Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.3.2017
Příspěvky: 26
Jsem rozhodnut pro icharger 206 a nebo 208 jeden z techto ke mne pujde. Spis vemu tu 208. Dale bych potreboval doresit onen zdroj. jak jsem psalk mam v PC zdroj EVGA 220-G2-0750-X2 ( https://zdroje.heureka.cz/evga-220-g2-0 ... aa6390f0a4 ) a na jaký vystup bych mel nabijecku napojit? díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
No přece na + 12 V.
Ale napájení nabíječky z běžícího PC není moc dobrý nápad. Na ty tužkovky si pořiď 25W adaptér.
Jenže ty asi moc poradit nechceš, stejně to uděláš tak, jak sis to už dávno vymyslel :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 17:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.3.2017
Příspěvky: 26
:roll:
Je mi jasné že to nebudu připojovat na 5V. Spíše mi šlo zda na výstup napájení grafiky ci je to jedno.
Spíše mi napiš něco více proč to nenapokovat na zdroj běžícího pc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 19:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Využití USB zapnutého PC je výhodné jen do doby průšvihy - ve formě poruchy. Ne všechny návrhy
jsou 100 % bezpečná i v případě poruchy. Vnučka kamaráda na návštěvách používala USB zapnutých PC.
Vackl na konektoru, nebo vada mobilu, "vyrobila"škodu tisíce korun. USB adaptér 5 V jde koupit do 200 Kč.
Některé 5 V / 2A i pod 100 Kč .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Proč do toho pleteš USB? :?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 4:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
JosefSvejk píše:
Proč do toho pleteš USB? :?

Je to příklad připojení na zdroj PC, (5 V, přes USB) konektor, namísto připojení
na levný samostatný adaptér 5 V (s USB konektorem).
Krmit něco dalšího, ze zdroje zapnutého PC jen proto, že PC je zapnutý, je stejně riskantní
u větve + 12 V jako u větve 5 V.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 11:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
laKatos píše:
Jsem rozhodnut pro icharger 206 a nebo 208 ...
na jaký vystup bych mel nabijecku napojit? díky

Na výstup normálního spínaného zdroje určeného pro napájení výkonných nabíječů. Psal jsi "minimálně 206 nebo 208" takže míříš k vyšší nabíjecím výkonům. To by zdroj v PC, tímhle nerovnoměrně zatížený, nemusel pochopit a mohl by s sebou vzít i něco dalšího v tom PC.
Pokud to ale přesto zkusíš, dej pak vědět jak to dopadlo.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 12:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.3.2017
Příspěvky: 26
Je to jeden z lepsich pc zdroju (mel by to zvladnout) a právě proto se zdejších ptám zda to takto někdo někdy provozoval.
nabijecka 208b odběr max. 350w. Vemuli 10 procent ztráty tzn počítám zaokrouhlene 400w. Dale pc při klidu odber do 100w. Celkově zdroj bude zatizny 500w. Zdroj v pc je na 750w Rezerva 250 watů. Problém vidím jen v tom ze tech 400w půjde z jednoho výstupu ze zdroje. Třeba z grafiky 2..... ale můj odhad je ze by to mělo být ok...(vždyť přece solidní výkonné grafiky žerou samy o sobě přes 300w) ... prosím o názory


Naposledy upravil laKatos dne stř 29.03.2017 15:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 14:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:
... stejně to uděláš tak, jak sis to už dávno vymyslel ...

jyrry píše:
.... dej pak vědět jak to dopadlo.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 14:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.3.2017
Příspěvky: 26
Nevidím nic špatného na tom že to takhle chci udělat a pritom dale k tomu hledam rizika nebo nevýhody takového zapojení.....tzn resim to zde na foru.
Od tebe a ostatnich mistnich aliaz guru jsem čekal rozumnější/kvalitnější/inteligentnejsi odpoved. To aby jsi mě z této možná zcestne myšlenky vyvedl jsi temer neudělal zhola nic.

Budu rád když mi napíšeš ony podlozene důvody proč do toho nejít. Prosim.

Výkon a využít nabijecky teď neres mám pro to své důvody.

........diskuzní fórum je od slova diskuze ..... tady opet si to jen myslím pokud ne omlouvám se a odtahnu z diskuzniho fora rcmania.cz se zklopenou hlavou jako totální nouma/hnup



Co myslis konkretne tim citují.... nerovnomerne zatizeny zdroj by mohl neco sebou neco vzit/odpalit......
v příloze tabulka kolik žerou dnešní slušné pc sestavy ty jsou běžně napojené na pc zdroj (v klídovém stavu mají odběry okolo 100w) a nic je nikde neodpaluje ani při náhlém navýšení..... ale jak jsem psal třeba se mylim


Přílohy:
1477207798.png
1477207798.png
[ 177.19 KiB | Zobrazeno 3221 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 5:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
laKatos píše:
.......diskuzní fórum je od slova diskuze .....

Ano, jistě. Nemusím ale mít stejný názor jako ty. Zatím to vypadalo že jsi jen čekal potvrzení svojí volby (což není jev tak výjimečný).
Nejsem guru (nevím co to slovo znamená), možná jsem jen praktik se zkušenostmi a informacemi nasbíranými za cca 40 roků modelařiny a malinko elektrobastlení.
Používal jsem kdysi PC zdroje k nabíjení, možná ty dnešní to dají ale já bych pocitově nedal to riziko připojení nabíječky která může odebírat až 40A do běžícího PC (už jen ta proudová špička při připojení a nabíjení vstupního kondíku nabíječe) - na to jsou přece jiné zdroje a když už koupím řádný nabíječ za tisíce, nebudu škudlit a ten zdroj (24V/350W třeba, dej si do googlu "průmyslový zdroj 24V" a projdi si výsledky) si pořídím, nebudu pak omezený na metr od PC a nebudu se muset obávat nějakého průseru v PC.
Máš svůj názor, nebudu ti ho vyvracet, je to tvoje volba; jen jsem psal abys dal pak výsledky, třeba to bude použitelné a ostatní se poučíme.
Víc k tomu nemám. Třeba se ozve někdo jiný.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 7:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.3.2017
Příspěvky: 26
Děkuji za debatu.

Nabijecky neznám a tak se ptám a celkem me zarazila tvá veta (uz jen ta špička vstupního kondiku pri pripojeni nabijece)

Mám to chapat tak ze v nabijecce je jakási součástka která při realnem připojení nabijecky ke zdroji odebere v ten okamzik 40A i kdyz nic nenabiji. jen holou nabíječku.
Prostě když vytáhnu novou nabíječku a budu li ji chtit vyzkoušet třeba nabítim jedné.18650 (3,7V a 3400mAh) tak zdejsi doporučení ze ji mohu napojit třeba na malý zdroj a la nabijecka na mobil/notas tak mi to tento zdroj nezvladne??? Protoze tam je ten kondik a potrebuje se nabit???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 9:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To "laKatos" Ptáš se proto, že ti něco chybí, aby jsi se samostatně mohl rozhodnout. (Nebudu to rozvádět.)
Ostatní s jakousi sumou zkušeností a vědomostí se ti snaží s tvým rozhodnutím pomoci.
Srozumitelně a jednoduše. Tak to ber, nebo nech. Mám pocit, že ti něco brání tento fakt pochopit.
Kdyby existovaly stránky "NORIMBERSKÝ TRYCHTÝŘ",
tak ti na ně pošlu odkaz. Bohužel neexistují. (Neber to jako projev neochoty nebo nadřazenosti.)
Pokud máš k NABÍJEČKÁM a/nebo ZDROJŮM další konkrétní dotaz(-y), tak můžeš klidně i do SZ. g


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 9:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
laKatos píše:
Mám to chapat tak ze v nabijecce je jakási součástka která při realnem připojení nabijecky ke zdroji odebere v ten okamzik 40A i kdyz nic nenabiji.

Ale tohle jsem tam prece nenapsal.

edit: Odděleno z tohoto vlákna protože to už není věc výběru nabíječe.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nabíječky
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
laKatos píše:
Je to jeden z lepsich pc zdroju (mel by to zvladnout) a právě proto se zdejších ptám zda to takto někdo někdy provozoval.
nabijecka 208b odběr max. 350w. Vemuli 10 procent ztráty tzn počítám zaokrouhlene 400w. Dale pc při klidu odber do 100w. Celkově zdroj bude zatizny 500w. Zdroj v pc je na 750w Rezerva 250 watů. Problém vidím jen v tom ze tech 400w půjde z jednoho výstupu ze zdroje. Třeba z grafiky 2..... ale můj odhad je ze by to mělo být ok...(vždyť přece solidní výkonné grafiky žerou samy o sobě přes 300w) ... prosím o názory


IMHO to takhle počítat nemůžeš. Zdroj samozřejmě připojit můžeš, ale je tam dost nástrah:
750 W je celkový výkon zdroje - tedy součet 5, 12 a -12V větve. Neznamená to, že 12V větěv dodá 750W když ostatní větve jsou nezapojeny. Takže bude chtít pohledat něco takového (info o zdroji) k Tvému zdroji:
http://tnweb.tode.cz/wp-content/uploads/2013/12/IMG_2031.jpg

Dále některé zdroje vyžadovaly odběr v jednotlivých větvích, typicky v 5V a pak stabilizovaly 12V. Jinak prostě 12V rozumně nestabilizovaly. Tohle by chtělo schema konkrétního zdroje nebo jasný popis.

Zdroj který uvádíš může mít každou 12V větev stabilizovanou zvlášť - opět to vede k schemau - pak by padla nutnost odběru z 5V.

No a připojení pomocí drátů - každý zdroj by měl mít udanou zátěž jednotlivých větví, vodičů - obecně je jedno, zda to připojíš na kabel k základní desce nebo ke grafice, pokud vodiče silou vyhovují. Pokud by sis byl jistý, které větve jsou spojeny, pak bych připojení doporučoval vzít dvěmi dráty paralelně - koneckonců se to u grafik i takto dělá.

No a závěrem se dostávám k doporučení, které tu zanělo - pokud chceš pomalé dobíjení a máš zapnuté PC, tak to celkem půjde - tak do 50W skromným odhadem, ale jako modelářský zdroj pro maximální čerpání z nabíječky a baterií zkus něco jiného.

Velmi dobré zkušenosti mám ze serverovými zdroji (např. Dell) - mají výkonovou rezervu, jsou relativně malé ..

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz