Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Celeron píše:
Tak další bug na HOTA D6 Pro. Pokud se dá u NiMH a NiCd Discharge, tak po dosažení nastavenýho napětí na článek x počet článků sice spadne proud na 0A ale režim Discharge se neukončí a větrák dál zběsile funí. Musí se to zastavit volbou Stop. Dělá to na obou kanálech a je jedno jakej typ baterky je připojenej.
Vypadá to, že se soustředili jen na vychytání Lixxx a tyhle starší typy moc netestovali. I když NiMH a Eneloop stále opodstatnění mají.
Pochybuju, jestli to byl úmysl a pokud jo, tak aspoň ten větrák mohli s klesající vnitřní teplotou vypnout.


Tak sa my zdá, keď si to dobre pamätám, že tento ventilátor ide aj mne pokiaľ nedám stop, ako opisuješ. Len som tomu nepripisoval žiadnu pozornosť.
Len pre úplnosť máš FW v1.0.40?

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kouknu později, před chvílí jsem začal nabíjet.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Včera mě docela HOTA D6Pro vyděsila, že jsem odvařil při včerejším lítání dva trojčlánky. Ukazovala mě na prvním článku na kanálu 2 o necelých 1V míň než měly další dva články (2.8V 3.75V 3.75V). Zkusil jsem baterku zachránit nabíjením malým proudem 0,3A aby to zvládal balancér rovnat. Nabíjení po asi půlhodině skončilo, HOTA řvala něco o nekorektním připojení baterky na kanálu 2.
Baterku jsem dal na Raytronic C14, zase měl první článek míň (3.3V 4,05V 4,05V). Tak jsem dal nabíjení malým proudem a baterka se srovnala na 3 x 4,2V. Zkusil jsem baterku připojit na HOTA a zase ukazovala na kanálu 2 první článek o cca 1V míň. Na kanálu 1 bylo ale vše v pořádku. Tak jsem málem HOTU začal balit, že ji pošlu na reklamaci kvůli špatnýmu měření na kanálu 2.
Ale osvítil mě duch svatej a prohodil jsem balanční destičky s konektory na obou kanálech. A světe div se, to špatný měření prvního článku se přestěhovalo na kanál 1. 8O Tak jsem destičku rozebral a zespoda byl přepálenej společnej krajní spoj na plošáku mezi dvou a tříčlánkovým konektorem. Dvoučlánky to nabíjelo a měřilo správně ale větší počet článků to měřilo a nabíjelo špatně.
Kdy a proč se ten plošák přepálil nevím. Možná při odpojování nějaký baterky si některý kabel baterky štrejchnul o pin balanční destičky a zkrat odpařil spoj.
Zapájel jsem tam posilující drát a vše maká jak má. Jen se divím, jak přerušenej drát mohl na HOTĚ ukazovat o ten necelej 1V na prvním článku míň, proč neukazoval 0V. :roll:
Takže bacha při připojování a odpojování nabíjených baterek.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 21:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 129
Zvláštne, že Vám nenapadlo to skontrolovať skôr. Ak mi dve nabíjačky signalizujú to isté, tak asi bude chyba niekde mimo nabíjačku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zvláštní, po boji je každej generál. Právě jsi zařídil, že si příště ponechám zjištěné informace pro sebe. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2022 19:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tak se tady vsichni urazte viz Ty nebo Veka . Zas az tak ti toho pisatel nevytkl.
Jyrry uz kdysi psal,ze desky prihozene k nabijeckam zadarmo vyhazuje.Protoze by to byly spise nenabijecky. :D
Me by spis zajimal ten jeden Volt , kde se tam vzal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2022 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
HONZIK 22 píše:
Jyrry uz kdysi psal,ze desky prihozene k nabijeckam zadarmo vyhazuje.Protoze by to byly spise nenabijecky. :D

K Hota nabíječkám se ale implicitně žádné destičky nedávají, kablík se má strkat přímo do nabíječe, kde je 6S JST-XH. Destičky se dokupují, aby s tím byla snažší manipulace a omezilo se riziko zkriplení konektoru přímo v nabíječce.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2022 11:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1870
Bydliště: Blatnica, SR
Áno, aj ku svojej som dosku musel dokúpiť. Je to škoda neustále zapájať balančné konektory priamo do nabíjačky. Lepšie je zničiť externú dosku ako vstavanú.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2022 13:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Mam raději upravené prodlužovací konverzni kábly k balanceru.Tam nemůžeš nic vylomit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Celeron píše:
Právě jsi zařídil, že si příště ponechám zjištěné informace pro sebe. :roll:


To nerob! Myslím, že mávaš dosť cenné informácie. Mne mnohokrát pomohli.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: ned 23.01.2022 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jiri píše:
Destičky se dokupují, aby s tím byla snažší manipulace a omezilo se riziko zkriplení konektoru přímo v nabíječce.

Přesně tak, jakákoliv oprava HOTA znamená nutnost servání samolepící fólie dislejovýho panelu. Zda se dá fólie strhnout bez poškození, nalepit zpět a nebo sehnat náhradní nebudu muset doufám nikdy dělat a nebo zkoumat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2022 5:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... nutnost servání samolepící fólie dislejovýho panelu. Zda se dá fólie strhnout bez poškození, nalepit zpět ...

Jirko, dá se to; dělal jsem to několikrát u ToolkitRC nabíječek M600, když jsem si tam vestavěl XT-30 nebo JST.
Ona ta fólie je docela silná a tuhá, nezlomí se při opatrné práci.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2022 5:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... Možná při odpojování nějaký baterky si některý kabel baterky štrejchnul o pin balanční destičky a zkrat odpařil spoj.
...

No, a tohle se mi stát může jen obtížně, když tu externí věc co se ježí odkrytýma pinama nepoužívám.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: sob 29.01.2022 23:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak ta přepálená pěšinka na balanční destičce měla dnes celkem zajímavou dohru. Chtěl jsem před raním lítáním dát nabít LiIon 4S2P 18650 blok vyrobenej z Lídlácký vrtačkový baterky 5S2P. Po minulým lítání 16.1. jsem ji nabil storage režimem, nastaveno 3,85V/čl.
Když jsem připojil balančák baterky na Hotu, nestačil jsem se divit. První dvojčlánek měl 4,43V a zbývající 3,84-3,86V. 8O Pak jsem si uvědomil, že ten první dvojčlánek měl upálenej spoj na destičce balancéru a proto se tak šíleně přebil. Tak jsem zaplakal že budu muset ty dva články vyměnit.
Ale nejdříve jsem zatěžovacím "topítkem" baterku vybil na 3,2V/čl a protože ten první měl 3,6V, tak jsem ho samostatně vybil přes balanční konektor taky na 3,2V. Následovalo nabití proudem 1C a vybití procesorovou vybíječkou proudem 10A. Kapacita byla 3,97Ah z 4Ah deklarovaných. Napětí na článcích bylo rozdílný jen v setinách voltů. Udělal jsem ještě jeden cyklus a vybíjení a nabíjení stále napětí na 1-2 setiny stejný a kapacita těsně pod 4Ah.
Tak se ptám, jak to že poučky říkají, že se Li baterky nad 4,2V ničí a tahle přežila nabití na minimálně 4,43V? Nebouchla, nenafoukla se, dokonce vypadá, že jí nic není. Přitom je možný, že byla nabitá před 12 dny ještě na vyšší napětí a těch 12 dní to vysoký napětí vydržela. A navíc se při vybíjení chovala naprosto tvrdě, viz poměr na konci vybíjení 3,6V ku 3,2V. Že by LiIonkám přebíjení ani zdaleka nevadilo tak, jako LiPolkám?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače HOTA
PříspěvekNapsal: ned 30.01.2022 0:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Li-ion-ky su odolnejsie - aj na prebitie aj na podvybitie. A nie je problem ich skladovat nabite. Ale nejake konkretne cisla zo spolahlivych testov som nevidel , len take domace merania...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz