Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2015 6:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 181
Bydliště: Nučice - Praha západ
Ahoj Chlapci a Chlapi,

děkuji za názory, zkušenosti i připomínky.

Vašek

_________________
Seřízení oken.
www.Burysek.cz
DogFighter, Antonov AN-2, Freewing F-16, ME-262, A-10, Futaba T18SZ,


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Ahooj kluci, ja jsem taky poridil imax x400 od Horejsiho :wink:
A chtel jsem se zeptat ohledne vetraku v nabijcce, ktery by mel podle navodu mit 3 rychlosti, ale pripada mi jako by mel pouze jednu. Jak jste na tom vy?
Jeste jedna vec ohledne pc portu, stahl jsem si charge monitor do pc, ale s nabijeckou to nechce komunikovat.
U Horejsiho je nejaky prevodnik, ale ten se dava do teplotniho cidla. Tak nevim na co vlastne je v nabijecce ten pc vstup.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ja mám prechodne X180. Cez PC my to pracuje normálne, ale neuvidíš tam nič iné, ako na nabíjači. Ani sa tam nedajú nastaviť programy nabíjania (pamäte), je to iba monitor priebehu nabíjania. Výkon pre mňa postačujúci, balancuje a nabíja presne (aj LiHv), ale ten display je pre mňa moc malý tak pozerám po niečom väčšiom. Inak je to pekný kompaktný nabíjač s cela postačujúci pre bežného použivateľa za príjemnú cenu. Ovládanie s dvoj riadkovým displayom sa nedá ani porovnať. Priebeh nabíjania je pekne graficky znázornený, jednoduché prehladné menu. Za mňa môžem len doporučiť.


Přílohy:
iMaxRC X180.GIF
iMaxRC X180.GIF
[ 155.45 KiB | Zobrazeno 4735 krát ]

P8010130.JPG
P8010130.JPG
[ 77.49 KiB | Zobrazeno 4248 krát ]

P8010134.JPG
P8010134.JPG
[ 79.76 KiB | Zobrazeno 4248 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne úte 01.08.2017 9:16, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 8:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
TO "michalv"

A četl jsi manuál ? :roll:
Podle toho co je v manuálu, "Imax X400 Twins Charger", NEMÁ žádný USB konektor pro přímou komunikaci s PC.
Ten "USB konektor" je výstup 2V/2.1A pro nabíjení mobilních telefonů a podobných zařítení.

Pro případnou komunikaci s PC slouží právě ten převodník ( http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1888 ), který se zapojuje do portu teplotního čidla.

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
A cetl si ho ty ten manuál?? :lol:
Protoze me na rozdil od tebe tady u me ten imax 400 lezi na stole, ma PC port pro pripojeni prave do PC. Usb port je tam pro nabijeni telefonu taky.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
juraj.jurej píše:
Ja mám prechodne X180. Cez PC my to pracuje normálne, ale neuvidíš tam nič iné, ako na nabíjači. Ani sa tam nedajú nastaviť programy nabíjania (pamäte), je to iba monitor priebehu nabíjania. Výkon pre mňa postačujúci, balancuje a nabíja presne (aj LiHv), ale ten display je pre mňa moc malý tak pozerám po niečom väčšiom. Inak je to pekný kompaktný nabíjač s cela postačujúci pre bežného použivateľa za príjemnú cenu. Ovládanie s dvoj riadkovým displayom sa nedá ani porovnať. Priebeh nabíjania je pekne graficky znázornený, jednoduché prehladné menu. Za mňa môžem len doporučiť.

Jak si to rozchodil, aby to to fungovalo na Pc? Ja jsem stahl primo na strankach imaxu nejaky software icharg, ale nechtelo se mi to sesynchronizovat s Pc.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 9:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
To že má mini-USB "PC-link", ještě neznamená, že je uřčen pro aktivní spojení s PC. :wink:
Může sloužit jenom pro aktualizaci FW - bohužel manuál k nabíječce to vůbec nezmiňuje.
S něčím podobným jsem se bohužel setkal už vícekrát a to bez ohledu na to, co se píše v manuálu.

Například zmiňoval jsi se o ventilátoru chlazení.
U Revolectrix GT-500 mě děsně štvalo, že hned po zapnutí jede ventilátor na plné otáčky, i když v manuálu se pouze píše, že se zapojuje dle aktuální teploty - zátěže.
Teprve po delší době jsem se náhodou v menu "doklikal" do opravdu hodně schované položky, kde se dá nastavit Full ot. hned po zapnutí a pak spuštění podle konkrétní teploty.
A to jsem předtím celé "menu" prošel snad 30x a byl jsem přesvědčený, že tam nic dalšího už k nastavení není.
(Mimochodem něco podobného by mohlo - neříkám že je, být i u tvé nabíječky.)
Tím chci jenom říct, že manuály nemusí být až tak přesné a spousty věcí v nich není.
Nebo naopak - jsou v nich zcela opačné (a nepravdivé) údaje :( .

P.S:
Detekuje ti počítač zapojené USB a má ovladače?
Už mnohokrát se mi stalo, že i když PC detekovalo USB a ovladače byly na pohled v pořádku, tak zařízení nekomunikovalo.
Nepomohlo nic - odinstalace SW, nebo ovladačů a jejich opětovná instalace, prostě nic...
Někdy se stává, že se "poperou" DLL knihovny a i když to vypadá, že je vše v pořádku, tak to nefunguje a pomůže pouze instalace "do čistých". :?
A to vím o čem mluvím, počítače mne už přes dvacet let živí.

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Jojo. Zkousel jsem volat Horejsimu, ale bohuzel nic nevi.
O tom jsem taky premyslel, ze je to usb urceno pouze pro upgrade, ale moznost upgradu jsem taky nikde nenasel, ze by byl nekde ke stazeni.
Zkousel jsem napsat email primo do Imax a vratil se mi jako nedoruceny, tak ze super podpora :evil:

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
VSCharlie píše:

P.S:
Detekuje ti počítač zapojené USB a má ovladače?
Už mnohokrát se mi stalo, že i když PC detekovalo USB a ovladače byly na pohled v pořádku, tak zařízení nekomunikovalo.
Nepomohlo nic - odinstalace SW, nebo ovladačů a jejich opětovná instalace, prostě nic...
Někdy se stává, že se "poperou" DLL knihovny a i když to vypadá, že je vše v pořádku, tak to nefunguje a pomůže pouze instalace "do čistých". :?
A to vím o čem mluvím, počítače mne už přes dvacet let živí.

Noo po pripojeni nabijecky mi ji to naslo i si to samo stahlo ovladac, ale ten icharg monitor ho nerozezna. Tak nevim no.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 10:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Nevíte někdo jestli existují nové fw pro tyto nabíječe? Například moje X100AC mi sice vyhovuje, ale nepodporuje LiHV, takže si je nemůžu vyzkoušet. Kdyby nějaký FW dokázal přidat podporu, bylo by to super.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 10:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Co máš za systém - sedmičky, nebo desírky?
Když se podíváš do "správce zařízení" - detekuje ti po připojení (nejčastěji zapnuté) nabíječky nový COM port s číslem?

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Mam 10tky. No ve spravci zarizeni tam mam, ze je to pripojeny, ale ten software neni na 10tky, zkousel jsem i kompatibilitu a prd platny. Jako software spustim to joo, ale nepripoji se nabijecka.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 11:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Teď jsem si procházel stránky Imaxu a o nějakém SW, nebo FW, tam není ani slovo. :(
Dokonce jsem tam nenašel ani ten SW - "Charger monitor"
Jediné, co jsem našel, je program na test nabíječek "Imaxrc Charger Test Softwate". - http://www.imaxrc.com/Software.aspx
Můžeš si ho stáhnou a vyzkoušet - uvidíme, co udělá.
V každém případě je hodně divné, že na svých stránkách nemají žádný jiný SW pro komunikaci s nabíječkami, co prodávají.

Jinak jak já to vidím, máš několik možností.... :roll:
1-Vyzkoušet to na jiném PC (nejlépe s XP a pak jít výše-na 7 a 10).
Je možné ten program jednoduše s desítkama nepojede - režim kompatibility je na prd, zpravidla nepomůže.
2-Pokud u někoho jiného s Win-10 pojede a spojí se, máš problémy s ovladači a nezbude ti nic jiného, než instalace windows "do čistých.
Jak jsem juž psal, někdy se to stává, zejména tehdy, když se instaluje více USB ovladačů pro různá zařízení - prostě se poperou a i když to vypadá, že je vše funkční, tak se některá zařízení regulérně nepřipojí.
3-Koupit si u Hořejšího tu propojku Imax USB a doufat, že to pojede.
Je totiž docela dobře možné, že ten SW je "svým způsobem vázaný" na tu propojku a s funkčností při přímém připojení nabíječe, může mít problémy - třeba v závislosti na typu (verzi) připojované nabíječky.
4-Koupit si jiný nabíječ.... :mrgreen:

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
michalv píše:
Jak si to rozchodil, aby to to fungovalo na Pc? Ja jsem stahl primo na strankach imaxu nejaky software icharg, ale nechtelo se mi to sesynchronizovat s Pc.


No to si už presne nepamätám. Skrátka som to nainštaloval (možno nieaký ovládač) a išlo to. Ja mám, ale verziu soft. s LiHv.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Ahaa, no ale je to divny, protoze ja jsem to koupil ted a mam tam zrejme jeste starsi soft, protoze HV mi to nepodporuje. A ty sis to nejak upgradoval, nebo si to uz koupil s novym softem?
Ja mam ale Imax X400

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz