Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 19:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Prostějov
V jakémsi podivném pomatení smyslů jsem si "levně" koupil spínaný zdroj z diskového pole (12V 45A; 5V 23A). Nějak jsem si neuvědomil, že jeho spuštění mimo pole nebude žádná brnkačka.

Jde o model YM-2531a, PN: CP-1282R2 z diskového pole Infortrend. Vygooglit se mi k tomuto zdroji nepodařilo nic. Po dvou odpoledních pečlivého měření, zapisování, googlení a přemýšlení jsem identifikoval na "datovém" konektoru piny PSON a PSKILL a jsem schopen přepnout zdroj ze stavu Standby do stavu On. Jenže na silovém konektoru se na 12V větvi objeví pouze 2.6V a po deseti sekundách se zdroj přepne do chyby.
Na 5V se neděje nic. Chování není závislé na zatížení 12V větve.
S tím už si nevím rady. Najde se někdo kdo ví a pomůže?

Zjištěné zapojení konektorů:
(obr. v příloze)

Silový konektor:
Zleva doprava: | 2 x 5V | 4 x GND | 4 x 12V |

Datový konektor:
1 2 3 4 5 6
D o o o o o o
C o o o o o o
B o o o o o o
A o o o o o o

Pokud není uvedeno jinak, platí popis pro zapnutý i vypnutý vypinač

A1: propojeno přes odpor 10 Ohm s 5V silovou větví
A2: ???
A3: Po zapnutí 4.78V. Téměř jistě PSON
A4: 0.1V
A5: GND
A6: 5.0V

B1: propojeno přes odpor 10 Ohm s 12V silovou větví
B2 - B5: GND
B6: 5.0V

C1: Po zapnuí 0.13V
C2: Po zapnuí 0.13V
C3: ???
C4: ???
C5: 4.78V. Téměř jistě PSKILL
C6: 5.0V

D1 - D5: ???
D6: 5.0V


Prosím jen věcné rady. Že nejdražší jsou levné věci, případně co jsem si měl koupit lepšího teď slyšet nepotřebuji.

Díky Kuba


Přílohy:
20170523_190325[1].jpg
20170523_190325[1].jpg
[ 91.87 KiB | Zobrazeno 2648 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 22:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Dávám ti naději.
Podobný zdroj mám (odhaduju to podle toho, jak vidím ten konektor) a používám (dokonce dva). Ale teď nejsem doma, budu až za pár dní, tak pak se ti podívám a napíšu (pošlu schéma co je třeba propojit).
Pokud si pamatuju, dával jsem dovnitř jeden odpůrek a na kastli přidělal tlačítko.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 23:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Prostějov
Super. Moc děkuju.
Kuba


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 6:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... ps%20500cb mrkni se sem .

ještě by možná mohlo pomoci toto (zapojení pnů, Y jsem spojoval). Ale toto mám z dell serveru.
N N N N N Y
N N N N Y N
N N N Y N N
N N N N N N

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 12:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Prostějov
Jo, jo. To vlákno na rcgroups mi moc pomohlo. Díky němu jsem pochopil a našel signály PSOn a PSKill. Víc ale bohužel neřeší

Kuba


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 1249
Bydliště: Havířov
Zdroje velkých výkonů obvykle musí mít vyvedenou také zpětnou vazbu - sledování výstupního napětí pro regulační smyčku. Bez tohoto propojení to asi vypnou ochrany.

_________________
"Rozum, který zůstává stát, je v pořádku – jen si nesmí lehnout." J. Werich


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017 17:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Zdroje z serverů/polí/blade v rozsahu 75A-28A IBM/HP/DELL co mi prošly rukama se všechny nahazujíi pouhým propojením dvou pinů.
Žádne regulační smyčky se tam nekonají, ale některé umí komunikovat s druhým zdroje a lze toho využít pro spojování na 24V.

Mám zdroj z DELLovského pole EMC2 (PN:API4SG02) 12V/2x14A který se nahazuje pouhým propojením a drží napětí při doběru jak má :)

X N X N N N
N N N N N N
N N N N N N
N N N N N N

Možná to bude shodné, zkus.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.05.2017 21:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Tak jak jsem slíbil, pohledal jsem to zapojení mého zdroje. (Musel jsem projít několik stovek papírů s čmáranicemi, než jsem to našel :lol: )

Zajímavé je, že mám dva úplně stejné zdroje, a jeden se startuje tlačítkem (stačí mžikové sepnutí a pak rozepnutí) a zůstane běžet. Druhý musel dostat přepínač a aby běžel, musí ten přepínač zůstat sepnutý.
Takže můžeš vyzkoušet, třeba se ti to takto chytne. Ten odpůrek na kostru jsem přiletoval přímo uvnitř na plošňák, a k tlačítku vytáhnul dva kablíky.
Příloha:
Zdroj 12V_56A.jpg
Zdroj 12V_56A.jpg
[ 78.42 KiB | Zobrazeno 1912 krát ]


Jo a doporučuju zdroj otevřít, často bývají načnuté elyty (nafouklé klobouky) - v jednom z těch mým jsem je preventivně měnil - byly nafouklé. A taky koukni na ventilátor - v těch serverových zdrojích bývají sice kvalitní, ale mívají už své odvrtěno, tak můžou zbytečně nahlas vrčet. Takže namazat hodně hustým olejem a zase je na pár roků ticho. Používám olej na řetězy a lana va spreji, hrozně hustý - jako med. Když se ze spreje vystříká, tak je v něm nějaké rozpouštědlo, takže je docela řídký, aby navzlínal. Po chvíli ukrutně zhoustne, ulpí a zůstane tak "navěky". Všechny větráčky, které jsem s tím kdy namazal, dodnes jedou - a to některé už určitě tak 15 roků. :wink:

JO A BACHA - ještě koukám na to moje schémátko - mám dojem, že se to startuje ROZEPNUTÍM toho spínače (tedy na tlačítku jsem použil rozpínací kontakty). Usuzuju tak z toho, že vidím na mém schémátku tu šipku s tvarem signálu, co jsem si poznamenal. Startuje to ta náběžná hrana. Aspoň tak se to domnívám...

Aha, teď koukám na tvou fotku, ty máš jiný počet pinů. Nicméně, tím odpůrkem na kostru nemůžeš nic zkazit, tak bys mohl postupně vyzkoušet piny.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2017 13:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Prostějov
Díky za rady. Zkusim to rozpínací tlačítko. Asi stejně nezbude než ten zdroj rozdělat a pátrat po plošňáku. Ach jo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz