Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 8:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
leon_cz píše:
Každopádně je to nepříjemný pocit, když člověk předem neví, kolik mu do LiPol článku vlastně natlačí, nebo jestli mu při vybíjení nabíječka nesosne akumulátor až na nulu, když si od ní někam odskočí a nemůže ji hlídat, to jsem ještě u žádné jiné nabíječky nepoznal a to jsem už měl před tím dotykové čtyři :(


Mne už ích tieš prešlo niekoľko rukami a nemusia to byť dotykové. To s tým nič nemá.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
juraj.jurej píše:
Mám X180 a nikdy sa mi nič takého nestalo. Nabíja a balancuje presne. Používam zdroj Graupner 15V/15A. Imax má režim ako každa z tejto rady "Balance only" a to je super. Síce to trvá dlhšie, ale vybalancuje aj viac rozhodenú bat. Stalo sa mi, že som podbil aku. Nieako som ju rozchodil na inej nabíjačke na režime NiCd, ale po nabití stále vypla skôr, ako sa stihli dobiť druhé články. (bola moc rozhodená 0,4V) Imax to vybalancoval a následne nabil presne na jednu stotinu V. Ja mám originál iMAX (overené) a kupovaný doma. (dodávatel bol Astra) HK predáva 50% tovaru ktorí neprejde u výrobcu výstupnou kontrolou.


Kde jsi vlastně ověřoval pravost iMaxe? Já měl u X350 na letáčku odkaz na stránky cn.Imaxrc.com pro ověření sériového čísla, ale ani tenhle ani Imaxrc.com odkazy nefungují.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Ty slušné nabíječky ať už TLAČÍTKOVÉ nebo DOTYKOVÉ zanechají buď CHYBOVOU ZPRÁVU
nebo jinou zprávu o UKONČENÍ NABÍJENÍ ze které je vidět (když ne graf) tak hodnoty čas, dodané Ah, a U stop.
Pokud znám zhruba nominální kapacitu a předpokládaný stupeň vybití, jde odhadnout zda je to OK nebo k vzteku


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Ano, s IMaxRC X100, HTRC H100, HTRC H208 a s G.T.Power T610 PRO jsem žádný podobný problém neměl. U HTRC si můžu nastavit přesně i max./min. napětí po setině voltu, kdy mi to má vypnout, ať už při nabíjení nebo vybíjení. Proto na tu X350 teď koukám jako z jara, že klidně vybíjí bez uzardění Lipolku dál, i když napětí na článek už bylo na 2,8V a nejspíš by tu LiPolku vycucla až do nuly, kdybych to nestopnul ručně :?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
leon_cz píše:

Kde jsi vlastně ověřoval pravost iMaxe? Já měl u X350 na letáčku odkaz na stránky cn.Imaxrc.com pro ověření sériového čísla, ale ani tenhle ani Imaxrc.com odkazy nefungují.


Už nefungujú. Já som ju kupoval pred cca. 3 rokmi a v tedy ešte fungovali a dalo sa to tam overiť.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
leon_cz píše:
Ano, s IMaxRC X100, HTRC H100, HTRC H208 a s G.T.Power T610 PRO jsem žádný podobný problém neměl. U HTRC si můžu nastavit přesně i max./min. napětí po setině voltu, kdy mi to má vypnout, ať už při nabíjení nebo vybíjení. Proto na tu X350 teď koukám jako z jara, že klidně vybíjí bez uzardění Lipolku dál, i když napětí na článek už bylo na 2,8V a nejspíš by tu LiPolku vycucla až do nuly, kdybych to nestopnul ručně :?


Len tak náhodou mal si dobre nastavene na LiPo? Niekedy sa človek môže pomýliť a zle preťukne napr. na NiMh.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 10:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Ano, kontroloval jsem ten Lipo režim pro jistotu několikrát a vybíjení jsem dělal opakovaně na třech různých Lipolkách, 3s 6000mAh, 2s 2200mAh a 2s 1200mAh, ale je to bohužel obdobné, jako u kolegy Cavena, co psal o problémech s X350 o pár stránek dříve... Nabíjení ukončí až na 4,3V s chybovou hláškou překročení napětí a vybíjení neukončí pro jistotu vůbec...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Hororové video poukazující na problematiku KVALITY konektorů jak nabíječky tak accu (připomínka zde asi šla)
X350 Touch Screen charger repaired - https://www.youtube.com/watch?v=qi8RLWKnUcM
- Pro možné potíže X350 napájené ze spínaných zdrojů je dobrý návrat na str. 1 vlákna "caven": 12.8.2015
- většina prodejců X350 stáhla, a lze ji najít i dost zlevněnou (stav k 3.5.2019)
iMaxRC X350 Touch Screen Charge - AKCE
http://www.rcking.eu/cs/nabijece/87404-imaxrc-x350.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2019 13:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Tak jsem zkusil novou X350 napájet tříčlánkem LiPol 11,1V 7000mAh 25C, abych vyloučil vliv stabilizovaného zdroje a nabíječka neukončila vybíjení LiPolek také. Takže tentokrát jde opravdu o aušus, i když je zakoupený v ČR...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2019 14:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
guchar píše:
... lze ji najít i dost zlevněnou (stav k 3.5.2019)
iMaxRC X350 Touch Screen Charge - AKCE
http://www.rcking.eu/cs/nabijece/87404-imaxrc-x350.html

... a to se vyplatí... vyhořet díky cenové akci... :|
prasečina od prodejců, udělat akci na výprodej aušusového přístroje a přímo nepřiznat že ho prodávají jen proto aby se ho zbavili... ztráta důvěry se dneska nenosí?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2019 14:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Uvidím, jak se k tomu RC King postaví, zatím jsem od nich odpověď neobdržel... Docela jsem se na ten X350 těšil, protože se mi jinak velice líbil, i otáčky ventilátorů má konečně řešený inteligentně, že se roztáčejí postupně dle teploty, neroztočí to hned na plný kule jako HTRC HT208...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2019 15:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry Některé "HRAČKY" pořizuji s čiré ZVĚDAVOSTI. S vědomím, že k původnímu účelu jsou asi nepoužitelné
Sleva 61% mi nepřijde úměrná. Pokud by přešla z AKCE do VÝPRODEJ a tam spadla "za pusu", možná kdo ví ...
Další nalezená varování - CO VÁS MŮŽE TAKY POTKAT s X350
ImaxRC X350 Overcharging FIXED! - By James Finniss
http://finniss.net/imaxrc-x350-overcharging-fixed/
- charge cycle terminated at around 4.34V/cell with an “Out Voltage Too High” error.
- I tried was discharging the battery to bring it back within a safe voltage range but the discharge cycle
_only lasted a few seconds and then an internal fuse blew and the display reported “Connection Break”
- SPÍNANÉ ZDROJE a Pb accu dobíjený ze zdrojové soustavy automobilu (alternátoru)
charged up a few cells from my car battery and quickly realised that the batteries were charging
to the correct voltage and not a millivolt higher! consistently, every pack. weird…
_So that my car battery didn’t go flat, I started the engine for a while but realised that the batteries
were now overcharging again… I thought this had to be something to do with noise
from the alternator on the car while it was running.
_To test this theory I plugged the charger into my very nice laboratory power supply which has a very
clean output and it charged fine compared to my usual modified server power supply. I decided
to measure the noise from each power supply and discovered that the server power supply
was around 580mV peak to peak whereas the lab supply was around 8mV peak to peak.
_ZÁVĚR It is exactly the awesome product

- Hobby King - Customer Rated na nevelkém prostoru je dost nespokojených
CLIK na RATE at REVIEW
https://hobbyking.com/en_us/x350-350w-touch-screen-smart-6s-balance-charger.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2019 16:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
- charge cycle terminated at around 4.34V/cell with an “Out Voltage Too High” error.

Ano, takto se moje X350 z českého RC Kingu opravdu chová...

Edit:
Tak RC King odepsal, že se s takovými problémy u X350 ještě nesetkal a ať jim ho pošlu zpět. Tak přeposílám černého Petra někomu jinému...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz