Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 21:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Jasně, ale moje LiFePo4 váží 8,5kg a zadělal jsem ji do kufru po Horusu, který jsem přestal používat. Důvod byl práchnivějící molitan a bordel padal do rádia, tak že se válel ve skříni. Tak jsem ho využil a ještě se tam vejdou dvě ISDT Q6 Plus, kabely a ISDT paralelní deska pro nabíjení s ochranou. Já jsem nadšenej a na moje potřeby více než dost uložené energie. Zítra snad bude čas a nafotím kufr pro inspiraci.
Jo a na závěr - výrobce uvádí 40A trvalý odběr, čehož jsem pochopitelně nedosáhl.
http://en.winston-battery.com/index.php/products/power-battery/item/wb-lp12v40ah?category_id=176

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 14:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Pár fotek, jak jsem slíbil.

Kufr je pod madlem z vnitřní strany vyztužen duralovou destičkou pro rozložení váhy.
Příloha:
DSC_2303.jpg
DSC_2303.jpg
[ 103.01 KiB | Zobrazeno 2320 krát ]


Příloha:
DSC_2304.jpg
DSC_2304.jpg
[ 136.52 KiB | Zobrazeno 2320 krát ]


Příloha:
DSC_2306.jpg
DSC_2306.jpg
[ 146.16 KiB | Zobrazeno 2320 krát ]



Nabíjení LiFePo4 40Ah nabíječkou PolaronEX 15A. (Nabíječka by dokázala více, ale dodaný zdroj k nabíječce je slabý)
Příloha:
DSC_2302.jpg
DSC_2302.jpg
[ 74.25 KiB | Zobrazeno 2320 krát ]


_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 14:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
No a na závěr uskladnění.
Příloha:
DSC_2300.jpg
DSC_2300.jpg
[ 58.98 KiB | Zobrazeno 2318 krát ]


_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 16:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
Muzu potvrdit :) funguje to jak Ivan pise. No a takovej vedlejsi efekt.. litame a pri nabijeni je ticho:) tim ale nechci zavrhovat centralu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 20:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Dobrej letovej park, dobrá elektrárna. 8O

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne čtv 29.03.2018 17:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 20:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Díky, Ivan.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 9:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak nevím, už jsem byl rozhodnutý pro tu levnější variantu, ale včera jsem dal dotaz a Dalibor (graup15) tomu nevěří, těm parametrům Číňanem udávaným. Tak snad nakonec půjdu do dražší varianty, ale ještě počkám. Pokud mě to začne při lítání omezovat (počet baterek), tak LiFePO tady můžu kdykoliv koupit a hned jej mít. Akorát zatím nevím, jak je to jeho nabíjením - jestli na to stačí obyčejný nabíječ, třeba starý Reaktor a tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 10:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
K nabíjení LiFePO můžeš použít modelářskou nabíječku (s programem LiFePO). Akorát tě bude možná omezovat maximální proud který nabíječka poskytne - v případě nějaké maličké nabíječky pak bude nabíjení trvat dlouho. Nabíječka která umí LiFePO je to nejlepší čím takovou baterku můžeš nabíjet.
Já jí nabíjím "chytrou" motonabíječkou na Pb baterky, kterou mám na skůtra. A funguje to dobře, jenom to taky trvá dlouho. Ale to mě nevadí, v tom režimu co baterku používám.

(Obecně - nabíječky pro PB baterie pro nabíjení LiFePO moc vhodné nejsou, protože na konci stále drží baterii na horním konci napětí - a to Lixx technologiíím nesvědčí. Ale ta moje "chytrá" skůtrová nabíječka se na konci vypne (a koncové napětí je v pořádku, takže je to O.k.)

Specielní nabíječky pro LiFePo jsou třeba tady
https://www.ev-power.eu/Chargers-6V-to-36V/

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Třeba mám starého Reaktora, který umí LiFe, ale to asi není to samé, že?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 12:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tak jestli má program na LiFe, tak to je přesně ono :D Tento nabíječ by jí chutnal.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 6:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
ivkucera:

to v kufru je hotový 12V lifepo, že? Na ty pozor, neobsahují balanční moduly. To co udává výrobce, že není potřeba je balancovat je lež. Dřív nebo později jeden článek začne malinko ulítávat a vznikne problém. Ono to sice ze začátku funguje krásně, ale je zbytečné riskovat u baterie za takovou cenu, že jí po 4-5 letech vyhodím.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 7:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
dracekvo píše:
ivkucera:

to v kufru je hotový 12V lifepo, že? Na ty pozor, neobsahují balanční moduly. To co udává výrobce, že není potřeba je balancovat je lež. Dřív nebo později jeden článek začne malinko ulítávat a vznikne problém. Ono to sice ze začátku funguje krásně, ale je zbytečné riskovat u baterie za takovou cenu, že jí po 4-5 letech vyhodím.


Pokud se začnou články rozcházet, tak je problém v daném článku, a žádným balancováním nic nezachráním. Jeden ze zdejších přispěvatelů razil myšlenku, že zdravé články nepotřebují balancovat. Stačí hlídat maximální napětí na článcích z bezpečnostních důvodů kvůli případné destrukci článku. Čím déle LiXX baterie používám, tím víc mu dávám za pravdu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 7:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
BoŠ píše:
Pokud se začnou články rozcházet, tak je problém v daném článku, a žádným balancováním nic nezachráním. Jeden ze zdejších přispěvatelů razil myšlenku, že zdravé články nepotřebují balancovat. Stačí hlídat maximální napětí na článcích z bezpečnostních důvodů kvůli případné destrukci článku. Čím déle LiXX baterie používám, tím víc mu dávám za pravdu.


Hele, tohle je sice pravda, ale tak zjednodušená, až to spíš pravda není...
Samozřejmě že balancer nezachrání situaci, kdy je jeden článek totálně v pytli, to je jasné. Na druhé straně ale pokud je mezi články menší rozdíl a nejsou provozovány nějak na hraně z hlediska odběrů (což právě nabíjecí pack není), tak se ti bez balanceru bude malá odchylka zvolna zvětšovat a po nějaké době bude sada na vyhození, zaímco pokud umožníš slabšímu článku dorovnání, tak se použitelnost protáhne, za jistých okolností fakticky ani nebude odchylka patrná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
S tím teda nemůžu souhlasit.
Ještě nikdy sem neviděl dvě stejné baterie ať už jakékoliv technologie, které by se opotřebovávali úplně stejně, postupem stárnutí měli úplně stejný vnitřní odpor, kapacitu, samovybíjení.
No já sem uživatele na tento druh lifepo upozornil. Jak si to kdo chce přebere jak chce :) Jestli si někdo chce vědomě snížit životnost docela drahých baterií, je to jeho věc.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polní nabíjení (LiFePO 12V 20Ah)
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Proč vznikne rozdíl mezi články - rozdílný odpor a kapacita. Balancování tento fakt pouze zakryje, ale příčinu neodstraní. Při nabíjení články srovná na stejné napětí, ale dodaný náboj bude pro jednotlivé články různý. Při vybíjení nebudu hlídat články - ten s nejmenším nábojem poškodím ještě víc jeho vybitím na menší napětí než ostatní, pokud si budu hlídat napětí jednotlivých článků, tak vybiju pack na kapacitu nejnižšího článku - takže stejně půjde pack do kopru. Má zkušenost je, že jak se začne jeden článek nějak více odchylovat, tak jde pod zátěží brzo a hlavně nenadále do kopru. A to si v helině nemůžu dovolit.

Jinak si myslím, že baterkám nejvíce vadí přetěžování, podvybíjení a přebíjení.

Btw, LiFePo 40Ah provozuji, odběry při nabíjení 20 až 25 A, takže zas tak nepatrná zátěž to není.

Ale je to jen má zkušenost, každý ať si z diskuze vezme to, co považuje za podstatné.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz