banggoodu. Překvapily mě ale ty zobrazované vysoké vnitřní teploty při nabíjení i jen 1A proudem, přes 70°C, při vybíjení skoro 80°C, přitom kryt je jen vlahý a ani z větráčků nijak extra horký vzduch nejde :?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 17:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@leon_cz " ... vysoké vnitřní teploty nabíjení 1A, přes 70°C, při vybíjení skoro 80°C, kryt i vzduch málo teplý ... "
Čidlo na chladiči polovodičů? Myslím, že je to důkaz, dostatečně účinného odvodu tepla proudem vzduchu?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 18:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Ta teplota přes 70°C mě překvapila spíš proto, že u všech mých předchozích nabíječek (HTRC HT100, HTRC HT208, ImaxRC X100, ImaxRC X350, G.T.Power TD610 PRO) jsem se nedostal s vnitřní teplotou přes 49°C i s většími proudy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2019 2:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@leon_cz Nabíječeky s 49°C mohly a) mít jinde umístěné čidlo b) navrženy s větší mírou pasivního chlazení


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2019 3:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
No, dokud sem nenapíše ještě jiný majitel UP610, tak budu alespoň doufat, že to není za c), že je v tom čidle prostě někde chyba :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 15:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.8.2019
Příspěvky: 26
Zdravím,

máte někdo zkušenosti se smart nabíječkou od Spektrum (https://www.rc-zoom.cz/spektrum-smart-nabijec-s2100-2x100w-ac/) a jejich smart Li-Polky?

Zatím jsem se rozhodoval mezi Polaron Sport, Sky RC D100 V2, TD 610 Pro a Equilibrium 3.5 (tzn. nabíječky v cenovém rozmezí 1400,- až 4300,-). Ke Sky a Equilibrium mi bylo ale řečeno, že to je hrozná Čína a byla mi doporučena právě ta smart nabíječka od Spektrum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
pre.vit píše:
Zdravím,

máte někdo zkušenosti se smart nabíječkou od Spektrum (https://www.rc-zoom.cz/spektrum-smart-nabijec-s2100-2x100w-ac/) a jejich smart Li-Polky?

Zatím jsem se rozhodoval mezi Polaron Sport, Sky RC D100 V2, TD 610 Pro a Equilibrium 3.5 (tzn. nabíječky v cenovém rozmezí 1400,- až 4300,-). Ke Sky a Equilibrium mi bylo ale řečeno, že to je hrozná Čína a byla mi doporučena právě ta smart nabíječka od Spektrum.

Kterej, že frajer ti doporučil právě tu od Spektra?
Z vlastní zkušenosti > Equilibrium jsem kdysi měl, poměrem výkon/cena dnes již neohromí, nicméně kvalitativně nemohu proti ní říct ani fňň. D100, předchozí model, mám třetím rokem. Opět nemohu říci ani fňň na to jak šlape.
Srovnávat Graupnera a Spektrum snad ani nepotřebuje komentář, Polaronka je úplně jiná liga.
Teď ty aku > rukama mi prošlo dost značek, ale za cenu jedné Smart můžeš mít dvě, při trochu štěstí tři klasické. Tohle ať si zváží každý sám, osobně bych za ně tolik nedal. Zkušenosti mám s E-flite, kterou budu brát na stejné kvalitativní úrovni jako Smart, třebaže je dost možný, že to sjíždí z jedné linky. Tady bych zmínil, bez ohledu na to, jak jsem k nim přišel, že ten poměr cena/výkon patří mezi nejhorší. Taková Gens Ace s poloviční cenovkou a stejným užíváním jí hravě napráská.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 21:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pre.vit píše:
... zkušenosti se smart nabíječkou od Spektrum ... byla mi doporučena právě ta smart nabíječka od Spektrum.

Hm... jestli chceš trochu ušetřit tak se podívej sem - https://rckane.cz/nabijece-a-zdroje/665 ... cerem.html
Je to "hrozná Čína" jako spousta ostatních - https://www.banggood.com/ISDT-D2-200W-2 ... rehouse=CN

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 21:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
leon_cz píše:
No, dokud sem nenapíše ještě jiný majitel UP610, tak budu alespoň doufat, že to není za c), že je v tom čidle prostě někde chyba :D



Teď mi jede nabíjení na dvou kusech 3S 4,4A a teplota na obou 45°C a mám celkem 4 kusy té UP610 a nejsem si vědom že bych překročil těch 45°C .... větrák však fučí :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2019 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
jyrry píše:
Hm... jestli chceš trochu ušetřit tak se podívej sem - https://rckane.cz/nabijece-a-zdroje/665 ... cerem.html
Je to "hrozná Čína" jako spousta ostatních - https://www.banggood.com/ISDT-D2-200W-2 ... rehouse=CN

Krabičky téměř stejné až stejné, jen ta cena a název dosti odlišný :mrgreen:
Rozumně je třeba k tomu dodat, že drtivá většina těch krabiček sjíždí z jedné "hrozné Číny".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 4:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zase na druhou stranu, když si Spektrum nechá tisknout na nabíječe iSDT svoje logo, je to jisté uznání, že tahle Čína (iSDT) není asi zas tak hrozná.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
jyrry píše:
Zase na druhou stranu, když si Spektrum nechá tisknout na nabíječe iSDT svoje logo, je to jisté uznání, že tahle Čína (iSDT) není asi zas tak hrozná.

Jestli tyhle krabičky jsou až tak stejné nevím, ale kdybych se dnes rozhodoval, tak beru s využitím do budoucna tu D100 nebo s přihlédnutím k výkonu ISDT. EQ jen pokud jsou dvě, tři aku menší kapacity a minimum peněz a i když mám Spektrum rád, tak tady se jedná o drahou, zbytečnou srandu jak nabíječů, tak aku. Člověk by měl trochu přemýšlet i u toho nabíjení. Ne jen zapojit a čumět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 22:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
bahora píše:


Teď mi jede nabíjení na dvou kusech 3S 4,4A a teplota na obou 45°C a mám celkem 4 kusy té UP610 a nejsem si vědom že bych překročil těch 45°C .... větrák však fučí :)


Zkus na tom nabíječi provézt prosím Tě i nějaké vybíjení, kolik ta teplota při vybíjení vyletí.

Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 103  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz