Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Otázka trochu bokom:
Ako je to teraz s nákupom na AliExpress?

Mám za to, že sa musí vybrať možnosť, odkiaľ poslať (napr. ČR, DE, NL) inak to posiela z Číny a potom to končí na colnici.

U Banggoodu sa dá vybrať EU Priority Line a zatiaľ mi to chodilo cez Zásielkovňu.

O eBayi netuším, nemám skúsenosti.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1100
Bydliště: PN - SK
teraz sa to "trosku" pomenilo, Ali, BG a niektore ine cinske eshopy ti rovno ukazuju cenu s DPH, malo by ti to prijst bez colnice kedze su zapojeni to systemu odvadzania DPH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: sob 21.08.2021 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem otestoval na vnitřní odpor všechny LiPol a LiIon baterky, co mám doma, na Hotta D6 Pro dual AC/DC. A jsem z toho dost rozpačitej. Příklad, mám tady 5 baterek LiPol GensAce 4S1P. Tři jsou koupený 9/2018 a už jsou slabý, končím na 3,5V/čl. a dostanu z nich kolem 1950-2100 v tomto teplým počasí. Pak tu mám dvě koupený 11/2019, chodí perfektně a dostanu z nich kolem 2500. Vše je měřený několik hodin po nabití do storage 3,85V/čl, takže prohřátý nijak být nemohou. Nabíjecí proud byl vždy 2C tedy 5A.
Vnitřní odpory slabých, starých:
č1: 5,7-10-5-7
č2: 6-3,5-2,3-2,3
č3: 6,4-7,3-7,6-5,8
A novější mají:
č4: 5,6-6,3-5,2-8
č4: 4,8-4,4-4,6-7,2
Žádnej moc zásadní rozdíl mezi starejma a novějšíma tedy nevidím. Dokonce č2, který chodí už opravdu blbě vykazuje nejmenší vnitřní odpory. Tak buď Hotta měří kraviny a nebo vnitřní odpor tak zásadní vliv nemá.
Pořídil bych si nový, ale jde mi o tvar baterie a Gensy tyhle kapacity nějak zmizely z trhu.
Můžu ještě některou zkusit metodou popsanou na Realistických modelech a porovnat s tím co naměřila Hotta.
Má k tomu někdo nějaký rozumný vysvětlení?
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2021 15:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ja jsem si vzdycky myslel, ze vnitrni ohmicky odpor clanku plus odpor ohmický kabelaze a spoju je dulezity .Ale pouze hodnotim li
jeho zmenu v case. Ne jako vysledek jednoho okamziteho mereni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: stř 01.09.2021 9:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Popis a "test" Hota D6 Pro česky

+ užitečné udělátko návdavkem
https://cdn.thingiverse.com/assets/ce/7 ... =800&h=600

EDIT:
nějak nechápu, k čemu je v psaní příspěvků tento tag
Kód:
[img][/img]

:roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: stř 01.09.2021 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Hota D6Pro Dual AC/DC nyní za dobrou cenu z CZ skladu Banggood:
https://www.banggood.com/HOTA-D6-Pro-AC-200W-DC-650W-15A+2-Dual-Channel-Lipo-Charger-With-Wireless-Charging-for-NiZn-or-Nicd-or-NiMH-Battery-p-1480536.html

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: stř 01.09.2021 10:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Citace:
Ako som pisal , na https adresy to nefunguje. (na https adresy toho obrazku , nie samotnych stranok, tie mozu byt ine)



No vida stačilo umáznout to s a na nezabezpečené http to funguje. :)
Díky, ještě aby to tam někdo napsal do popisku k tagu i pro blbce jako já :lol: ono to tam sice je, v příkladu ale nic už o tom že na zabezpečené https to nefunguje.

Takže ještě jednou doporučení na redukci XT60 / banánky na Thingiverse:
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: ned 12.09.2021 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
takze, zkusenosti po cca 4 mesicich provozu Hota F6 a celkem 313 nabitych bateriich.

nabijim od 150mah jednoclanku po 22000mah 6S kvadry. pouzivam i synchronni nabijeni pres dva kanaly (nabijim tak ty velky kvadry). Ziveno z TUrnigy 540W zdroje (18V) doma, pripadne z tech 6S kvadru na letisti. Baterky pripojuji naprimo, nepouzivam zadne balancni desky apod. K baterkam se chovam celkove jako prase, nechavam je nabite, bezne tomu davam 3-5C pri nabijeni (zalezi na typu baterky). zatim vsechno v pohode, takze s vyrobkem spokojenost.
Dostal jsem se konecne i ke zde diskutovanemu firmware update, ktery se mi pred par mesici napoprve nepovedl - nakonec identifikovan problem s USB kabelem.. byl zapojeny vnitrne jen jako nabijeci nikoliv datovy. Takze druhy pokus s firmware update jiz v poradku.

a ted par poznatku, plusy i minusy:

GUI je celkem pomale. ne ze by to na nabijecce nejak specialne vadilo, ale kdyz nabijite vice baterek tak prepinani obrazovek mezi sebou je dost otravne, zpozdeni je klidne 1s. Navic ve chvili, kdy pripojite novou baterii, tak po nejake dobe (par vterin) se automaticky prepne obrazovka na dany kanal. kdyz pripojite vice baterek najednou na nabijeni a chcete prepinat a nastavovat nabijeni, tak to potom diky tomu zpozdeni a automatickemu prepinani skace chvili dost chaoticky.
- myslim , ze by cinany neubylo, kdyby misto jednoho tlacitka vlevo tam naskladali ctyri, aby se daly kanaly prepinat rucne. kdyz nabijite na prvnim a poslednim, tak prepnuti je postupne pres vsechny kanaly, navic s tim viditelnym zpozdenim reakce GUI to neni uplne komfortni.
- nozicka zespoda nabijecky je sice hezka, ale podle me naprosto k nicemu. neni nutna pro chlazeni (vstup vzduchu je zepredu a vystup zezadu, zespodu nic neni), pri nabijeni stejne nabijecku nechavate lezet na stole vodorovne, protoze kdyz mate baterky jejichz konektory strkate primo do nabijecky, tak je to celkem nakratko a s postavenou nabijeckou jsou ty zadni ve vzduchu. takze za me, klidne mohli tu nozicku vynechat a usetreny dolar nakladu na vyvoj a lisovani a sestaveni nozicky vrazit do tech tlacitek
- kdyz pripojujete balancni konektor baterek primo do nabijecky, je otravne porad si pamatovat a koukat se ke kterymu kraji patri minus konektor (na jedne strane nabijecky je to vzdalenejsi od xT60 konektoru, na druhe blizsi), mozna by stalo za to oznacit viditelneji - je to sice vylisovane nad tim konektorem, ale kdyz clovek strka baterky tak by stalo za to si oznacit treba barevnou teckou kde je minus, at je to rozeznatelne na prvni pohled. ale to se da snadno vyresit fixkou samo-domo
- vrchni pruhledny plast navrchu nabijecky je podle me celkem tenky a snadno se poskrabe. ne ze by to nejak vadilo, neni to zadne luxusni zbozi ale pracovni nastroj, ale je treba davat pozor kdyz ma clovek nabijecku pohozenu v kufru, tenky kryci plast pred displejem se snadno prohyba tak aby se neposkodil displej.
- barevny kontrast polozek v menu je obcas dost nelogicky - kdyz vybirate v menu nabijeni (pocet clanku, voltage apod) tak aktualni radek je zvyrazneny zelenym pruhem, to je v poradku, ale proc proboha kdyz vlezete do submenu (tedy jaky typ nabijeni, vyber voltage, nabijeci proud apod) tak polozka k vyberu je zvyraznena jen velmi vlazne, dvema tenkymi cervenymi carkami? voltaz a pocet clanku vam tam skoci automaticky po pripojeni balancniho konektoru, ale vyber proudu je takto otravny, venku na letisti to neni vubec rozeznat. takze zapracovat trochu na ergonomii..
- USB-A vystup z nabijecky je fajn a dobry napad. pouzivam obcas na letisti na nabijeni telefonu nebo ipadu. USB-C s 45W wattama je dobry napad, ale myslim ze by cinany vubec neubylo kdyby ten vystup mel o trochu vic 65W, aby to dokazalo rozumne nabijet notebooky standardni velikosti.. 45W je tak na macbook air.

nicmene, vsechny tyto veci jsou bud kosmetickeho razu, nebo jen veci snizeneho komfortu ovladani, obecne si myslim ze je to dobra nabijecka a dobra koupe a doufam ze mi vydrzi aspon stejne tak dlouho, jako moje stara Turnigy 4x6S 400W.
Takze pokud potrebujete rozumny vykon i pro obcasne nabiti 6S clanku, mate rozumne silny zdroj, potrebujete na letisti tocit vice baterek najednou, tak myslim dobra koupe. V kombinaci s porizenim dvou 22ah 6S cihel je to "konecne reseni otazky nabijeni na letisti" - ovsem pozor, jakmile modelari kolegove zjisti ze jste takto vybaveni, bleskove prejdou na xt60 nebo alespon poridi prechodky a pak se nabijecka v takovem hezkem nedelnim odpoledni nezastavi :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2021 17:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
I já uvádím první postřehy ze seznamování se s Hotou, ale D6 Pro AC/DC.
Příjemný vzhled i hmotnost, takže v pohodě pro mě použitelná i terénu. Displej za mě taky OK. Mohu potvrdit zde již zmiňovanou hlučnost - hned po zapnutí se spustí ventilátor a jeho chodu si nejde nevšimnout. Při nabíjení 3S 4,5A na obou kanálech se jeho hlučnost ještě zvýší :( . S nabíječkou jsem byl, díky tomu, z obyváku (kde jsem dosud baterky pod dohledem nabíjel) vykázán pryč. Nejmíň rizikovým prostorem se nabídla koupelna, ale již není stálý dozor. Při interním vybíjení je hlučnost již celkem obtěžující.
Použité integrované konektory pro připojení balančáků spíše vybízí k používaní adaptéru balanceru, protože hrozí, při troše nepozornosti, možnost chybného připojení AKU.
V návodu, podle mě mylně, odkazují na možnost monitorace Ri během pouze v režimu nabíjení s balancováním. Tuto funkci ale nabízí pouze režim standardního nabíjení.
I přes uvedené nedostatky ale hodnotím nabíječku pozitivně, hlavně při srovnání přesnosti nabíjení a balancování jsem byl mile překvapený - měřeno multimetrem UNI-T, typ UT71A.

Na závěr jeden dotaz: v návodu je zobrazeno pro externí vybíjení připojení zátěže na oba kanály. Zkoušel někdo vybíjení s připojením pouze jedné zátěže? Nerad bych si nabíječku zničil nesprávným postupem a v návodu jsem se k tomuto upřesňujících informaci nedočetl.
Díky za případnou reakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2021 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ad hlucnost: F6 spousti vetrak jen kdyz ma vetsi zatez, kdyz klesne tak klidne vypne vetrak a nabiji potichu. ale to je tak na male jedno a dvouclanky.
pri nabijeni jedne 3S 4A a vyse stejne huci jak nabijecka tak externi zdroj (540W turnigy). nabijim vetsinou na vsechny kanaly najednou, tak si tak nejak huci oba na plny pecky spolu, jeden hluboky ton, druha pisklavejsi.. urcite to neni na nabijeni doma v obyvaku. teda pokud u toho zrovna nemate pusteny metalovy koncert, pak nabijecku neslysite.
ja nabijim na balkone.

co se tyce chybneho pripojeni balancniho konektoru - nevadi, nabijecka to pozna, ze to mate rozjete a hodi vam warning kdybyste se pokusili nabijet. Stejne tak pri nabijeni lion - hodi varovani, ze nevidi balancni konektor, jestli jste si jisti ze to ma pustit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Kuba78 píše:
Stejne tak pri nabijeni lion - hodi varovani, ze nevidi balancni konektor, jestli jste si jisti ze to ma pustit.

Jo a ptá se na to i když se jedná o nabíjení jednoho článku což mi občas přijde směšné, prostě menší programátorský bug, ale ptát se lepší než se neptat a hořet

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 15:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Linj píše:
Zkoušel někdo vybíjení s připojením pouze jedné zátěže?

Zrovna teď valím externím vybíjením 10A jen jedný baterky 4S1P Dinody Graphene 2600 do odporový zátěže popsaný zde v jiným vláknu a žádnej problém. Jen mě poprvé překvapilo, že vybíjecí proud od asi 50% vybití začne klesat z nastavených 10A při koncovým napětí na cca 2A. Proč to dělá nevím, zátěžovej odpor má takovou hodnotu, že by skrz něj mělo týct 10A i při 13V (4 x 3,3V).
Protože dnes nebyl moc lítací čas a na letiště se dostanu až asi za 14 dní, tak nevylítaný baterky vypaluju na "storage" napětí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 19:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
@corsair - neptal jsem se na balancování 1S, protože tam není pochopitelně co balancovat :D . Pouze jsem poukazoval na balanční konektor na nabíječce, ke kterému se dá celkem snadno a nesprávně připojit balanční konektor od baterky.

Můj dotaz zněl, jestli se dá použít pouze jedna odporová zátěž pro externí vybíjení, když jsou v návodu vyobrazeny dvě a nikde není další zmínka o možnosti použít pouze jednu.
Viz obrázek níže:


Přílohy:
Externí vybíjení.png
Externí vybíjení.png
[ 64.77 KiB | Zobrazeno 1830 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 6:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
já neodpovídal tobě jelikož o externím vybíjení nevím nic,
ale doplnil jsem Kubovi zkušenosti s nabíječkou ,proto ta citace!

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 7:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Díky za upřesnění, špatně jsem odpověď pochopil.
Celeron můj dotaz již zodpověděl - děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz